MTB-hez középrész!

1-19 (19 hozzászólás)

Elküldve: 2014.09.29. 10:47 spike007 

  • spike007 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 18
Témaindító hozzászólás:

MTB-hez melyik a legideálisabb középrész: hollowtech, truvativ howitzer, isis drive, truvativ power spline?

Elküldve: 2014.10.07. 21:54 spike007 

  • spike007 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 18

elemér: De igen jár hozzá, csak majd ilyenre szeretném kicserélni.

Elküldve: 2014.10.07. 21:42 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

@spike007: A deore-hoz nem jár középcsapi? Én több boltban is úgy láttam, olyan 28-29000 körül....

Elküldve: 2014.10.07. 21:09 spike007 

Elküldve: 2014.10.03. 23:33 spike007 

  • spike007 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 18

Inkább nem kísérletezem vele, biztos ami biztos keresek egy 9es rendszerhez tartozót nem szeretnék vele pórul járni.

Elküldve: 2014.10.03. 15:34 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

@spike007: Úgy tudom hogy a 10-es lánc vékonyabb mivel ugye hátul közel ugyanazon a kazettán több lánckerék van, így kisebb köztük a hézag, tehát a 9-es lánc rossz váltást illetve egymásba érést okoz. Ha viszont 10-es hajtóműhöz használsz 9-es láncot, semmi gond. Jártam úgy 8-9 es rendszerrel hogy a 9-es lánc felszorult a 8-as hajtómű tányérjaira, mivel ugye a tányér szélesebb volt mint a lánc.....

Elküldve: 2014.10.03. 09:28 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@spike007: Ez jó kérdés :D. Hallottam már, hogy lehet keverni a 9es és a 10es hajtóműveket, de gyakorlati tapasztalatokkal még nem találkoztam. Elvileg kicsit kisebb a távolság a tányérok között a 10es rendszernél. Ezen kívül a 10es hajtóművel más áttételeket kapsz, ami nem biztos, hogy megfelel neked, nem is beszélve a jelenlegi első váltódról. A lényeg, hogy valószínűleg működne a dolog, de esetlegesen bizonytalanabb váltást eredményezne. Talán idetéved valaki, aki próbálkozott már ezzel és nem csak találgat :D.

Elküldve: 2014.10.02. 22:38 spike007 

  • spike007 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 18

Knight_ : Nagyonszépen köszönöm a részletes leírást, így már érthető a dolog. :) Még abban esetleg tudnál segíteni, hogy ha most veszek egy ilyet http://www.bringamarket.hu/webaruhaz/alkatreszek/hajtomu/shimano-fc-m590-10-deore-hajtomu-detail ami ugyebár 10es rendszerhez van ez jó lesz a 9es rendszeremhez? Meg miben különbözik a 10es hajtómű a 9estől?

Elküldve: 2014.10.02. 07:34 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@spike007: Jár hozzá mindkét hajtókar meg a középrész is is. Először a középrészt kell betekerni a megfelelő távtartókkal (ezek is járnak hozzá). A jobb oldali hajtókarra gyárilag rá van hegesztve a tengely lásd itt. Ezt kell áttolni a berakott középrészen és rárakni a bal oldali hajtókart. Ha tudod, mire kell odafigyelni, nagyon egyszerű felszerelni. A linkelt hajtóműhöz való SM-BB51 középrész nálam 4000km-t bírt, de ha megadja magát, könnyű cserélni egy jobbra (bár kell hozzá egy speciális szerszám).

Elküldve: 2014.10.01. 23:57 spike007 

  • spike007 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 18

meridásgaluska: Itt a középcsapágyat lehet variálni ha esetleg megrendelem amit linkeltél, vagy alapból ezt adják hozzá? A bal hajtókart azt hozzáadják vagy az plusz lóvé még? Bocs a sok kérdésért csak nem rendeltem még hajtóművet és nem nagyon vágom ezeket a dolgokat.

Elküldve: 2014.10.01. 11:13 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

Elküldve: 2014.10.01. 11:12 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@spike007: hát elvinné sztem a 9-es láncot

Elküldve: 2014.09.30. 16:38 spike007 

  • spike007 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 18

meridásgaluska: azt írja hogy 3x10es rendszerhez kompatibilis, ez nekem nem jó(3x9es kell)

Elküldve: 2014.09.30. 00:07 meridásgaluska 

Elküldve: 2014.09.29. 21:31 spike007 

  • spike007 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 18

Főként terepen használnám, földes ill. erdei utakon. Egy 2014es, 9es rendszerű, 3tányéros Cube Analogba szeretném beépítteni. A monoblokk részére 10ezer körüli árra gondoltam, a 3tányéros hajtókarra max 30e forintot. Köszönöm a válaszokat.

Elküldve: 2014.09.29. 20:13 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

A power spline baja hogy sokszor ellátási nehézséggel lehet találkozni, tehát nincs. Isis jó de már egyre kevesebb van belőle, megy ki a gyártásból, meg sok elég drága is. A truva rendszer erős, merev, van is, szóval jó választás. Ugyanez az integrált középrészek esete is. Nagy gyártók erősen orientálódnak, és ahogy írták is előttem azért egy xt már bőven kiszolgál.

Elküldve: 2014.09.29. 19:50 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@spike007: Több szempontból is meg lehet nézni a kérdésed. Mennyire nyúzod a géped? Milyen területen, terepen, milyen kondival hajtod a bringád? Mennyit szeretnél rá áldozni? Belépésnek az octalinkes hajtóművek is teljesen jók, sokat kibírnak, de ha keményebben tolod, akkor egyértelműen integrált hajtás a befutó (hollowtech). Személy szerint én egy szérián kívüli octalinkes hajtóművet nyüstölök, ami nekem megfelel (na persze amikor vettem, erre volt keretem), de ha tehetném szemrebbenés nélkül vennék egy Deore vagy Deore XT integrált hajtást. Az biztos kiszolgálna sokáig.

A vélemények között vannak nagyon jók, ajánlom ezt figyelmedbe. A tapasztalt sporttársak írtak már jó néhány hasznos véleményt, ha szemezgetsz belőlük, elég hamar leszűkülhet lista.

Elküldve: 2014.09.29. 19:38 spike007 

  • spike007 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 18

Nagyon humoros, de értem a célzást. Esetleg valami hasznos kommentel is megörvendeztethetnél. Te mit ajánlasz, szerinted melyik jobb?

Elküldve: 2014.09.29. 10:57 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

A lábadra melyik a legideálisabb cipő? Adidas, puma, nike?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!