Mitől lötyöghet az Acor AHU-21005R agyam ?!

Linkelt termék: Acor AHU-21005R
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2013.09.28. 11:37 TWG 

  • TWG avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék . Van egy Acor AHU-21005R hátsó agyam. (http://www.testbike.hu/velemeny/kerekagy/acor-ahu-21005r) . A racsnis oldalát nem használom, csak a fix-et lassan 1,5 éve. kb az első év végén kezdette el lötyögni (majd 5mm megy jobbra-balra ). Próbálgattam húzgálni , de ugye ez esetben a kónuszt hiába csavargatom nem igazán hatja meg . Ahogy vizslattam nekem az jött le mintha a csapágy körül koptak volna meg a dolgok és azért megy minden felé a tengely . Kinek milyen tapasztalata , ötlete van az idegesítő lyötyögég kiküszöbölésére ?

Köszönöm

Elküldve: 2013.09.28. 18:31 Peetii 

  • Peetii avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 21

Én már két ilyen aggyal is jártam így. Novatec 751SB és ugyanilyen Acor agy, csak első. Gyárilag a tengely átmérője kicsivel kisebb volt. Lógott rajta a csapágy. Ezt már sokan megélték. Több Acor agy, valamint a Gepida s3 gyári első agya is lógott pár naposan.. Lehet, hogy a csapágyba belement valami kosz, megszorult, így nem ott forgott, ahol kéne, pl elforgott kicsit a tengelyen és leszedett belőle annyit, hogy az kotyogjon. Én kétlem, hogy a csapággyal lenne gond. A csapágyakban alapból van egy minimális kotyogás. Szerintem jobb lenne szétszedni, aztán egyből kiderül, hogy a csapágy becsúszik gond nélkül a helyére, vagy esetleg a tengelyen könnyen mozog, akkor ott a gond. Én olyat hallottam, hogy a csapágy külső peremét ragasztani szokták, a tengelyt pontozóval mahinálják, így nem kotyog. Ismétlem, hallottam, nem csináltam még ilyet, tehát ezzel más hozzászólót is érdemes megvárni. Ennyit tudtam gyorsba segíteni.

Elküldve: 2013.09.28. 17:31 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

a csapágy maga ugye kopik, viszont a zártcsapisnál nem lehet után állítani, ahogy te is említetted. namármost, ettől függetlenül ugyanúgy kopik ez is, tehát kilötyögősödik... Nem tudom, lehet-e cserélni csak a csapágyat, szerintem ez lesz a megoldás, ha viszont a csapi körül koptak el a dolgok, akkor ott valami nagyon nem stimmel, mert ott semminek nem kéne kopnia...

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!