Mit csináljak, hogy ne zörögjön a vázon belül vezetett bowden?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2016.03.13. 18:55 kruppanandor 

  • kruppanandor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Nemrégiben vettem egy használt FOCUS CAYO EVO 4 országúti gépet. És egy olyan problémám van vele, hogy a vázon belül vezetett bowden zörög. Minden egyes kátyúnál, úthibánál hozzáverődik a váz belsejéhez, és ez rövid távon is borzasztó idegesítő tud lenni. A bowden, a bowden csővel együtt van végigvezetve a vázon belül, és mivel nem elég feszes, meg úgy tűnik nincs megfogva belül sehol, mint egy megpengetett húr karistolja a vázat belül. Valami ötlet, hogy elhallgattassam?

Elküldve: 2016.03.15. 11:19 kruppanandor 

  • kruppanandor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

@sziklánülö: Köszönöm a választ. Megnézem mit tehetek.

Elküldve: 2016.03.15. 09:39 sziklánülö 

  • sziklánülö avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 36

Hello.Én bontanám a rendszert,és kihúznám a bowdenházat.Nem ismerem a bowden vezetés technikát a géped,így csak tippelni tudok.Ha a bowdenháznak saját "csatornája" van a vázon belül,akkor simán kihúznám,mert a visszarakás is egyszerű.Ha viszont,csak úgy szabadon "lóg" a b.ház a vázban akkor ésszel kell lenni mert a vissza húzás nagyon szívatós lenne.Ez esetben a bowdent rögzítve hagynám az egyik végén,és így húznám ki a b.házat,visszarakásnál a bowden lenne a szamárvezető....Két dolog miatt húznám ki a b.házat.Egy kis szerencsével azon a helyen ahol ütődik a vázhoz,talán van egy kis sérülési nyom.Az már egy támpont.Esetleg oda lehetne ragasztani valami puhább anyagot: pl vékony gumit.Vagy,a dekor boltokban lehet kapni A4-es méretben dekorgumit(különböző színekben),abból lehetne rászabni kisebb darabot,oda ahol érintekezik a b.ház a vázzal.Vékony anyag,így ráragasztva a b.házra,valószínűleg vissza tudok vezetni azt a vázba. -Vagy,kihúzod a b.házat,és megcsavarod,tekergeted,ami talán elengendő ahhoz,hogy kis szerencsével egy új "formát" felvéve,már nem fog a vázhoz ütődni. -Van még egy drasztikusabb megoldás,amit autónál rendszeresen alkalmaztam.Ha egy eldugott "akármi" zörgött(műszerfal mögött,kárpítok alatt,stb)idegesítően,akkor másmegoldás(semmilyen rögzítési lehetőség)nem lévén,kismennyíségű purhabot benyomva "rögzítettem a "valamit".Csak kis mennyíségben,hogy az esetleges b.ház cseréjét ne akadályozza! Néhány ötlet,de hátha akad még valakinek jobb is... Hello..

Elküldve: 2016.03.14. 20:00 kruppanandor 

  • kruppanandor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

Hát na ez az, hogy azt nagyon nem tudom. A felső csőnél még oké, ott próbáltam is, de szerintem kilazult és zörgött tovább. Az alsó csőnél viszont több bowden is megy, és egy kimeneten jön ki, ami viszonylag szélesebb. Oda nem tudom beszorítani.

http://i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxNjAw/z/Q8wAAOSwu4BVuR5x/$_3.JPG

(ott a lyukon kibukik 2 bowden, és megy is vissza a vázba)

Elküldve: 2016.03.14. 19:28 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Gyorskötözővel fixáld oda a be és kivezetésnél feszesen, ha lehetséges? A városi bicim fékbowdene is vázon belül megy, ott ezt tettem, bár az soha nem zörgött.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!