Mivel egészítenétek ki a listámat? (mtb)

1-29 (29 hozzászólás)

Elküldve: 2013.08.02. 21:42 Bruk 

  • Bruk avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 10
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Kölyökként sokat bringáztam, de sosem szerelgettem komolyabban. Most tervezem összerakatni életem első "komolyabb" mtb kerékpárját, és némiképp elakadtam.

Felhasználási terület: jó magyar utak, illetve erdős ösvények, ahol csapatnék. Ugrálni nem szándékozom, de előfordulhat, hogy egy ösvényen megdob egy picit. :-)

Vázam már van, mégpedig egy kona caldera 2010.

A lista:

  • Felni: Rigida Disc Bull
  • Külső: Rubena V82 Triton
  • Belső: ???
  • Villa: Rock Shox Tora
  • Fék: Avid BB7
  • Kormány: Kona XC-BC low riser
  • Hátsó váltó: Shimano Deore XT
  • Első váltó: Shimano SLX első váltó
  • Váltókar: ???
  • Hajtókar: ???
  • Nyereg: Bikefun Granada
  • Markolat: ???

Kb. eddig jutottam, elég szegényes, tovább nem írtam. Pl. kormánycsapágy gőzöm sincs milyen legyen. Az egész listát testbike-os vélemények alapján írtam. Remélhetőleg hamarosan lesznek saját tapasztalataim...

Még kb. 150-170 ezret tudok bringára szánni.

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

Elküldve: 2013.08.06. 00:27 Bruk 

  • Bruk avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 10

Köszönöm szépen a válaszokat! Figyeltem végig az eszmecserét. :-)

Most már sokkal könnyebb dolgom van, ha kész lesz a bringa dobom is fel az oldalra.

Elküldve: 2013.08.05. 23:33 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@dr.anonimus: én emlékszem egy 120-130 kg körüli userre, akinek BB7-e volt, és hasonló stílusa. :D

Elküldve: 2013.08.05. 22:28 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@KennyThePro: hagyjad, kicsit defektes szegény, tudod a 61 éves kor már lehet megártott neki

Elküldve: 2013.08.05. 22:13 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@Hope Mono 6 bebebe: Te mennyire voltál beszívva, amikor ezt írtad? Shimano talán a legjobb gyártó fékek terén(is). Aviddal szoptam már eleget, Shimanoval soha nem volt semmi gondom...

Elküldve: 2013.08.05. 21:46 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Hope Mono 6 bebebe: Akkor csak én voltam szerencsétlen a bb7-el és szerencsés a shimanoval és a tektro aurigával.

Elküldve: 2013.08.04. 19:35 Hope Mono 6 bebebe 

  • Hope Mono 6 bebebe avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 4

@tiberius: bb7-em van, 135 kiló és satuzik mint állaaattt, tektró egy fos, simanó meg egy hulladék cég, részfész áléáléááóóóóóóóó

Elküldve: 2013.08.04. 14:15 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Bruk: Bár már eléggé kiveséztétek a fék-kérdést ,de nem állom meg,hogy a bb7-esről ne beszéljelek le.Volt 5-ösöm és 7-esem is és nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.Gyári tárcsával használtam mindkettőt de egyszerűen nem volt elég fékerő.Nagyon precízen be lehet állítani az tény tehát nem azzal volt a hiba.A 486-ost viszont melegen ajánlom.Igaz,hogy én lecseréltem egy Magurára de csak,mert kihagyhatatlan áron tudtam megvenni.

Elküldve: 2013.08.04. 10:19 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@horika: :D

Elküldve: 2013.08.04. 10:03 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Vilmos23: Oké:)Az erő legyen veled...

Elküldve: 2013.08.04. 10:00 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@horika: én nem is problémáztam ezen sőt nem is sértődtem meg.Mondtam lehetséges az is hogy félfémes betétet használtam egy amúgy műgyantás tárcsához és ezért sem volt megfelelő a fékhatás.Annyi az egész hogy épp jó időben volt lehetőségem a váltásra pénz különösebb ráfizetése nélkül ennyi:)) BB7-em nem volt de lehetséges hogy nem is lesz az ára miatt mert még használtba is sokan túlértékelik ,agyonvert leharcolt külsejűt olcsó pénzért meg igényességből nem teszek fel a kerómra.

Elküldve: 2013.08.04. 09:35 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@perelli: vagyot, de tök mindegy. :D

Elküldve: 2013.08.04. 09:33 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@horika: látszik, hogy nem ismered a hidrásokat, eddig nem is volt Acera, új modell, ahogy említettem is vala, az Alivio volt a hidrás Shimanók legalja, "és"-t írtam közéjük, ha feltűnt volna:

http://bikemag.hu/shopping-guide/shimano-m395-hidraulikus-tarcsafek

Ha olvasnád amit írok, leesne, hogy mivel senki nem említett Tektrókat, sőt te sem, nehéz lett volna kitalálni, mi jár a fejedben. Ezért kellett leírnom, hogy a Shimanók nem rémálmok, de ezt is írtam már. Bár őszintén szólva se neked, se nekem nincs tapasztalatom a Tekrókról, így ilyen sarkosan tuti nem fogalmaznék. Ja, már ez is volt. Ne csak írj, olvass is... :D

Elküldve: 2013.08.04. 08:35 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Vilmos23:

Idéznék Neked,mert Te,a véleményem szerint,értelmes vagy.Tehát az idézet:"A BB7-es mindenképp jobb alternatíva lehet,mint egy alsó kategóriás hidraulikus rémálom." Szó sem volt arról,hogy a Te Shimano féked bárki is kritizálja,sőt sem típus, sem gyártó sem lett megemlítve.Mások véleménye alapján a 7-est könnyebben és jobban,precízebben be lehet állítani,mint az 5-öst.Ebből is adódhat,hogy elégedetlen voltál a teljesítményével.Úgy is nagyságrendekkel elkötelezettebb bringás vagy mint én,ezért,ha egyszer felkerekezel Pestre,vagy csak erre jársz,akkor felajánlok egy tesztkört egy közös(rövidtávú)tekeréssel együtt. :)Még egy apróság a száma alapján a 486 nem acera,hanem alívio,az acera általában a hármas sorozatot képviseli és ebből adódóan az alivió sosem képezte az alsó kategóriát,inkább a közép kategória belépő modellje.2010-es szériáról van szó,ami biztos már elég jó lehet.

Elküldve: 2013.08.04. 06:09 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@dr.anonimus: azt éppen senki nem mondta, hogy nem elég a BB7. Csak nem rémálom egy olcsó Shimano hidrás. Viszont drágább a BB7. Eldöntheti neki mi éri meg.

Elküldve: 2013.08.04. 00:03 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Bruk: szerintem is elég a BB7, egyszerűbb felépítésű, ennek ellenére erős és lényegesen kisebbek a fenntartási költségei mint egy hidraulikus féknek

Elküldve: 2013.08.03. 23:32 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@horika: Nem tudom nekem nem volt még BB7-em csak gyanítom hogy az 5től nem sokban különbözik.Mondjuk lehet hogy nálam azért volt rossz mert a betét sem volt a legjobb. Alivio az nekem bevált mint alap hidrós fék most is Badacsonyba meg Tihanyról lefelé 60-62km/h-val jól fogott harapott ahol kellett.

Elküldve: 2013.08.03. 21:53 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@horika: igaz, hogy ezekről eddig itt szó sem volt, csak a Shimanókról, ráadásul replyoztál, és Vilmosnak is az van. Hogy te mit tartasz kezdetlegesnek, azt ezek után csak gondolatolvasással lehetett volna kitalálni. :) Az Avidról írt dolgaidat nem is kérdőjeleztem meg, mert olyanod van, ha keveset is tekersz, de csak tudod, milyen. A Tekrókat a magam részéről hagynám, mert egyikünk sem használta, gondolom én.

Elküldve: 2013.08.03. 21:33 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Bruk: Az alsó kategória alatt pld. a Tektro belépő szintű modelljeit értettem,amikről nem született itt sok pozitív értékelés.A leírtak alapján Te sem vagy egy szerelő mester,ezért mertem ajánlani a BB7-est.Nincs levegősödés,egyszerű a bowden méretre vágása,egyszóval igénytelen,a szó pozitív értelmében.Az új ára mindenképp borsos és ennyiért már kapsz valami egyszerűbb Shimanot is ami ugyanúgy megfog hegyről lefelé 60 kilóval és a vaskályhával.Én ugyan nem tekerek ezreket,de jó néhány váratlan helyzetben biztonsággal megállított.Javarészt városban tekerek,ahol ugyan nem megyek maratoni távokat,de elég sokat kell használni,sokszor a legváratlanabb helyzetekben.Én is az itteni vélemények alapján választottam,ahol jó pár rutinos bringás megemlítette(nem én találtam ki),hogy a fékező ereje eléri a KEZDETLEGES hidraulikusok fékerejét.A döntés a Tiéd és találsz véleményeket olyanoktól is akik nálam többet tekernek és nem utolsó sorban több félét is kipróbáltak.

Elküldve: 2013.08.03. 19:22 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@horika: volt már egyáltalán hidrás? És különben is alig tekersz. Honnan veszed, hogy rémálom egy 486 vagy egy Acera (ez nincs is régóta)?

Nekem idestova 3000 km óta van 486-om, Mecsekre fel-le, kb. 40-65-ig lefelé, úgy 1000 km volt ilyen ereszkedés. A tárcsán kívül problémám még nem volt, az is csak cicegett. Teljesítménycsökkenés nem volt.

Senki nem ért itt veled egyet kicsit sem:

http://www.testbike.hu/velemeny/tarcsafek/shimano-br-m486

Elküldve: 2013.08.03. 19:04 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Vilmos23:

Én 87 kg vagyok és BB7-es Avidom van,de maradéktalanul ellátja a feladatát.Úgy fog,hogy sokszor attól félek,hogy eltöri a villát.:)A BB7-es mindenképp jobb alternatíva lehet,mint egy alsó kategóriás hidraulikus rémálom.

Elküldve: 2013.08.03. 18:13 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Bruk: Nekem nem a megfogással volt bajom a BB5-nél hanem a fékhatás mértékével sajna.Nagyon be volt állítva szinte alig kellett húznom a fékkart de mégis lassan kismértékben kezdett fogni+ valószínűleg rossz betétem volt hozzá amitől még csikorgott is:( A hidrás rendszer picit drágább de nem bántam meg mert tényleg ott fog meg ahol kell és nem hiába van a kocsikba is ugyebár:)

Elküldve: 2013.08.03. 16:52 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Bruk: Bolhán 20 körül kapsz 486-os vagy új Acera hidrás szettet is, akár újat is. Ekkor a súlyhoz, könnyebb csapatásra pont meg is teszik 160-as tárcsával is.

Elküldve: 2013.08.03. 16:28 Bruk 

  • Bruk avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 10

@perelli: Köszönöm szépen! Szét is nézek az oldalon.

Vilmos23: Előbb elfelejtettem reagálni a fékes dologra. Nekem még életembe nem volt tárcsafékem, ezt is a vélemények alapján választottam. Úgy gondoltam, hogy engem azért megfog rendesen a bb7, hisz csak 70kg vagyok. De lehet rosszul látom a dolgot, sajnos ilyen fékekkel sincs még tapasztalatom.

Elküldve: 2013.08.03. 15:03 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Bruk: ha új dolgokban gondolkodsz, akkor pl. Hibike-on a Deore integrált hajtómű nagyon olcsó, a patentpedál is, stb. Érdemes lenne körbenézned, összeállítanod egy csomagot.

http://www.hibike.hu/shop/product/p1d7bbfe3167bb9ad76eea4ecea22d32a/s/Shimano-Deore-hajt%C3%B3m%C5%B1-fog%C3%BA-inkl-k%C3%B6z%C3%A9pcsap%C3%A1gy.html

Stucnit, kormányt, nyeregcsövet szerintem azért bátran vehetsz Bolhán újat, újszerűt. Talán ahhoz nem kell szakértelem. Ritcheyk szinte mindig vannak baráti áron. Markolatnál ilyesmi felhasználásnál megtapogatnék boltokban ergo markolatokat.

Elküldve: 2013.08.03. 14:50 Bruk 

  • Bruk avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 10

Köszönöm szépen a válaszokat!

@horika: Ennek tényleg baráti az ára. Viszont használtan nem merek venni, mert még ne igazán értek a dolgokhoz, így engem simán át lehetne verni. Ezért maradok jelenleg még az új cuccoknál. Meg budapesti az illető, így a megtekintés is nehézkes lenne...

A listát meg szépen kiegészítem az általatok írt alkatrészekkel. Remélhetőleg hamarosan az oldalon is fent lesz a bringa. Köszönöm szépen! :-)

Elküldve: 2013.08.03. 00:24 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Bruk: Hajtókar: integrált tengelyes, legolcsóbb verzió is megteszi váltókar: én XT-t tennék a gépre mert annak már nem a beragadós reszelőmechanikája van de ha együtt tudsz élni azzal hogy néha nem akad be hogy megnyomáskor a kar akkor egy sima Deore is bőven megteszi markolat: szivacspárti vagyok egyrészt könnyű másrészt kényelmes, KCNC Eva ami most van nekem, olcsó oszt jó kategória. Belső: kb tökmindegy, Schwalbe ultralightig minden megvolt, a sima alap Scwalbe és a 2x olyan olcsó Kenda között csak annyi volt a különbség, hogy a Kenda-ba mikor pumpáltam kicsit többet kellett fújni, mert többet eresztett. Könnyített belső nem jött be, iszonyat sérülékeny. Kormánycsapágy: kona /= hagyományos rendszer ha a helyedben lennék ezt választanám utoljára ki a helyeben, ha maradna a büdzséből annyi akkor valami amerikai (a vázhoz méltó) cuccot tennék bele pl: RaceFace Deus, CrankBrothers Cobalt C, Cane Creek a jófajtából, amúgy ha nem futja akkor olyat válassz amiben zárt (ipari) csapágy van

Elküldve: 2013.08.02. 22:20 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Bruk: Szia! Itt egy komplett neked való szett,igen jó áron.Meg kell nézni és ha nincs szétütve,akkor alkalmi vétel.Még alkudni is lehet szerintem. http://apro.bikemag.hu/browse/mtb-alkatresz/hajtas/alig-hasznalt-shimano-xt-szett-nagyon-jo-aron-l180535.html

Elküldve: 2013.08.02. 22:03 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

Szia hát kormánycsapágy mondjuk egy BTS XC pro vagy FSA vagy ritchey ezek jók szoktak lenni.Gondolom sima aheades a villanyak. Markolatot szerintem érdemes széleset venni hogy kényelmes legyen mert a kuporgás se jó.Váltókar az sebesség függvénye is hogy hány sebességes.Ha 8 akkor mondjuk alivio ami ebben a kategóriában jó vagy régi XT de az ritka mint a fehér holló. Hajtókar azt a monoblokkja válogatja ha nem vagy súlymániás akkor nem érdemes túl komolyat se venni (alivio max deore) Belső gumi egy jó CST vagy continental akár.(minél drágább annál megbízhatóbb ugye. A többi cucc amit már kiírtál azok meg úgy gondolom megfelelőek erre a felhasználásra esetleg a féknél érdemes hidrás ha az erős rész komolyabb mert nekem bb5 volt és nem váltotta ki azt a hatást amiben reménykedtem sajna:(

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!