Mongoose Fireball Dirt használható-e XC-re?

Linkelt termék: Mongoose Fireball Dirt
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2012.08.12. 16:26 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84
Témaindító kérdés:

Helló. Az érdekelne hogy ezzel a dirt géppel lehetne-e xc/túrázni ösvényen. A 2011-12-es modell már csak egy méretben készül, állítólat 13"-as a váz. Persze vennék bele hosszabb nyeregcsövet és ki lenne húzva rendesen az ülés.

175 cm vagyok 75 kg.

Meg úgy általában is érdekelne hogy dirt gép tekerhető-e rendesen kihúzott nyereggel.

Elküldve: 2012.08.20. 18:08 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@Krupcheck: Arra gondolok hogy mi fölött ülnék kihúzott nyereggel. A hajtás és a hátsó agy között, vagy extrém esetben a hátsó agy mögött? A mongoose-on elöl 34-es tányér van hátul 8 sebességes, az nem lenne gond. Hogyam képzeljem el a 13"-as vázat, tekeréskor beleütődik a térdem a kormányba?

Elküldve: 2012.08.13. 08:22 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia!

A dirt gép XC-re elég nagy kompromisszum, de ha legalább egy hátsó váltód van, akkor elég jól el lehet vele boldogulni felfelé is, lefelé meg határozottan nagy előny az alacsony váz.

Nekem 14"-es vázam volt, ha hosszabbat tekertem vele, kihúztam a nyeregcsövet, de az alap B+ cső koppig kihúzva is pont rövid volt a 180 centimhez, nem volt kényelmes, a térdeim nem szerették. És a 31,4-es cső is lengett a 70 kilóm alatt, szóval hosszú távon nem bíztam volna benne, de az a bringa nem is arra volt.

Tekerhető a dirt gép is, de nem véletlenül van nagyon messze egymástól a két szakág.

Saját tipp: kicsit nagyobb alu váz (15" körül), hosszú nyeregcső, hátsó váltó 11-34-es sorral, elölre egy 32-34 körüli tányér, egy jó láncvezető, 100-as elsőteló, és van egy kb. mindenre használható géped.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!