Nemzetközi internetes csalók

1-26 (26 hozzászólás)

Elküldve: 2013.11.16. 15:30 kissicc 

  • kissicc avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Szeretnék figyelmeztetni mindenkit internetes csalókról ! A történet lényege röviden amivel be akarnak húzni : külföldi illetölő felveszi veled a kapcsolatot , megkér hogy küld el a bringát vagy mást angliába , nemsokára jön egy e-mail egy banktól hogy a megbeszélt összeget a nevedre küldik , majd egy pár órára rá egy ugyanilyen hivatalos banki levél hogy a bank a szállítólevélre vár és átutalja ha 48 óra alatt bemutatod! Eddig nem is gyanus ,csak mikor elküldöd a szállítólevelet közlik hogy limit van beállítva és egy jóval nagyobb összeget írnak be , te küldj xy-nak a megrendelő rokonának, annyi pénzt hogy kiegészítsd és az állítólagos bank visszautalja ! ( nah itt már gyanus a dolog ) bármit csinálsz erősködnek h utalj pénzt , ezzel egyidőbe meg szállítják már a bringád ( nem minden futárt lehet utolérni hogy stop csalók ne add át ! Nekem szerencsém volt ) ugyhogy ha nem vagy elég gyors bukod a bringát , ha meg sikeresen átvernek a bringát , meg nemkevés pénzt , én csak a szállítás díjját buktam de ez sem kevés oda vissza ! És hogy a történet kerek legyen : mikor rájössz hogy csalás és sikerül visszafordítani a bringát , jön egy szép ugyancsak hivatalos levél hogy csalásért feljelentettek és a nemzetközi hatóság eljárást indít ellened ha nem rendezed a bankkal a tartozásod és hasonlók ! Remélem segítettem és elkotródnak az oldalról és az itt bringát egyebet eladni próbáló emberek megkárosításától ! Üdv Zsolt

Elküldve: 2023.05.11. 14:03 László269 

  • László269 avatar
  • hozzászólások: 1

@dudaszo: Érdeklődtem az illetőnél, aztán végül túl kockázatosnak tűnt, úgyhogy elálltam tőle.

FAKE pricethomas@zohomail.eu, https://www.stde-group.com/how.html

Elküldve: 2023.05.10. 16:01 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@dudaszo: szerencsétlen átverés!

Elküldve: 2023.05.10. 14:28 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@dudaszo: köszi de nem kell, nem érdekel. :) Látatlanban ekkora értékű dolgot kifizetni előre ráadásul úgy hogy egy magánszemély az eladó... hatalmas butaság volt. Hát van aki így tanul, én sajnálom tényleg de ilyet soha nem csinálunk ha egy csöpp eszünk van. :D

Elküldve: 2023.05.10. 13:11 dudaszo 

  • dudaszo avatar
  • hozzászólások: 3

@rcs2003: elküldöm számodra a teljes dokumentációs hátterét az ügyletnek speditőr szakemberrel is megvizsgáltattam az ügylet indításakor, de különben csak azért nyíltam meg az ügylet kapcsán hogy másokat próbáljak megóvni

Elküldve: 2023.05.09. 22:22 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@rcs2003: Hát az. Én ennél jóval kisebb értékű dolgokat is kizárólag utánvéttel fizetek.

Elküldve: 2023.05.09. 09:40 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@dudaszo: elutaltál csaknem 3000 eurót? Hát ehhez csak gratulálni tudok :D elképesztő naivitás

Elküldve: 2023.05.09. 09:37 dudaszo 

  • dudaszo avatar
  • hozzászólások: 3

@Cadre Allage: teljes bringa ára

Elküldve: 2023.05.08. 22:15 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@dudaszo: Sajnos csak megbízható helyről szabad rendelni. Például külföldi rendelés esetén ott a buycycle.com oldal ami megbízható és saját szállítási megoldásuk van. Ekkora értékű bicikliknél megéri azt a 100-200 € közötti összeget (változó, attól függ honnan jönne), mert legalább le van csekkolva és rajtuk keresztül megy a szállítás.

Elküldve: 2023.05.08. 22:13 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@rcs2003: Sajnos rengeteg csaló és spammer került az oldalra. Régi, több éves témákhoz "szólnak hozzá" és utána mehet a kamu hirdetés.

Elküldve: 2023.05.08. 15:16 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Nincs is ilyen nevű felhasználó. Viszont rákerestem arra hogy Trek madone és rögtön találtam két bringahirdetést is ami nagy valószínűséggel kamu. LucianoTr felhasználó

Elküldve: 2023.05.08. 14:33 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@dudaszo: 3eurót buktad vagy már a bringa árát is elkülted?!?

Elküldve: 2023.05.08. 12:44 dudaszo 

  • dudaszo avatar
  • hozzászólások: 3

Mindenkit szeretnék óvni Thomas Price által hirdetett Trek Madone SLR Pro Team 54, 56 os méretű kerékpár rendelésétől sajnos csalás és el ne indítsátok az utalást 2.970 EUR az általa megadott speditőr cég számlára annak ellenére, hogy minden dokumentum eredetinek tűnik. Én sajnos benne vagyok.

Elküldve: 2022.11.29. 21:17 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Antonio12 nevű felhasználó

FAKE PROFIL! Kéretik törölni. Ezt kaptam "tőle" privátban: "I am Antonio Silas, I will like to invest in your country. all I want is an honest and reliable person who can be my partner. Please email me on silasantonio1122@gmail.com for more details.

Best Regards

Antonio Silas "

Elküldve: 2022.07.26. 19:36 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@kissicc: Én biztos nem küldözgetnék semmit külföldre, így engem nem érintene. Belföldön maximum 1-2ezer Ft között lehet bukni, ha nem veszi át valaki az utánvétes csomagot. Látatlanban biztos nem üzletelnék senkivel.

Elküldve: 2022.07.26. 10:05 szekelyk 

  • szekelyk avatar
  • hozzászólások: 25

Sziasztok!

Nem tudom csaló-e, de eddig nem nagyon volt ilyen apró itt. https://bolha.testbike.hu/apro/wholesales---geforce-rtx-3080ti-3070-3090ti-gpus-438418

Elküldve: 2022.01.24. 22:25 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Hihetetlen hogy ezzel csőbe lehet húzni embereket.

Elküldve: 2022.01.24. 21:55 Gergely38 

  • Gergely38 avatar
  • hozzászólások: 1

@kissicc: hello! Itt vagy még? Ugy latom teged 2013-ban probaltak lehuzni, en most vagyok ugyan ebben a slamasztikában. Hulye fejjel elkuldtem a bringat a megadott cimre. Most probalom visszaforditani a csomagot, ami nehezebb, mint gondoltam. Remelem nem tudja senki atvenni a bringat Angliaban, mert ha kifizetik a vamot, akkor bebuktam sajna. Neked hogy sikerult visszakapnod a bringad?

Elküldve: 2016.04.16. 22:42 Himpelmann Márton 

  • Himpelmann Márton avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 1

kissic lehet csinálni 3 szor 7 es ből 3x9 es es montit? Persze nekem 3x7 es van de az első markolatváltó nehezen működik,és új kéne a helyére a 7 esat meg 9 es váltóra cserélném le meg 9 es racsnit rá. Meg lehet oldani valahogy?

Elküldve: 2014.05.26. 13:01 rizsolti 

  • rizsolti avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Sziasztok! Engem is megtalált...ez a csaló...de rákerestem a NET-en az e-mail címre...és kibukott a lóláb.

janinikola0@gmail.com e-mailcímről, ezzel a tartalommal érkezett egy e-mail!

"Still for sale? daivispaul11@gmail.com

Ezt a levelet a TestBike Bolháról küldték http://bolha.testbike.hu"

Rákerestem a googlben mindkét e-mail címre... A "janinikola0@gmail.com"-ra nincs találat..viszont a daivispaul11@gmail.com .."NIGÉRIAI CSALÁS" címszóval....kiad egy csomó oldalt. Egyértelmű,hogy csaló...és újból regisztrálni fog, másik e-mail címmel...de gondoltam jelzem, legalább ennyivel "nehezítsük" a dolgát.

Elküldve: 2014.03.26. 21:22 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@kissicc: Köszönjük, hogy megosztottad ezt velünk, reméljük mindenki látja majd. Van még egy ehhez kapcsolódó fórumtéma, de hátha így többen látják. Engem is kerestek már meg, kb. minden meghirdetett cuccommal kapcsolatban, de az elsőnél miután válaszoltam a kérdéseire, rögtön rá is kerestem a címre, azóta nem törődök az ilyen levelekkel, el sem olvasom őket. A TestBike bolhapiacon van egy kis figyelmeztetés, ami az ilyen csalásokra hívja fel a figyelmet.

Elküldve: 2014.03.26. 21:06 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

Engem mobillal vertek át majdnem; Volt egy eladó BB-m, és Angliából írtak, hogy Afrikában tanuló lányuknak kellene elküldenem... bukta ott volt, hogy előbb el kellett volna küldenem a csomagot, ők meg utána fizettek volna... és még ő mondta, hogy nem bízik bennem, ezért nem fizet előre, de mivel én se bízok, így nem postáztam :D Pedig elég hitelesnek tűnt a banki e-mail...

Elküldve: 2014.03.26. 18:46 Bohus 

  • Bohus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 1

@kissicc: Nem bizony! Két napja adtam fel a hirdetésem, és már érdeklődött is az "úriember"! Elsőre csak az gyanús, hogy látatlanul akarja megvenni a bringát, ill. ezt egy harmadik félnek kell postázni. Nekem ennyi elég is volt és rákerestem a mail címére a neten. Miután kiderült, hogy csalóval állok szemben, megkértem hogy ez ügyben a továbbiakban ne zaklasson. Rendőrkézre juttatni igen nehéz ezeket a csalókat azért arra gondoltam, hogy a megelőzésre kellene koncentrálni. Nem kellett új topikot nyitnom, idetaláltam. Én is figyelmeztetek mindenkit: A veszély valós, csalók próbálják az eladók hiszékenységét kihasználva megkaparintani az eladó bringákat! Gyanús a külföldi érdeklődő, gyanús a megnyerő profilfotó, gyanúsak a vásárlás körülményei. Amíg nincs az eladó számláján a vételár, addig senkinek, semmit!

Elküldve: 2013.11.23. 11:19 kissicc 

  • kissicc avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 3

@ForTun3: az e-mail címek stimmelnek :-D

Elküldve: 2013.11.20. 15:30 ForTun3 

  • ForTun3 avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 1

Ezzel engem is majdnem sikerült megfogniuk. A szerencsém hogy éppen nem volt nálam 45 ezer forint a postán és hazahoztuk a bringát... Most nézte meg bátyám a levelet és kiscit utánajárt az emailcímnek. Ő ezt találta gyanúsnak. Először egy ilyen levelet kaptam: "Is this Item still available. please reply me back at daivispaul11@gmail.com Thanks" szóval... eddig oké beszélgettünk a kondícióról kérdezett stb... mondtam neki rendben van a bicaj. Jó. Eléggé meglepődtem én is mikor alku nélkül csak azt mondta a 475 fontra hogy oké. (aki ír email címet nekem itt vagy privátban vagy erre az email-re: fortunevideok@gmail.com annak továbbítom az üzeneteket!) Szóval a banknak az email címe xyz_bank@[!!!!!!USA.COM!!!!!!!] aki ilyesmi címről kap mail-t az ne is válaszoljon! a mail.com -on simán létrehoztunk mi is egy f*szombojtja@usa.com email-t!

Elküldve: 2013.11.16. 15:36 kissicc 

  • kissicc avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 3

Az oldal üzemeltetője ha lehet tegye közzé ezt az infót mert nem én leszek az egyetlen akit betalálnak ! Köszönöm !

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!