Monti vázba milyen vékony kereket tudok beletenni?

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2015.06.18. 14:29 Pet88 

  • Pet88 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok

Van egy nagyon régi, nagyon nehéz monti vázam amit felujítottam (szépen lefestettem ). Az a helyzet, hogy itt az alföldön nekem nagyon felesleges montival foglalkozni főleg ilyen őskövülettel. A kérdés, hogy milyen vékony a lehető legvékonyabb kerék amit bele lehet rakni, esetleg SS hajtás vagy talán hátulra egy váltó 3-4 fokozattal teljesen elég lenne.

Bocsánat a bugyuta kérdésért, de fél éve csöppentem bele a bringás világba ( egy outi megvásárlásával) és szeretnék egy jó kis melóbajárós ( akár télen is) kerót magamnak amivel hasonló az élmény mint egy outival de legalábbis nagyon nem olyan mint eddig a montival volt :D

Még egy gyors kérdés: Kerékfűzés az tényleg annyira földöntúli, hogy földi halandó képtelen rá vagy akár én is megtanulhatom? Ha igen mi módon ?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv: Pet

Elküldve: 2015.06.25. 00:16 Pet88 

  • Pet88 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@dave55:

Az ok sokkal prózaibb volt :) Túlságosan meghúztam a rögzítő csavarokat. Azért köszönöm a segítséget :)

Elküldve: 2015.06.24. 20:50 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Valószínűleg be van rohadva a racsni. Legegyszerűbb megoldás, ha olajsprayvel telefújod azt jónapot.

Elküldve: 2015.06.24. 19:26 Pet88 

  • Pet88 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

Köszönöm a hasznos hozzászólást. Össze raktam a vasat már csak működésbeli probléma van vele. Az mitől lehet, hogy megtekerem és nincs szabadonfutás, ha felemelve van akkor tekeredik a hajtókar is ha forog a kerék :S Valamit nem jól raktam össze ?

Elküldve: 2015.06.18. 21:15 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Ha a papucstávra gondolsz, az montiknál adott, hátul 135, elől 100 mm. Ha nagyon régi nagyon nehéz montiváz, gyanítom, hogy V fék tüske van csak rajta, ezáltal V féket szeretnél rárakni. Ezzel el is van döntve, hogy igen, a felni átmérője "kőbe van vésve". Szélesség terén meg ha keskenyebb gumit szeretnél, akkor ne tegyél bele a köpenynél szélesebb felnit.

Elküldve: 2015.06.18. 18:04 Pet88 

  • Pet88 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

És a monti kerekek méretei kőbe vannak vésve? A felni szélességnl láttam irva 18-24ig többféle számot. Ebből a legkisebb lehet nekem a nyerő? Vagy a villatávolság pl változhat?

Elküldve: 2015.06.18. 17:32 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Vannak monti kerékre való slick gumik, már kb. 32 szélességtől is. Alap Rubenától kezdve határ pedig a csillagos ég. Kerékfűzésről pedig van rengeteg videó, meg ugyanennyi leírás is a neten.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!