Mongoose Tyax Sport freeride és enyhe dh-ra

Linkelt termék: Mongoose Tyax Sport
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2013.05.13. 22:06 Colt29 

  • Colt29 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Hello! Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e használni a Mongoose Tyax Sport-t (2012-s) enyhe dh-ra vagy esetleg a városban járdáról járdára ugratgatásra és hasonló dolgokra??? 1 és fél éve van meg a bicó és most kaptam rá ezekre a durvább bicózási stílusokra, mivel ez az első "értelmes" bicóm nem nagyon tudom, hogy mit lehetne esetleg javítani rajta,jobb teleszkóp amivel nyugodtan durvulhatok, fékek vagy hasonló dolgok, persze nem túl mély a bukszám, ezért valami olcsóbb dolgokra gondolok - ebben kellene a segítség...jah és a felni se tudom meddig fogja bírni. :D Haveromnak kb 5 éve van meg hasonló felszereltségű mtb-ja és szerinte simán lehet használni még az ilyet is bármire - és a sajátját nem is kíméli. :D

Válaszokat előre köszönöm!

Elküldve: 2013.05.17. 19:22 Colt29 

  • Colt29 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

Hát a terep... mivel felvidéki vagyok ezért itt nincs sok lehetőség dh-ra,dirtre vagy más extreme-re mert síkság van amerre csak nézek, pályát meg nem lenne kivel csinálnom... de mivel van 1 király öreg berlingo amit használhatok amibe szépen befér akár 2 - 3 bicó is tartószerkezet nélkül és a Kis-Kárpátok kb 50 km-re (1 órá) van tőlem ott meg vannak elég jó enyhe dh szakaszok. Úgy gondolom veszek 1 dirt-re szánt első villát nagyobb rugóúttal pl: a suntour dj-d 130 mm-t - erről jó véleményeket olvastam és olcsó, így már egészen elviselhető lesz, persze még így se használnám durván csak olyan "laza" ereszkedés lefele a hegyről (azért nem túrázgatásra értem :D). És a fékeket nem tudom... véleményem szerint fognak mint a szxr. - bár nagyon kezdő vagyok ilyenhez úgy, hogy nem igazán tudom milyen lehet 1 komolyabb fék mechanika,de eddig ezekkel nem volt gond és ereszkedtem már vele elég érdekes helyekről lefele. A hajtókart is idővel tervezem cserélni, mert mintha 8-s lenne a monoblokk-ban ,de lehet hogy csak a szemem csal :D Vélemény???

Elküldve: 2013.05.14. 22:38 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Ha már 70 kiló felett vagy akkor már nem javaslom túl nagy a súlyod. Egy mali dual slalom vázból pl kapsz 16"-osat, az az én magasságomhoz tökéletes lenne egy kicsit hosszabb nyeregcsővel, bár én csak 171cm vagyok. Még a 175 cm magassághoz is biztosan jó lenne egy 16"-os váz, de ott már szép hosszú nyeregcsőre lenne szükséged. Ha magasabb vagy így jártál sajnos ez van 16" felett nem gyártanak merev freerideot. Az amit csinálsz vele főleg csőrössel párosítva nem egészséges. Várj egy picit lehet megunod az ugratásokat ne kapkod el. Ha meg olyan feléd a terep hogy nincsenek jó nagy lejtők, meg pálya akkor felejtsd el baromi nagy munka egy normális pályát összehozni még segítővel is. Ha eladod a bicajt újba ne nagyon gondolkozz, mert amik ennyi pénzért vannak nem soktól valók főleg, legalább 200 ezer forintért tudsz újba normális bicajt venni. Szerintem aludj rá még pár napot, és ha eladod a bicajod használtat vegyél helyette, 100ezerért már egész jókat kapsz:)

Elküldve: 2013.05.14. 20:27 Colt29 

  • Colt29 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

Köszi a segítségeket! Ma voltam kicsit bicozni terepen, és találtam kb 1 - 1,5 méter magas ugratót amit gondolom régebben a BMX-k csináltak :) és ráhajtottam, előtte lejtő, ezért mégjobban felgyorsultam a kelleténél és a másik oldalon nagyon szerencsétlenül az első kerékre érkeztem először a sárba.... a teleszkóp teljesen lement ráadásul a sár kicsit oldalra nyomta az első kereket és mentem tovább :D a teleszkópnak semmi baja...nem kopog, nem lötyög szal rendben van a cucc. Azért szerintem nyár végén csere lesz. Gondolkodtam azon is, hogy eladom a tyax sport MTB-t,kicsit teszek az összeghez és veszek valami dirt/freeride biket ami biztos jobban fogja bírni a gyűrődést, Kérdés, hogy meg érné-e? Mert 1. ha az olcsóbbakat nézem "majdnem" olyan felszerelt a tyax sport a 2. pedig szeretek túrázni nagyon az erdőben és szeretettel járok suliba is bicóval ami 15 km reggelente... kényelmes lenne 1 dirt bike erre? Esetleg valami jó ár/érték arányban levő dirt/freeride bike-t ha tudnátok ajánlani, ami szinte mindenre jó, persze alap szinten? Ja és nem vagyok nehezebb, mint 75 Kg :D :D

Elküldve: 2013.05.14. 10:12 NoObSzajBoT 

  • NoObSzajBoT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 11

Üdv! Nekem is Tyax Sport (2012) van, hát én sport xd kisebb vadulásokat azért nyomatok vele! Amit cseréltem rajta: Hátsó felnit, mahanikus tektro fékeket, mert az nekem eléggé kaki volt... alig fogtak elállítódtak, illetve hangosak voltak, szerintem a kormány és a hajtókarral nincs gond, ha csak nem ilyen 5 métereket ugrálsz, azt nem birná! A teleszkópot érdemes kicserélni majd, még én sem cseréltem le, de már itt az ideje, mert szét van esve az egész zörög lötyög már nem merek vele menni :)

Elküldve: 2013.05.14. 09:07 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Haverod keményen bicózhat. Túl durván ne használd, én a helyedben először a kormányt és a hajtókart cserélném le. A legfontosabb hogy biztonságban légy tehát ha eltörne az xc-re szánt hajtókarod vagy kormányod ugrálás közben akkor ne amputálja le a golyóidat/ ne törje ki a fogadat. Persze ha 70-80 kiló vagy afölött vagy felejtsd is el a dolgot!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!