MTB v cross? 650B v 700C? Élménybringázni szeretnék :)

1-3 (3 hozzászólás)

Elküldve: 2020.06.16. 18:42 Holdfeny 

  • Holdfeny avatar
  • hozzászólások: 5
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Elakadtam a tudatlanságommal. Szeretnék majd venni egy új kerékpárt 2-300.000 forintig. Fontos, hogy jól irányítható legyen akár lassú sebességnél szűkebb kanyarokban, hogy olyan legyen, amivel mehetek sárban, esőben bátran. Ugyan főként ingázásra használnám, sokszor ramaty betonon, gyökerek által felnyomott, kövekkel kirakott bringaúton sötétben is, macskakövön, de szeretném, ha nyugodtan letérhetnék az útról, és egy kis padka nem dobna meg, ha vissza akarok rá térni, szeretném levágni a betont a méter mélyebb kis "völgyben", ami aztán ugyanolyan meredeken ível felfelé és visz tovább az utamon. Tudom, hogy kábé mindenhol cross kategóriát javasolnak, de nekem mégis a mtb felé húz a szívem a "szabadság" érzése miatt, amit eddig a mostani crossommal nem sikerült elérnem (persze lehet a kerékpár nem volt megfelelő, és nekem is van mit gyakorolnom). Illetve kisebb kerék párti vagyok. A 165 centimhez én biztosabbnak érzem a kisebb felni ballonosabb gumival kombinációt (650B), mint a nagyobb felni kevésbé ballonos gumi opciót (700C a crossomon). Bár láttam már 29-es montit és az eladó mutatta, hogy tényleg nagyon kis különbség van egy 26-oshoz képest, viszont a középcsapágy magassága miatt nem fogom magasnak érezni. De megindítani nehézkes nekem a mostani 28"-s bringámat, ha mondjuk eleneged egy autós és gyorsan indulnék :/

Vajon mi lenne jobb megoldás? Crosst választani és cserélni 650B-re a kerekeit, amibe max 47-48 mm széles gumit lehet majd beletenni? Azt tudom, hogy csak tarcsafékesben gonsolkozzak emiatt. Vagy egy merevfarú MTB lenne jobb választás és akkor csak külsőt cserélgetni? Hajtást mindenféleképpen cseréltetnék, mert azt tudom, hogy MTB lassabb lenne, bár eddig sem a sebesség hajtott. A mostani bringámon a 48 elől-12 hátul áttétel (remélem jól mondom) szinte soha nincs használatban. Vagy tényleg gyerekméret a 27,-es? Vagy vegyek egy 29-es montit, mert tök hülyeség, amit írok? :)

Nagyon köszönöm, ha segítetek!

Köszönöm!

Elküldve: 2020.06.19. 20:23 szekelyk 

  • szekelyk avatar
  • hozzászólások: 25

Szerintem itt az oldalon rengeteg jó 26" MTB találsz megfelelő méretben.

Elküldve: 2020.06.19. 16:48 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@Holdfeny: Szerintem vegyél egy BMX-et! :) Igazából szinte teljesen mindegy, mert mindegyiket lehet olyanra formálni, hogy neked jó legyen. Kis embernek szerintem idétlenül néz ki a 29", de ettől még lehet jó persze. Lehetőség szerint érdemes kipróbálni mindegyiket valahogyan vásárlás előtt. Az a tuti. Én talán egy olyan MTB-t vennék, ami eleve úgy van tervezve, hogy 29" és 650B is jó legyen benne és akkor lehet variálni. A bringa megindítása pedig nem méret, hanem tömeg függő. Persze nagyobb kerékből drágább könnyebbet csinálni. 300e-ért pedig nem lesz könnyű az biztos. Egyébként pedig szerintem durván nagy különbség van a 26" és a 29" között mindenféle szempontból. Bár én a mai napig megvagyok a 26"-os gépemmel...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!