MTB villa CROSS/TREKKING vázra?

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2018.07.10. 09:17 kemenydani 

  • kemenydani avatar
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Saját bringát építek és az első villával kapcsolatban lenne kérdésem.

Egy "Cube Tonopah Pro Frame black´n´flashred" 50-es vázam van, bővebb infó itt: https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-tonopah-pro-frame-black-n-flashred-695294

És erre szeretnék 27,5-ös első villát szerelni és 27,5-ös kerekekkel hazsnálni.

Mivel a váz leírásában az is szerepel, hogy ez egy max 28-as kereket befogadó váz, ezért felmerült bennem a kérdés, hogy lesznek e problémáim ha egy kicsivel rövidebb 27,5-ös MTB villát használok a vázhoz?

A kiszemelt villa egy Rock Shox XC 30 TK 27.5".

Megkérdeztem ugyan ezt a webshopban is ahol vettem, de ott azt a választ kaptam, hogy nem biztosak benne ezért válasszak 28-as méretű első villát.

Elküldve: 2018.07.14. 15:20 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@kemenydani: Szia. Én egy trekkingben 29-er Rock Shox Recon Gold RL-t használok. Magasabban van az eleje, és egy kicsit nagyobb a beépítési magasság. Nekem azt mondták a boltban, hogy használjam nyugodtan a 29-es villát.

Elküldve: 2018.07.14. 13:35 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@kemenydani: Egy gyors kereséssel arra tippelek, hogy az eredeti villa (ha jól látom: Rock Shox Paragon Gold Taper, 63mm) beépítési magassága 477mm. Amivel még lehet számolni, ha más méretűt veszel:

  • A kerék sugara (a gyárilag szerelt méret elvileg: 44x622)
  • Ha nagyobb rugóúttal rendelkező villát veszel, annak kicsit nagyobb lesz az ideális süllyedése. Bár nem tudom, hogy ezzel mennyire érdemes foglalkozni.

Egyébként én egy olyan ökölszabályra emlékszem, hogy 1centi változás a magasságban, kb. 1/2fokot számít a homlokcsőnél.

Elküldve: 2018.07.13. 08:52 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@kemenydani: A villának a beépítési magassága (a tengelytől az alsó kormánycsapágy aljáig mért távolság) lehet érdekes ilyen szempontból. Abban ugyanis elég nagy eltérés is lehet akár. Ez befolyásolja ugyanis majd a bringád homlokcsőszögét a leginkább. Vagyis, ha a rövidebb villa beépítési magassága is rövidebb (kérdés persze, hogy pontosan mennyivel), akkor meredekebb szöget fogsz kapni, ami miatt "gyorsabb" lesz a kormányzás, stb. Ezt kell mérlegelni. Mekkora lesz a különbség pontosan és jó-e ez neked. De simán lehet, hogy van olyan villa, aminek a beépítési magassága pont jó lesz, hiába 27,5"-es. (Én pl. 26"-os, telóhoz tervezett vázat használok, 28"-as merev trekking villával, mert annak kb. pont annyi a beépítési magassága, mint egy 26"-os telónak.)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!