Mongoose Crossway 150 megfelelne nekem?

Linkelt termék: Mongoose Crossway 150
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2014.06.04. 21:43 canahari 

  • canahari avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Arról szeretnék érdeklődni, hogy ez a bringa (használtan megtaláltam) vajon megfelelne-e nekem. Főként aszfalton szeretném használni, DE előfordulna hetente 3x 3-4km-nyi földút is. Vajon kibírná ezt a bringa, vagy egyből vihetném szereltetni? Válasszak inkább MTB-t? 165cm magas, 60kg-s nő vagyok. És teljesen kezdő bringás.

Elküldve: 2014.06.08. 01:19 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@canahari: Például ez elég jónak néz ki, a felszereltsége pedig fényévekkel jobb, mint a Mongoose crossway-é. http://apro.bikemag.hu/browse/tura-trekking/kerekpar-vaz/staiger-daytona-l226629.html#

Elküldve: 2014.06.08. 01:02 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@canahari: Szívesen. Értem. Szerintem egyébként minden fajta bringát ki kéne próbálni, ami szóba jöhet, lehetőleg ismerősökét, barátokét, és az alapján lehetne dönteni, hogy melyik is jobb. Nekem ilyen nagyon alja MTB biciklikkel voltak tapasztalataim, aztán körvonalazódott bennem, hogy jó lenne mondjuk teleszkóp, tárcsafék...stb, vettem is egy olyan bringát, ami megfelelt az elképzeléseimnek, viszont gyakorlatban nem vált be sajnos.

Elküldve: 2014.06.07. 22:05 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@canahari: igen, először mindig azt kell kitalálni, mire szeretnéd használni. Ha valaki sokat teker, nagy igénybevétel mellett, akkor ennyiért nem szabad új bringát vennie semmiképpen (amit kinéztél használtat, azt sem venném meg én se), mert belépő szintűt kap, azok meg nem erre vannak tervezve. Sokkal jobban jár egy használt, jó állapotú régebbi minőségű kerékpárral (pl. osztrák-német trekkingek). De ha mondjuk csak néha tekergőzni szeretne valaki, és pl. a kinézet fontosabb, akkor az megint más. Nekem volt egy Alpina C20 bicajom,, 61500-ért vettem akcióban anno, és gond nélkül beletettem majd 2000 km-t, igaz pár hónap alatt, hegyen. Szóval egy kocabringának évekig tökélesetesen megfelelhet rövid túrákra, és gyönyörű. 30-40-ért viszont már régi MTB-t vennék.

Elküldve: 2014.06.07. 21:33 canahari 

  • canahari avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@gyuladaniel94: A max eredetileg 50 lett volna. Ennél némileg hajlandó lettem volna feljebb is menni egy jó használt gépért, az említett Mongoose-t 60-ért találtam. (Vagy egy elfogadható újért is adtam volna ennyit.) De miután átgondoltam a hozzászólásodat, úgy érzem, hogy nem érdemes még ennyiért se bringát vennem, ugyanis nem tudom, mit akarok egy biciklitől (20 éve nem volt kerékpárom, 28 vagyok), és lehet, hogy inkább azt fogom csinálni, hogy veszek egy roncs használtat, kitapasztalom - hogy pl. nekem kellene váltó, vagy teleszkóp, vagy szeretnék gyorsabban menni, vagy szeretnék terepen is menni, vagy ilyesmi - és utána beruházok valami normálisra, ami tuti boldoggá tesz. :) Szóval most úgy állunk, hogy a max 40, és inkább kevesebb, és nem igazán bánom, ha szétesik alattam (persze jó lenne, ha nem). Ahogy nézem, nem kevés ilyen hirdetés van... :D :D

Nagyon jófej vagy amúgy, köszönöm a segítőkészséget. Ez elég szimpatikus első tapasztalat ezen a fórumon!

Elküldve: 2014.06.06. 23:06 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@canahari: Szívesen. Mekkora összeget szánnál bicajra? Mert akkor szétnéznék a hirdetések között abban az árkategóriában, hátha találok egy jobb minőségű kerékpárt.

Elküldve: 2014.06.06. 22:40 canahari 

  • canahari avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@gyuladaniel94: Köszönöm szépen az infót. :)

Elküldve: 2014.06.05. 23:45 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Nagyon alap gép, én nem venném meg az biztos. A földúttal nem lenne baja, a cross biciklik direkt erre vannak kitalálva. Bírják a földutakat, meg az aszfaltot is, viszont konkrétan ez a modell nagyon gyenge felszereltségű, hamar kezd szétperegni, de 60kg-al talán elboldogul egy ideig.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!