Novatec D042SB hátsó agyamnak elment a hangja...

Linkelt termék: Novatec D042SB hátsó
1-18 (18 válasz)

Elküldve: 2011.09.24. 19:42 Stifler1996 

  • Stifler1996 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 44
Témaindító kérdés:

Na szóval elment a hátsóagyam hangja, Most lett 1 éves szétszedve sosem volt. Tegnap óta elhalkult és nem tudom mitől pedig viszonylag hangos volt. Aki tud tanácsotadni az kérem írjon. Köszi :D

Elküldve: 2011.09.28. 18:03 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@mematyi: azért ez nem anynira zárt cucc... meg minek bele"tölteni"? elég ha kiretkeled és megkened...ennyi

Elküldve: 2011.09.28. 17:55 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Csak érdeklődöm, hogy ez a bizonyos Driver, vagy mi, mármint a kazettatest kalapácsos része tömített?

Mármint hogy az olaj nem folyik ki belőle? Mert ilyen erővel betöltöd hajtóműolajjal, és műkszik, nem?

Elküldve: 2011.09.28. 16:02 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@szoki007: Hát ha zsír, akkor legelőször nem a driver kenése jut az eszembe, lehet akármilyen állagú zsír, ha úgyis összeszedi a retket és télen bedermed és csak lefogja a kalapácsokat a porral együtt. Mondjuk volt olyan agy, amit én is zsírral kentem, de nem volt nyerő.

Elküldve: 2011.09.27. 09:27 szoki007 

  • szoki007 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

@skater: azért azt tegyük hozzá hogy nem mindegy milyen zsírról beszélünk :)

Elküldve: 2011.09.27. 08:16 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@skater: Teljesen igaza van!

Nem kell szarakodni, venni kell új kalapács szettet, egy pici finom olaj ,és kész is van. Néha napján, főleg ha magasnyomásúval mossa az ember szétszedni, és beolajozni.

Elküldve: 2011.09.27. 07:46 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

Mint például az idióta ócska zsírkenésű villák, amik nem mozognak télen.

Elküldve: 2011.09.27. 07:44 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

Az undorító trutyi meg a darabos szar az a zsírkenésnek köszönhető. Az is a zsírnak köszönhető, hogy télen a szír megdermed és tapad hozzá a kalapács főleg ha még egy tonna porral is keveredik a zsír és ezért nincs hangja, nyáron a zsír melegebb lesz és szinte olaj szerű lesz és máris van hangja. Nem is tudom miért zsírt használtok kenésre. Csak ragad hozzá minden szar, meg télen a kalapácsok.

Elküldve: 2011.09.26. 19:10 Stifler1996 

  • Stifler1996 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 44

Na ma kipucoltam (amióta megvan sosem volt) és ilyen undorító trugyi volt benne meg tiszta darabos valami. Na azt kipucoltam, új zsír és olyan mint ujkorában :) Köszi szépen a tippeket/tanácsokat srácok :)

Elküldve: 2011.09.26. 14:31 öcsi 

  • öcsi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 123

@csepregi: Ez velem is megtőrténik. BTS XC Elite agy... vmikor nem igazán akart működni. Kitakarítottam és vékonyan ilyen spéci zsiradékot raktam... na 2hétig nulla hangja volt. Aztán vhogy ha melegben van akkor szépen van hangja, de ahogy jön a rossz idő (hideg) egyből becsöndesűl. =|

Elküldve: 2011.09.26. 13:54 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

A novatec kalapácsok, főleg azok amiket egy zárógyűrű fog le és nem külön rugók hajlamosak 1-1.5 év alatt elkopni. A novatec agyakba 500forintért már tudsz kalapácsokat venni zárógyűrűvel együtt. Nekem is ezt csinálta, hogy egyre jobban elhalkult és utána már meg is ugrott... Innentől mindig jön a kalapácscsere. A reteszek nagyon nehezen kopnak el, tehát a hibát nem az agytestben kell keresni, mert sokkal keményebb anyagból van, mint a kalapácsok. Kalapácsokat ne kend zsírral, mert összeszed minden port és beragad. Csak olajat használj kenésnek. Egyszóval ne kezdj nagy takarításba, mert egyértelmű hogy neked is kalapácsokat kell cserélni+zárógyűrűt. drivert kiszeded, kikapod a gyűrűt és a kalapácsokat, drivert és az agytestet belül kitakarítod és elmész egy 5százassal a zsebedben egy olyan boltba ami szerződésben áll a neuzer kft-vel, mert csak ők forgalmaznak novatec alkatrészeket ebben az országban. Megnézed hány kalapácsos, de szerintem 3 és annyi kalapácsot meg zárógyűrűt kérsz.

link: http://www.neuzer.hu/cms/prod/hu-company.php?CategoryID=137

Elküldve: 2011.09.25. 09:30 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

Nekem azt csinálta, hogy télen mínusz valahány foknál elment a hangja (közben működött rendesen), ahogy melegebb helyre értem újra lett hangja. Igazából fogalmam sincs miért csinálta ezt, de szerintem mindegy is mert teljesen jól működött hang nélkül is. Ez egy éve volt nekem, azóta is működik, szóval szerintem nem lesz gáz :D

Elküldve: 2011.09.25. 08:47 szoki007 

  • szoki007 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

Lehúzod a "drivert" , kikapod a kalapácsokat/rugót azután megtakariítod full sterilre meg ahova belefekszik a kalapács azt is. Ezek után az agyban lévő reteszeket és gyönyörüen full olaj és gané mentesre kitakaritod. És nincs más dolgot mint hogy szerezz vagy ha van akkor grafit zsirt vagy valami olyat aminek nagyon alacsony a súrlódása reteszekhez rakni meg egy picit ahova beülnek a kalapácsok nameg ahol vannak a kalapács bevágásai. Nagyvonalakban ennyi :) de szerintem neked a rugo megvan kopva már és amiatt nem feszit de ez a müvelet megér egy próbát.

Elküldve: 2011.09.25. 08:18 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

Nekem eddig minden racsnim így volt még a drágábbak is elhalkultak egy idő után aztán még egy kis idő és be is szartak. De én még szerettem is hogy semmi hangja nem volt úgy suhantam el a nép mellett az utcákon hogy észre se vettek aztán mikor elmentem mellettük összeszarták magukat xD A Novatec nem egy szar márka, de ha most ezt csinálja akkor egy idő múlva meg fogja adni magát.

Elküldve: 2011.09.24. 20:01 Bence Barna 

  • Bence Barna avatar
  • BMX gyilkoló
  • rockstar energy drink csapat
  • rockstar energy drink csapat
  • hozzászólások: 22

vagy még az, hogy a reteszek elkoptak :)

Elküldve: 2011.09.24. 20:00 Bence Barna 

  • Bence Barna avatar
  • BMX gyilkoló
  • rockstar energy drink csapat
  • rockstar energy drink csapat
  • hozzászólások: 22

esetleg még az lehet a fáradáson kívül, hogy tele ment porral, és beragadnak a kalapácsok :)

Elküldve: 2011.09.24. 19:56 Stifler1996 

  • Stifler1996 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 44

@spank309: az igaz hogy nem a hang a lényeg csak kicsit furcsálom hogy kb 1500 km van benne vagy annyi sem és befogta a száját :D nem tudnám esetleg itthon megcsinálni valahogy hogy a kattogók sorába kerüljön ujra?:D

Elküldve: 2011.09.24. 19:52 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

elfáradt =D mint az emberi szív soha többé nem fog kattogni xD viccet félre téve. Nem a hangja a lényeg hanem h müködjön nem?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!