Muddyfox Colossus300 megéri?

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2016.03.04. 10:23 BGabor28 

  • BGabor28 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Sportsdirect oldalán találtam a fenti 29es kerékpárt. Most 50%-os akcióban az ára 87ezer ft. Szerintetek megérné megvennem? Ha nem akkor tudnátok ajánlani hasonló árkategóriában másik kerékpárt? Kisebb túrákra, és városban használnám.

Elküldve: 2020.08.05. 21:17 Péter429 

  • Péter429 avatar
  • hozzászólások: 1

Sziasztok megéri megevni egykerekezni meg ugratásra meg kisebb túrákra v- fékek?

Elküldve: 2016.03.04. 15:34 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@BGabor28: Az lett volna a kérdéses, hogy a Zoom teleszkóp, ami benne van, milyen jellegű (tehát szervizelhető, tartós, vagy a "másfél évig csillapít, utána maximum rugózik"), de ugye ez a termékleírásból nem deríthető ki. Szerencsére a kolléga válaszolt, de én is arra következtettem volna, hogy az ilyen árkategóriájú (tehát nem a 87, hanem a 150 ezres...) kerékpárokba a legegyszerűbbet teszik. A fékről, ami rajta van, itt a Testbike-on kerestem véleményt (javaslom ezt a megoldást neked is, lehet hogy külön téma nyitása nélkül is rengeteg kérdésre választ kapsz), nekem azok alapján nem lett szimpatikus.

Az én véleményem továbbra is az, hogy nem éri meg. Nem is igazán lehet tudni, mire jó ez a bringa; montizni a felszereltsége miatt harmatgyenge, városi közlekedésre se igen alkalmas, mert nehézkes és pl. sárvédőt is körülményes szerelni rá.

Közlekedős vagy hétvégi kirándulós gépnek még egy (jól karbantartott) 15-20 éves acél trekking is jobb megoldás. Ha egy olyanra ráülnél ez után a Muddyfox után, elsírnád magad, hogy mennyivel jobban gurul, és annak nem csak az 5 kiló súlykülönbség az oka.

Ha mindenképpen új kerékpárt szeretnél, akkor tényleg inkább a trekkingeket nézegesd. Azok is bőven jók arra, amit az emberek többsége terepen kerékpározásnak hív/gondol. :)

Elküldve: 2016.03.04. 15:24 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@BGabor28: Függetlenül az előttem szólóktól: nem tartom jó vételnek. Ennyi pénzből nem lehet megbízható, ráadásul tárcsafékes járgányt összeállítani. Magamnak nem venném meg, de még ajándéknak sem, hacsak nem a haragosomnak.

A váz rendben levőnek látszik. A villa ellenben csak annyit ér, mint hölgyeknek az arcpirosító: jobban mutat a baba. A hajtás - jó értelemben - megéri az árát, de semmi több. A tárcsafék ebben az árosztályban csak vevőcsalogató lehet. A nyereg alighanem a deszka kényelmét nyújtja. A kerekek meg a gumiköpenyek nyilván belépő szintűek. És így tovább.

Még egyszer ennyit reá költve, kicserélvén rajta a gyenge elemeket, talán lehetne e gépből valami.

Százharminc-százötvenezer arany ára alatt nemigen lehet megbízható új gépet kapni. Ha olcsóbbat választasz, aligha leszel vele elégedett. Előbb-utóbb költened kell rá, szerelgetned stb. Márpedig te kerékpározni akarsz.

Jómagam a Kenzel háza táján nézelődnék. A Cross distance 200 például nekem való lenne. Jórészt országúton közlekedek, nem ritkán azonban terepen is hosszabb utakat teszek meg. Természetesen nem az Alpok bércei között. Nyerget, kormánymarkolatot ezen is cserélnék, a gép többi része azonban rendben van.

De - természetesen - kinek a pap, kinek a paplan.

Elküldve: 2016.03.04. 14:42 sziklánülö 

  • sziklánülö avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 36

@BGabor28: Hello... "Kisebb túrákra, és városban..." Egy treking a célnak jobban megfelelne.Ha csak nem a "kisebb túrákon" a erdei,magasabb terepen tekerésre gondolsz.80-100 ezer körül már találhatsz olyan gépet,amely városban és hosszabb túrákon is megállja a helyét.Az általad kinézet gépért én nem adnék pénzt.Az Acera váltást leszámítva(ami egy jól működő alsó osztály),egy átverés a bringa.Terepre alkalmatlan,városba minek.A teleszkópak nevezett Zoom "valami" csak egy valamire jó:nehéz.Ha nekem volna ez a gép,és nem akarnék rákölteni komolyabb cuccra,a telót akkor is kicserélném egy merev villára. A Tektro-nak van jónak mondható "madzagos" tárcsafékje,de ami ezen a bringán van az csak bosszúságot okozna,az állandó nyíkorgással,nyúlással.Még ha nem is nyikorog,nem is nyúlik,a semmitmondó fékhatás garantált.Nem azért mert bowdenes,hanem mert gagyi az anyaga.Terepre teljesen alkalmatlan.Ezerszer inkább egy jó V-fék.Azért,hogy mindig költs valami jobb "cuccra",no azért tényleg felesleges rá beruházni.Egy hasonló árban lévő treking,vagy esetleg egy Cross gép jobban megfelelne a te elképzelésednek. De ha rám hallgatsz,azt csinálsz amit akarsz:)) Szép napot.

Elküldve: 2016.03.04. 13:43 BGabor28 

  • BGabor28 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@Estván: Szia. Köszi a valaszt. Egyebkent ezektől függetlenül megéri az árát?

Elküldve: 2016.03.04. 13:17 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

Városba és túrázni halál fölösleges az MTB meg a teleszkóp is. Én ilyen használatra biztos nem venném meg.

Egyébként nem is tudom hogy nevetséges-e vagy inkább felháborító, hogy a Sportdirect több éve jelen vagy Mo.-n, de még mindig csak erre a rettenetes google-fordított honlapra telik nekik használható termékleírások nélkül.

Elküldve: 2016.03.04. 10:42 BGabor28 

  • BGabor28 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!