mit jelent az hogy "Lockout" ???

Linkelt termék: Manitou Splice Comp
1-20 (20 válasz)

Elküldve: 2011.09.28. 22:35 FarkasB 

  • FarkasB avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 60
Témaindító kérdés:

mit jelent ez a szó, és hogy mit csinál ez a teleszkópban?!

Elküldve: 2011.12.31. 13:20 bighead 

  • bighead avatar
  • sima XC-s
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • hozzászólások: 43

@BalageUMF: egyetértek :) ha mászni kell én is próbálom úgy elosztani a súlyt, hogy az eleje is lent maradjon, de a hátulja is tapadjon. ha ki kell állni, az már nagyon a végét jelenti (legalábbis nekem). Nem azt mondom, hogy nem jó a lockout, volt is, van is olyan teleszkópom, de a lockout nélküli skareb comp-al sem kell jobban szenvedni felfele, csak fegyelmezetten kell tekerni és nem a kormányt rángatni, meg ringatózó csípővel lökni a pedált :D

Elküldve: 2011.12.31. 13:17 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@bighead: nekem a Torám játszott 1 cm-t

Elküldve: 2011.12.31. 13:13 bighead 

  • bighead avatar
  • sima XC-s
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • hozzászólások: 43

@papsoka: nekem suntour xcr teleszkópom volt. az is bemozgott lock után 1,5 cm-t kb. szerintem ez suntour betegség. a rockshox tora-m nem csinálja. de szerintem a teleszkóp a lockout értékéből nem veszít ez miatt... legalább ha kátyút fogsz, nem üt akkorát :)

Elküldve: 2011.12.31. 12:36 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@papsoka: Nem csak amiatt lehet, a zárószerkezetben gyárilag van "hézag" ezért van az a kevés út amit még mozog. Amúgy hasznos is tud lenni az a +1 cm.

Elküldve: 2011.12.31. 12:00 papsoka 

  • papsoka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 9

@mematyi: Mivel a folyadék összenyomhatatlan, gondolom levegős a rendszer azért nem zár fixre! Valamilyen trükkel (forgatás, fejtetőre állítás, stb.) ki lehet hajtani belőle a levegőt, vagyis légteleníteni?

Elküldve: 2011.12.30. 16:50 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

@papsoka

Szerintem nem maga az aktiváló gomb a lényeges, hanem a technológia más a két teleszkópban

Elküldve: 2011.12.30. 16:48 papsoka 

  • papsoka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 9

@mematyi: Van egy nem normális SR NCX DRL telóm. Sajnos lockolás után is elég sokat (kb 1 cm-t) mozdul. Igaz minél nagyobb berugózásnál rögzítem annál jobban fog, de nagyobb erővel így is bemozdulja a centit. Ha jól értem a hozzászólásodat akkor ezen nem lehet változtatni, mert nincs állítási lehetőség? A régi Nex 4610-es telóm kézi karral brutálisan megfogja bármelyik állásban. Az számíthat valamit hogy az NCX rögzítése "benyomós" a NEX-é pedig "fordítós"?

Elküldve: 2011.10.01. 21:01 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Krupcheck: semmi veszekedés nincs itt. egyeztetjük a tapasztalatainkat :-)

am. neken is rosszak a térdeim csak ehhez vannak hozzászokva :-)

Elküldve: 2011.10.01. 08:49 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@BalageUMF: Kinek hogy. Valószínűleg a profi xc versenyzők sem véletlenül használják.

Személyszerint azért sem tudok középen maradni testsúllyal, mert kicsinálja a térdeimet ha térdből terhelek. Jó eséllyel aki gyakran mászik, és még jó a térde, egy idő után az övé is feladná.

Egyébként szerintem kár azon vitáznunk hogy jó a lockout vagy sem, kinek hogy. Nekem kell, neked nem, a többiek meg döntsék el, most legalább olvastak prót is meg kontrát is.

Elküldve: 2011.09.30. 18:55 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Krupcheck: szokott lenni a városba bringatúra... ott is van pár nagyobb lejtő, de nem szokott lefárasztani h középen tartom a testsúlyom, így szoktam meg... am. ha egyszer rászokik és ráérez az ember sokkal jobb lesz menni lockout nélkül

Elküldve: 2011.09.30. 18:40 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@BalageUMF: ha tényleg sokat mászol, hidd el, észreveszed a különbséget. Nekem itt Alföldön be sincs kötve most a lockout, lusta voltam még bowdenházat szerezni, felesleges is. De egy pár nap hegyi túrázás, aztán rájön az ember hogy jó ha van.

Középen tartani a testsúlyodat azért elég fárasztó. Legalábbis én ha sokat mászok, akkor kiállok, és taposom testsúlyból. El-el forog olykor a kerék, de jó gumiválasztással ez is megúszható. Mondjuk nekem a vázam az 80as telóra van tervezve, 100assal már hajlamos emelgetni is az orrát ha nem állok ki előre.

Elküldve: 2011.09.29. 22:32 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Krupcheck: nem tom ki hogy van vele... de eddig amik voltak teleszkópjaim és éreztem őket rendesen pl a 2 fox, vagy anno a drop off... lock out nélkül is sikerült úgy fel mennem akármilyen dombon h 1 centinél többet mozgott volna :)

ezt középre helyezett testsúllyal lehet elérni ami által nagyobb erőt tudsz kifejteni a hajtókarokra és nagyobb súly van a hátsó keréken amit hajtasz emiatt nem tud elkaparni a kerék... míg a lockout-nál ilyenekkel nem foglalkozol és 1 göröngyösebb úton ha megakad az első kerék a hátsó kipörög és megállsz sokkal több energiát vesz el mint 1 rugózó teleszkóp :) de ha csak simán mész porosabb úton 1 lezárt teleszkóppal már érezhető h kicsit elpörög a kerék... szóval a lockout-os villát sztem az vegyen aki tudja is használni, am. felesleges

Elküldve: 2011.09.29. 18:47 FarkasB 

  • FarkasB avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 60

kössz a válaszokat :D

Elküldve: 2011.09.29. 16:38 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

egyébként a nehezebb, gyökeres, elkaparósabb emelkedőkön nem jobb, ha a hátulja is aktív marad?

Elküldve: 2011.09.29. 15:54 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@FarkasB: lényeg a lényeg, lezárja a villa mozgását, azaz merev villaként viselkedik a teló. Hogy miért jó ez? Próbáld ki mászás közben és megtudod (: Hosszú emelkedőkön felfelé tekerve rengeteg energiát elvesz a teleszkóp benyomódása, hullámzása. Ha lockolod a telót, ez az energia is a hajtásra fordítódik.

Elküldve: 2011.09.29. 15:50 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Ez azt jelenti, hogy

A normálisabb villákban: A villa becsúszójában van egy olajtér, annak a közepén egy csap, amit ki lehet nyitni, meg el elehet zárni, értelem szerűen ha el van zárva az olaj útja, akkor nem mozog a teló.

A nem normális villákban: Az elv ugyanat, de az egész egy gyárilag lezárt partonban van, amit 1. nem lehet állítani annyira jól 2. nem cserélhető az olaj benne 3. nem annyira strapabíró 4. csak egyben lehet cserélni

Elküldve: 2011.09.29. 15:44 FarkasB 

  • FarkasB avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 60

Ok, de majd valaki írja már le mit is jelent ez a dolog és mit csinál a bringa telójában :D

Elküldve: 2011.09.28. 22:48 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

ne higgy neki, csak 1 bmxes!!! valójában ezt akkor mondják, mikor lezárod a biciklit és elhagyod a zár kulcsát...

Elküldve: 2011.09.28. 22:40 Deák Kázmér 

  • Deák Kázmér avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 23

Merevvillává változtathatod a telódat vele. A mechanikai dolgokkal nem vagyok tisztában hogyan is csinálja, de a lényege ez....

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!