Mivel ragasszam meg a bukósisakomon az illesztést?

1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2013.09.23. 14:11 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Elküldve: 2013.09.24. 15:26 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@sipi88: Az enyém is egyben van, de ki tudom fordítani az egész belsejét, ami megkönnyíti a mosását.Nem hinném,h külön betétet árulnak hozzájuk, ha mégis szerintem horribilis összeg lehet.Az én sisakom elég masszív.Bár az áll résznél az enyém is rugalmas (igaz két ujjal nem tudom hajtogatni, vagy csak gyenge vagyok).Szerintem eltörni nem is tudnám, csak ha 40-nél ugranék egy állast :D , de egyenlőre ilyen terveim nincsenek :D. A sivításról meg nem tudok mit mondani, lehet h csak a szél sípol a szellőzőnyílásokon keresztülhúzva :D vagy leginkább fogalmam sincs :D A enyém csendben van, maximum én szoktam benne sikítani néha :D

Elküldve: 2013.09.24. 13:42 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Longus dh. A koponya részén felül a shield alatt olyan mint ha egybe lenne a szivacs a belsőhéjjal. Az arccsontnál is van 1-1 szivacs, arra már rájöttem hogy azt hogyan lehet kiszedni. Egyébként ezeket a szivacsozásokat ha tönkremennek nem lehet külön megvenni? A te 661 sisakodnál is nagyon rugalmas az állrész? Az enyémet én két ujjal könnyen bírom hajligatni, 3 ujjal szerintem el is tudnám törni, de nincs is valami nagy súlya, 867g. Még olyan problémám is van hogy nagyobb sebességnél mindenféle átmenet nélkül elkezd sivítani, a tiednél is van ilyen?

Elküldve: 2013.09.24. 11:29 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@sipi88: Nekem is fullfacem van (661), és lehet furcsa, de az enyém is így néz ki hátul.Ez gyárilag ilyen.Alul körbe fut egy gumi, vagy valami hasonló anyagból vágott csík.Olyan,mint az autó ajtaján a gumi, ami szigetelni hívatott.A sisaknál ez dizájn, és kényelmi szempontok miatt van ott(ne közvetlenül a műanyaggal érintkezzen a bőröd, ami sérülést okozhat).Nyilván nem tudják megoldani a végtelenített illesztést, szóval ne edd magad,mert ez normális jelenség, és a működését sem befolyásolja a sisaknak.Ha tényleg kivehető béléses a sisakod, akkor belülről néhány erős tépőzár fogja csak, próbáld meg , a koponya részen megkezdeni, ha nem hallod h recsegne (a tépőzár miatt), és nem érzed,h eresztene a bélés, akkor ne nagyon feszegesd.Ha leírod milyen típusú bukó, talán több segítséget is nyújthatunk:)

Elküldve: 2013.09.23. 15:09 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@sipi88: Sajnos ebben nem tudok tanácsot adni. Bízvást lesznek azonban itt mások, akik segítenek.

Elküldve: 2013.09.23. 15:03 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Köszönöm a segítséget, nem tudod hogyan kell kivenni a sisak bélését? Azt írják hogy kivehető.

Elküldve: 2013.09.23. 14:40 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@sipi88: Lehet, de aligha lesz tartós. Kicsi a felület, ami összefogja. Valószínűleg mozogni is tud valamelyest, s a mozgás igyekszik szétválasztani a felületeket. Az anyag bizonyára PVC, polietilén vagy hasonló, amihez rosszul tapad a ragacs. Zsírtalanítani, esetleg kissé érdesíteni kell ragasztás előtt, de még így sem lesz túlságosan hosszú életű. Létezik fekete színű szilikon ragasztó és tömítő paszta, de szerintem ez sem lesz tartós. A Loctite és a Weicon gyárt poliolefin ragasztót. Tapasztalatom szerint ezek sem tartanak sokáig, ha a ragasztandó felület kicsi. Talán, ha a sipkához is odaragasztod, tovább tart a szegély. Ügyeskedni kell, talán sikerül. Vigyázz, ne kenj össze mindent.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!