Mire kell ügyeljek spinning bringa vételekor?

1-12 (12 hozzászólás)

Elküldve: 2015.11.27. 10:46 varga_t 

  • varga_t avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 17
Témaindító hozzászólás:

Üdv!

Mire kell ügyeljek spinning bringa vételekor? A téli erőnléti edzésekhez használnám, nem vagyok versenyző de nem akarok kiesni a formámból. Milyen paraméterekre ügyeljek, ha a keret 100 max?

Ugye állítható a kormány állítható a nyereg ennyit tudok és itt megállt a tudományom. Van több fékrendszer stb és még?

Mit érdemes nekem venni, figyelembe véve a keretet is?

Elküldve: 2015.11.27. 21:22 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@dr.anonimus: A görgőn állóképességi edzésmunka végezhető.

A spinning foglalkozás az edző által meghatározott változó intenzitású tevékenység. Nem látok rá részleteiben, de úgy rémlik, hogy valahogy hasonló módon változó az edzések "témája", mint a "gyúrásnál". A spinner gép erre a felhasználási módra és ilyen jellegű terhelésre optimalizált eszköz.

Elküldve: 2015.11.27. 21:16 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@varga_t: Köszi, de egyik sem érdekel. :)

Azért kérdeztem, hogy konkrétan spinning gépet akarsz-e, mert ez tulajdonképpen egy márkanév, ami magába foglalja pl. az óra jellegét az edzők képzését, és a hozzá kitalált gépet is.

http://www.spinning.com/en/webshop/product/861/johnny-g-live

http://www.spinning.com/en/webshop/products/121/commercial-series

De legyen akármilyen rendszerű vagy gyártmányú a szobakerékpár, önmagában nem alkalmas erőnléti edzésre, csak edzéstervvel együtt.

Elküldve: 2015.11.27. 20:55 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@varga_t: mivel még nem ültem spinning gépen, max távoli rokonnak nevezhető szobabiciklin, miben jobb egy spinning mint egy görgő? Illetve miért nem kell?

Elküldve: 2015.11.27. 20:02 varga_t 

Elküldve: 2015.11.27. 20:01 varga_t 

  • varga_t avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 17

@Estván: Használt újszerűt én 130-tól találtam, onnan csak fölfelé.

http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=spinning

Elküldve: 2015.11.27. 19:46 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@varga_t: Ha konkrétan spinning gépre gondolsz, az a 100 elég karcsú. Használt újszerűt én 130-tól találtam, onnan csak fölfelé.

Ha csak ülsz rajta és tekergeted meg elmélkedsz, az minden, csak nem erőnléti edzés. Maximum állóképességi. Az embernek önmagának hatásos edzéstervet összerakni pedig a vonatkozó tárgyi tudás és/vagy tapasztalat nélkül nem lehet, tehát hiába is lenne otthon a legszuperebb spinning műszer, értelme nem sok lenne.

Inkább járj el spinning órára, ahol 1.) mindig van karbantartott eszköz (bringának én nem nevezem, de ez legyen az én hülyeségem, vállalom) 2.) van képzett instruktor aki vezeti az edzést és tanácsokat is lehet tőle kérni az étkezéstől, táplálékkiegészítőktől kezdve bármivel kapcsolatban.

Viszont! A kerékpározás és a spinning két teljesen más műfaj, aki az egyiket kedveli és azt fogja keresni a másikban, nagy valószínűség szerint nem találja meg. Ezt én mint kerékpáros mondom, de spinning edzőktől is lehet ugyanezt olvasni. Kerékpárversenyzők a téli időszakban erő edzésként inkább "gyúrnak". Állóképességre persze görgő orrba-szájba, ha az időjárás korlátozottan alkalmas kinn tekerni.

Én országútra télen egyáltalán nem járok, az utóbbi két évben pedig városban sem bringáztam, a mozgáshiányt máshogyan igyekeztem csökkenteni.

Elküldve: 2015.11.27. 18:38 varga_t 

  • varga_t avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 17

@dr.anonimus: így van. nem kell.

Elküldve: 2015.11.27. 17:48 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@varga_t: Én is nagyon örülök annak, hogy nem vagyunk egyformák..

Elküldve: 2015.11.27. 17:19 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@varga_t: spinning gép helyigényes és drága fékezhető edzőgörgőt szándékosan nem akarsz?

Elküldve: 2015.11.27. 16:18 varga_t 

  • varga_t avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 17

nem értek egyet míg terembe jártam kondizni sokszor ültem iylen gépen és semmi gond akár két órát is ülni és tekerni a falat bámulva. legalább lehet közben elmélkedni.

Elküldve: 2015.11.27. 15:24 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

100 max? Figyelj már, nem akarlak lebeszélni, de merő baromság kategória, amibe épp belefogni készülsz.. Adok egy tanácsot, bár én nem szoktam ilyet csinálni, (nem az a fórumozgató típus vagyok) de ez egyszer kivételt teszek, mert nekem is rohadtul hiányzik a bringa, pláne úgy, hogy egy méterre van most is tőlem :-) és ha létezik, elcseszett egy négy hónap, akkor most épp az van.. Ilyen értelemben mihelyst beviszed te is a bringád, máris ingyen van egy szobabiciklid, csak egy állvány kell a hátsóra, és máris tekerhetsz.. Hülyeséget félre téve, decembertől következő év márciusig, sajnos parkolás van a bringának, főként akkor, ha vigyázni szeretnél nemcsak magadra, hanem a paripára is.. De ha topp erőnlétre vágysz addig is, inkább vegyél helyette, egy jó meleg télikabátot, igyál és egyél sok gyümölcsöt, minden reggel küldj át magadon egy citromot 2dcl vízzel, majd kábé fél órán át ne egyél semmit, (lúgosítás) és menj ki gyakran sétálni a szabadba, mellette járj el, két-három hetente túrázgatni, kirándulni, mint hogy kiadnál egy ilyen vacakért annyit, amennyit szánsz rá, ozt márciustól decemberig meg majd nézegetni fogod, mert ahogy bejön a jó-idő, a poratkán kívül a szobabicódat senki sem fogja használni.. Attól még egy terembérlet is olcsóbb, ráadásként, azt időszakra veszed és minden edzés előtt, meg után is mozogsz.. :-)

Ráadásként, amúgy sem ugyanaz az egész és itt most nemcsak a bringázás élményére gondolok vagy arra, hogy, a normális bringázás tényleg mindent megmozgat, szerintem totál uncsi tekerni, úgy hogy nincs forgalom, nincs sebességed és az egész kábé olyan, mintha pia nélkül akarnál berúgni.. Rohadt sokat mentem én is az idén, és majdnem rosszul lettem amikor rájöttem, hogy a következő négy hónapban leszállás van a bringáról, melóba, szabadba, kirándulni, Pestre is állandó jelleggel, meg még kitudja hová, folyton azzal jártam mindenhová én is az elmúlt hét hónapban, de el kell fogadni, hogy pedálmentes évszakunk van sajnos és még szerencse, hogy csak egy.. Tedd el azt a pénzt másra, a lehető legnagyobb jóindulattal írom neked ezt! Én például a jövőhét végén utazom el, annak a tized részéből amit te szobabicóra szánsz, Trakostyán várába, onnan pedig Zágrábba adventi hétvégére, külön buszos kirándulás keretén belül, gondolj csak bele, abból a pénzből amit te most erre szánsz, egész télen minden héten el tudnál utazni tavaszig valahová.. És ha azt szeretnéd, hogy kondiba maradj tavaszig, akkor neked, az elsődleges dolog a mozgás, mert ez az amit tenned kell, minél többször és lehetőleg minél inger gazdagabban teszed vagy értsd->változatosabban, annál jobb lesz tőle a közérzeted, mert a mozgáson van a hangsúly, ami nem feltétlen azonos, egy két négyzetméteren elterülő otthoni sporteszközzel..

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!