Mit nem tudunk megvenni itthon

1-16 (16 hozzászólás)

Elküldve: 2011.06.22. 12:02 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464
Témaindító hozzászólás:

Kb. 2 hónapja keresek Shimano szemüveget, de sehol sem tudom felpróbálni, mert sehol sincsen. Márpedig ha valahol megrendelem, akkor el "kell" hoznom, különben csúnyán néznek rám.

De miért nincs itthon Shimano ruházat? Miért nincs a nyár elején Northwave Heart mez, Northwave Predator/Fly szemüveg sehol sem???

Miért kell egy kerékpárra több hónapot várni? Miért nem lehet kipróbálni rendelés előtt? Stb. stb. stb.

Elküldve: 2015.06.26. 22:48 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Én egy nyavalyás bowdenrögzítő csavart akartam venni a váltómhoz ( sram x7), de azt mondták,h kb. 1 hónap mire jön belőle.Na, ez volt kb 2-3 hónapja.Most úgy áll a helyzet,h talán augusztus végére itt lesz.És mivel nem hoznak belőle 1000-es tételt, így minimum egy ezresbe fog fájni.Most sufnitunung módra van megcsinálva.Szó se róla működik (vagyis működött,mert úgy néz ki,h beszart a váltóm), de jobban szeretném,ha eredeti alkatrésszel, patent módon lenne megcsinálva :S, és itt egy 100ft-os csavarról van szó, még csak nem is 50e cipőről.Olyan jelentéktelen piac vagyunk, és olyan rosszak a forgalmazók,annyira szarnak ránk,h néha már az egésztől el tud menni a kedvem :S

Elküldve: 2015.05.27. 11:15 moordavid82 

  • moordavid82 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

Én is hasonlót tapasztalok most... Még márciusban bent voltam Óváron egy jó hírű szerviznél (KTM márkaszervíz és forgalmazó - rendes/jófej eladó és szerelő) Akkor kértem, azóta hozzák a teleszkópot. Nekem annyit mondtak, hogy nagyon gyatra az ellátmány, a forgalmazó malmai meg lassan őrölnek...

Egyébként itt óváron alig lehet kapni valami ruházatot de morgás és hiszti van, hogy a lidl-ben lehet kapni mezet. Rohadjak meg tudom, hogy a lidlben veszem meg a mezemet (ami kényelmes és vezeti az izzadást) de ha egyszer a boltok többségében nemhogy lófasz, ló sincsen.

Elküldve: 2015.05.27. 09:02 lacilaci1 

  • lacilaci1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

A linket amit beszúrtál élég jó árakkal nyomják

Elküldve: 2015.05.26. 22:07 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Pont ma rendeltem csehektől. http://az-europe.eu/hu Nem bírom őket, de csak nem lesz gond... 1-2 héten belül érkezik a cucc.

Postaköltség 500 Ft körül van. Viszont fizetésért levonnak pénzt, ha PayPal-lal fizetek. Jó, ezt is megértem. Így a 41977 Ft-os Shimano XC61-esem 45550 Ft lett...

A paypal extra levonást még eltűröm, mert akkor olyan, mintha rendesen postázták csak volna.

Viszont a kurva paypal 322 Ft-os Euroja kurvára idegesít.

Remélem jó lesz a cipő, ha már ennyit kiadok rá.

Így viszont nem tudom megvegyem-e az XTR hajtókart Németből, hogy ilyen sok az Euro kurva paypal szerint...

Elküldve: 2015.05.26. 17:56 lacilaci1 

  • lacilaci1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@Rober-to:

Shimano spd cipőt Németektől kellet rendelnem 22000ft volt, itthon 23000-29000 ft-ért adják spd takaró nélkül. Shimano Saint pédál 11000Ft volt itthon a legolcsóbb helyen 16000Ft Magyarországon a Shimano nagyker egy nagy sz@r! Bikefun termékek is nehezen kaphatóak tök fölösleges a katalógus. AZ árak itthon túl magasak és nem kapható minden kiegészítő, csak külföldön szerezhető be, ráadásul olcsóbban, plusz még ajándékot is kapsz,100 EUR felett első vásárlásnál elengedik a szállítási díjat.

Elküldve: 2015.05.26. 16:14 Night 

  • Night avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

...Ausztria? Bécs? Nem nagy idő vonattal, és viheted a bringát is :)

Elküldve: 2015.05.25. 20:41 recefyce 

  • recefyce avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18

Pl. szíjhajtás... Azt várom, hogy mikor kezdik el gyártani a kínaiak hasonlóan jó minőségben, de töredékéért, mert röhej az az árfekvés, amiben kínálják. Lassan ott tartunk, hogy ha vkinek. van CNC-s haverja csináltathatná kedvezőbben .

Elküldve: 2011.06.23. 13:10 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Amúgy megemlíthetném az SKS cuccokat is. kb. 2-3 éve akartam szerszámot venni, sehol sem volt. Ősszel vettem Németeknél Tom-18-at. Itthon még mindig nincs sehol sem.

Elküldve: 2011.06.23. 13:08 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Ha "csak" alkatrészt akarok, akkor az meg szokott jönni, volt h. XT-mhez kértem burkolatot és 2-3 héten belül meg volt.

De most a ruházatról beszélek főleg, mivel most ezzel van gondom. (Gondban lennék akkor is, ha ki akarnék próbálni egy jó kis gépet mondjuk..., de ezt a kérdést most elhanyagolom.)

Nekem Shimano XT nadrág XT mez, Shimano zokni, Shimano szerelőmellény kell. Shimano XT mezből megnézném mind a két színkombinációban. De nem lehet, h. adok egy méretet h. ez kell és aztán nem jó aztán engem szidnak. Pearl Izumi van, azt vegyek. Azt nem veszek. Ha nekem Porsche kell, nem veszek Toyotát.

Shimano S70X-PH, S70R-PH szemüveg ha van valamelyik boltban, akkor szóljatok. Meg akarom nézni, melyik hogy áll.

Ez olyan nagyon nagy kérés a nagykertől? Vagy mondják azt h. nesze, itt van a nagykerben minden, gyere be ha annyira nincs sehol sem és próbáld meg, melyik áll jól.

Northwave-ből is egy tök jól kinéző szemüveg nincs, csak a sima ezüst változat, mikor a vak is látja, hogy a másik a tuti.

Tök mindegy mit csinálnak, csak fel lehessen próbálni azt a cuccot. Ha meg ennyit nem tudnak megicsnálni még mindig, 1993 óta jó nekik, hogy mindenre várni kell, akkor meg megyek külföldre és megveszem ott a cuccot és akkor nem az itthoni cég vagyona nő.

Elküldve: 2011.06.23. 11:07 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@Rober-to: hello én is nemrég egy mezt akartam venni. Elmentem a bringabolba, és a neten kinézett BBB mezt megrendeltem tőlük. S-es a méretem, így olyat rendeltem, pár nap múlva megjött. Elmentem felpróbáltam és kicsi volt. Azt mondták, hogy semi gond ezt ők simán el tudják adni, rendelnek nekem nagyobbat. Megjött a nagyobb, és megvettem. Csak keresni kell egy olyan boltot, ahol normálisak, rugalmasak az eladók.

Elküldve: 2011.06.23. 09:58 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Rober-to: Van valami ötleted, hogy mit lehetne tenni? Én pl., ha konkrétan kell valami, akkor általában nem kötök kompromisszumot, pont azért, hogy ne erősítsem azt a képzetet, hogy majd úgyis megveszik azt, ami van, mert más nincs. Ezzel csak az a baj, hogy az emberek nagyrésze nem így gondolkozik. A mifajtánkból pedig sajnos nem vagyunk elegen, hogy foglalkozzanak velünk.

Elküldve: 2011.06.22. 20:27 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Ez mind igaz amit írtok. Azaz van benne igazság is. Jobb belátásom van a nagykerekbe szerencsére, mint egy átlag bringásnak (nem tartoznak ide a boltosok, újságírók, versenyzők). Sokáig nem szóltam. De mikor egyik 1993-as (93!!!!!!!) MBAH-ban arról olvastam, hogy pár hét, esetleg pár hónap várakozási idő van egyes termékekre és már akkor reklamálták ezt, akkor kissé elgondolkoztam.

2007 tavasz: Mongoose Zero G, kb. 65e Ft-os dirt-szerű gép volt. Unakatesómnak ki is néztük áprilisban. Akkor még nem volt. Májusban már nem volt. Következő szállítmány meg majd nyár közepe körül jön talán, vagy nyár végén.

Shimano ruhákat 2-3 éve még nem tudtam venni. 1-1,5 éve meg már nem tudok venni. Shimano szemüveget ugyanígy, azzal a különbséggel, hogy ami 2 éve megjelent és akkor akartam, az most van sok helyen, de az újak még nincsenek, ill. csak rendelésre, webshopokban. Ahol ugye nem vagyunk kötelesek átvenni. De van annyi korrektség bennem, hogy a boltban nem hagyom ott, ahol amúgy ismerem eladókat meg ők is engem és tudom akkor rajtuk marad. Tehát vagy megveszem a régit, vagy a "hatalmas" "választékból" kiválasztok egy sznoboknak való Oakleyt, egy kommerz Rudy Projectet, vagy egy hirtelen híres BBB-t, esetleg valami olcsó 1-2 szezont bíró változatot.

Mennyivel más lenne ha legalább egy boltba be tudnék menni, ahol megnézhetném, hogy hogy a fenében néz ki a szemüveg. Most Allezben nézegettem végig a Shimano Equinoxt, S50x-et, 20-ast, stb. De ez sem a teljes választék volt.

Interneten nézelődtem. Van Northwave Predator, ami tök jól néz ki, igaz nem cserélhető lencsés. Naná, h. Győrben van csak, ahova nem járok. Felhívtam pesti boltot. Nincs olyan színben ami nekem kellene, lehet rendelni, de nem tudni mikor jön, valószínűleg csak nyár végére. 5900 Ft a szemüveg. Ebből nem tudnak eleget rendelni.

Nem lehet ezt csinálni. Szemüvegre költenék 33e Ft-t, ruhákra kb. 40-et és nem tudok venni semmit sem. Ebből a pénzből kb. 15-20 e Ft a boltosé, még kb. ugyanennyi a nagykeré. Átlagban, nem bizonyos nagykerre mondom. És akkor még nem is beszéltem a Sigma Rox 9 kmóráról, ami itthon 80 körül van, Németeknél most akciósan 120 €.

Lehet ha hoznának a cuccokból párat, és nem adnák ilyen drágán, akkor vennék is ezeket.

De ne mondja nekem senki sem, hogy egy Pearl Izumi jobb, mint egy Shimano, Specialized, Northwave ruha. Ha azt hallom h. "Shimano nincs, de van Pearl Izumi", legszívesebben azt válaszolnám, hogy ki nem szarja le?

A Shimano nem egy kis márka. Szerintem sokan vennének Shimano ruhákat is. Northwave-t szintén. Mégsem lehet kapni sehol. Megrendelhetem igen. Aztán ha nem jó, akkor szarban vagyok. Intersportban XXL-es Northwave mez nem jött fel a karomra. Amúgy XL-es polo lebeg rajta. Nem törpekínában vagyunk, hanem Magyarországon, ahol kemény legények vannak, nem emosok.

Valamit kellene tenni ez ügyben, mert ez így nem működik.

Vegyenek egy mintadarabot, amit körbe tudnak hordani a boltokban, vagy egy boltban van pont és meg lehet nézni. Ruháknál szintén.

Elküldve: 2011.06.22. 14:48 mosfet 

  • mosfet avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 24

Kishazánk nem piac a nagy gyártóknak, semmilyen szinten... Tudtommal pl. a sram termékek a német piacról jönnek, mert ők le tudják osztani azt a keveset nekünk ami kell. De ha kifogy a készlet akkor nyalóka van, mert a hazai forgalmazó vért izzadva sem fogja tudni beszerezni, vagy csak úgy... (Jó pár éve volt egy truvativ alkatrész amit nyakra főre kerestem, de nem lehetett kapni, a forgalmazó nem tudta behozni és kiszolgálni a kiskereskedéseket. )

Elküldve: 2011.06.22. 14:30 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Rober-to: Erre valószínűleg sok magyarázat lehet. Egy lehetséges az, hogy nincs fizetőképes kereslet (akkora méretben, hogy egy nagykernek megérje vele foglalkozni). Vagy csak egyszerűen a hozzáállás olyan, hogy tojnak rá mi kell(ene) a népnek. Hoznak valamit azt, ha nem tetszik, akkor mehetsz külföldre beszerezni. Ez az emberek 99,9 %-ának úgyis jó lesz. Mi meg rendelünk külföldről dolgokat. Én már rendeltem külföldröl azért is mert ott jelentősen olcsóbb volt, mint itthon. Illetve azért is, mert itthon nem lehetett beszerezni. Te is voltál németeknél sokat, nem? Akkor láthatod, hogy ott egészen másképp menek az ilyen dolgok. Akkora a választék, hogy még átnézni se győzi az ember. Persze ott egy átlag ember nem esik hanyatt egy 20e Ft-os szemüveg miatt, hogy az hú, de milyen drága.

Egyébként sokszor pofonegyszerű dolgokat se lehet beszerezni. Most pl. egy Avid Elixir fémes gyári betétet szerettem volna, de nincs a nagykerben. Majd talán 3 hét múlva érkező szállítmányban lesz. Mondom köszi. Kénytelen voltam más márkát venni, mert ezt azért nem éri meg külföldről behozatni.

Elküldve: 2011.06.22. 12:31 Simple...Boy... 

  • Simple...Boy... avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

igen teljesen jogos... de azzal lehet magyarázni, hogy mindenki el van adósodva és nehezen mennek az üzletek sajnos

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!