Nyereg kidörzsölésre krém...

1-37 (37 hozzászólás)

Elküldve: 2021.08.18. 09:26 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212
Témaindító hozzászólás:

A következő a problémám: Hosszabb bringázás után rendszeresen kidörzsöl a nyereg a combhajlatnál és az ülőgumóimnál, ami szörtüszőgyulladást és egyéb kellemetlen tüneteket produkál, és e miatt napokig, vagy rosszabb esetben egy hétig sem bírok bringára ülni. Versenytárs ajánlott egy krémet : (Be Elite) body care chamois cream- amit tekerés előtt kell használni. Viszont ezzel meg az a gond, hogy csak Angliából rendelhető, és az ár kétszerese a vám+szállítás vagy több. Tud valaki valami jó krémet erre? Mert itthon mikor mondom sportboltban, vagy gyógyszertárban, hogy mire van szükségem, úgy néznek rám mintha plutóniumot szeretnék atombombához kb. és néznek rám hülye arccal.

Elküldve: 2023.01.26. 17:50 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@rcs2003: Mindenki hozzászólt a témához amit gondolt. Valaki több asszonyt akar. Valaki a kecskék eljöveteléről jósolt. De a lényeg, hogy a krém bevált! :D

Elküldve: 2023.01.26. 14:26 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Elvesztettem a fonalat. Mi? :D

Elküldve: 2023.01.26. 13:24 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@XCode: Köszi!

Elküldve: 2023.01.26. 11:25 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@messor: Neve szerint a kenőcs: Közelgő zerge. Avagy eljövendő hegyikecske. Ez kell a kerékpárosnak elgyötört sejhajára! Sok sikert Zergével!

Elküldve: 2023.01.25. 19:50 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Köszi a segítséget, az Assos chamois creme tökéletesen bevált! ;)

Elküldve: 2022.10.04. 20:13 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@fpeter: A javasolt megoldás tökéletesnek látszik, de sajnos van egy roppant súlyos hátulütője: két anyós.

Urunk, mondják hittudósaink, nem bünteti teremtményeit. Hagyja, hogy keressék maguknak a bajt. Ki miben vétkezik, abban bűnhődik.

Árva leányból kettő (és még egy biztonsági tartaléknak). Talán ez elhárítja a bajt.

Elküldve: 2022.10.04. 12:13 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 306

@XCode: Barátnőből is ezért kell kettőt tartani. Ha az egyik tönkremegy, ott lesz a tartalék.

Elküldve: 2022.03.09. 18:00 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Azért kedvelem (többek között) a TestBike oldalát, mert nem csak a hasznos tanácsok, hanem a jó kedély kiapadhatatlan forrása is. Ha valaki nem ismerné: Rabbi, mit tegyek, döglenek a ludaim. Etesd őket, fiam, sós kukoricával. Rabbi, megfogadtam a tanácsodat, de mégis hullanak a libák. Próbálkozz, fiam, ecetes túróval. Rabbi, mindent úgy tettem, ahogy tanácsoltad, de ma reggel felfordult az utolsó ludam is. Ej, de nagy kár, fiam! Pedig még mennyi jó ötletem lett volna.

Elképzelem a tanácstalan kerékpárost. Ide téved, s javaslataink nyomán vásárolja a jobbnál jobb kenőcsöket. Vazelin, ricinus, szarvasfaggyú, nyírfakátrány, lótúró és a többi. Örökösei pedig törik majd a fejüket, mit kezdhetnének a készletekkel.

Ez persze mind semmi ahhoz képest, amit a nők felkennek, mondjuk csak az arcukra.

Elküldve: 2022.03.09. 15:37 trek98 

  • trek98 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

@messor: Röviden neogranormon kenőcs!! illetve Born No friction cream/ezt csak a kerékpáros nadrág betétjére kell kenni!!! ezzel a kombóval Transalp 2* teljesítve gond nélkül!

Elküldve: 2022.03.09. 15:29 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@messor: én a szarvasfaggyú krémre esküszöm. Tekerés előtt be kell kenni a dörzsölt testrészeket, és nem lesz gond

Elküldve: 2022.03.08. 20:54 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

@XCode: Van aki ezt úgy oldja meg, hogy amikor beválik neki egy nyereg, azonnal vesz belőle még egyet tartaléknak. (Nos ez nem én vagyok) :-)

Elküldve: 2022.03.08. 20:41 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@azaki71: A jó nyereg az első (második a Ferencváros).

Tapasztalatom szerint élete során mindössze egyszer vagy kétszer adatik meg a kerékpárosnak, hogy megtalálja (nyeregben) az igazit. S ha eljön a búcsú pillanata, azaz jó kis nyergétől meg kell válnia, hiába keresi ugyanazt. Többé már nem nem találja a boltokban.

Mostani nyergemmel is ez a helyzet. Kétkedve vettem meg, mert gyanúsan olcsón adták. Most pedig már... Nem tudom, találok-e valaha is hozzá foghatót.

Elküldve: 2022.03.08. 17:59 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

@XCode: Természetesen nagyon fontos a jó állóképesség, de nálam a nekem nem megfelelő nyereg volt a probléma. Szerencsére ez már a múlt, mert a jelenleg használt nyergel megszűnt minden korában jelentkező ágyék és fenék probléma :-) Bátoritok mindenkit aki kicsit is többet teker 1_órás útnál, hogy költsön rá és ne adja fel, mert ég és föld ügy ülni egy nyergen, hogy nincs fájdalom, vagy csak elenyésző. Persze nem könnyű megtalálni, mert sok nyeregre el lehet költeni a pénzt amire kiderül, melyik a kényelmes. bárcsak már 10évvel ezelőtt megtaláltam volna, de jobb később mint soha.

Elküldve: 2022.03.07. 21:21 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@azaki71: A mai napon a Merzse-mocsár környékén kerekeztem. Afféle tél végi alapozásnak szántam. Kb. 60 kilométert lehet arrafelé kószálni, ha az ember fia be akarja járni a területet keresztül-kasul. Meglepően vad vidék, annak ellenére, hogy ott a repülőtér, no meg a környező települések is. Jószerével tiszta homok az egész terep.

Hát bizony bevezetőnek sok volt a 60 kilométer, homokon, egy szuszra. Mire hazaértem, úgy ültem a nyergen (egyébként kiváló ülőke), mint egy rakás trágya. Most szedtem össze magam. Szittya fenekemnek viszont meg sem kottyant a próbatétel.

Mindezzel azt akarom mondani, nem minden a jó nyereg. Ha nem vagy kellően edzett, nincs megfelelő tartásod, ne indulj hosszú útra. (Különösen ne nyári melegben.) És enni kell, két-három óránként, mert ha nem teszed, kifogy belőled az erő, nem bírsz lábaddal rugózni, s teljes súlyod a nyeregre nehezedik.

@fpeter: Ami a vazelint (a bórsavas fajtát) illeti, veszel 100–200 grammot, s kenheted magad keresztben, hosszában, átlósan. És nem gond, ha az izzadság lemossa, a ruha felszívja, mert a bórsav rosszul oldódik, egész nap kifejti áldásos hatását.

Biztosan jó az általad mondott kence is, csak hát az ára. Az olcsóbb, ricinusolaj alapú kenőcs ugyanazt tudja. (Neve sajnos nem jut eszembe.) Sűrű és ragacsos, mint a kátrány, és kérdéses nyomokat hagy gatyádon, ha történetesen világos színű alsót viselsz. Szóval ennek is megvannak a hátrányai.

Nagyapám – nyugodjék! – az őskőkorban birka- vagy marhafaggyúval kente berepedezett bőrét. Tökéletes volt. Rajongott is az öregért minden kutya a faluban.

Elküldve: 2022.03.07. 20:14 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 306

@XCode: Vazelin jó és olcsó krém. Nyáron hosszú tekeréseknél viszont kevés, mert leizzadja az ember. A chamois krém e szempontból jobb, de a vazelinhez képest aranyáron kínálják.

Elküldve: 2021.11.21. 21:21 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

@XCode: Biztos mindenkinél más és más, nekem tályogosra hólyagosodna és orvosi ellátást igényelne. De az is igaz, hogy egy több napos túrán menni kell, főleg ha vannak napi pozitív élmények amik előre viszik az embert. De le a kalappal azok elött akik kepések ilyen teljesítményekre.

Elküldve: 2021.11.21. 21:14 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@azaki71: Csak a magam nevében nyilatkozhatok. Az első két-három nap nehéz, a többi még nehezebb, különösen, amikor fel kell ülni a nyeregbe. Egy-két óra után pedig úgy ülsz a bakon, mint ahogy a sünök üzekednek: nagyon óvatosan. Úgy nyolc nap után megvastagodik a bőr az ülepeden. De addigra véget is ér a kirándulás.

Megfogadod, soha többé nem ülsz nyeregbe. Aztán hét végén azt veszed észre, hogy úton vagy Sárbogárd felé.

Elküldve: 2021.11.21. 18:51 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

A mai tekerés után fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy akik többnapos kerékpártúrákat tesznek meg és naponta tekernek 100-200km között, azok hogyan tudnak mindennap napi 7-8órát a nyeregben tölteni? Passo és Cobranco feneke biztos páncélból van.

Elküldve: 2021.08.19. 11:31 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@azaki71: Mert feltörte a pöndölöm a büdös gebéje!- Ahogy Regős Bendegúz mondta, az Indul a bakterházban... ;-)

Elküldve: 2021.08.19. 10:30 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

De miért akarod a nyerget kidörzsölni?? Nyereg kidörzsölésre krém... Na, jó csak viccelek, nem ér megharagudni :-)))

Elküldve: 2021.08.19. 08:47 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Elküldve: 2021.08.18. 18:50 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Érik már lassacskán a bike-fit téma nyitás :)

Elküldve: 2021.08.18. 16:10 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@messor: A bórsavas vazelin akár egész nap ápol, s erőteljesen fertőtlenít. Egyszerű és tökéletes.

Utólagos kezelésre jók a gyógyító növények lényegét tartalmazó kencék, kivonatok, kocsonyák. A cickafark és a kamilla gyulladáscsökkentő, az árnika, a csalán, a körömvirág és a nadálytő hámosító.

Ha valaki nem hisz az egyszerű de nagyszerű kencékben és egyebekben, vásárolhat MediFleur felfekvést megelőző és gyógyító kocsonyát. Orvosi zsálya, cickafark, bojtorján, csalán és nyírfa kivonatát tartalmazza. Hozzá még fél tucat gyanús és kevésbé gyanús anyagot. Kiváló szer, állíthatom, de sajnos aranyáron adják, és nem könnyű beszerezni.

Ha pedig valaki még ezzel sem érné be, használhat birka- vagy marhafaggyút. Nagyapámnak – tanúsíthatom – hasznára vált. Igaz, ő a lábát kente vele. Rajongott is érte minden kutya a faluban!

Elküldve: 2021.08.18. 14:49 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@zscs: Na én többek között ezért se görgőzöm már pár éve! :)

Elküldve: 2021.08.18. 14:28 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

Tekerés után téma. Nekem a görgőzés szokta megviselni a leginkább a hátsómat, logikus módon természetesen. Főleg télen, van, hogy 2.5-4 óra közöttieket megyek GA1-ben görgőn - jobb híján a kinti jeges, kockázatos tekerések helyett. No ilyenkor, tekerés után használom ezt: https://www.bike-discount.de/en/buy/assos-skin-repair-gel-body-lotion-75ml-32083 Ha az összetevőket megnézi valaki, találni fog benne 1-2 olyan anyagot, ami nem feltétlenül egészséges, de 1x-1x nagyon is jó és használ.

Elküldve: 2021.08.18. 12:35 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Makky: Köszi, már megrendeltema Rose-tól az Assos krémjét, majd kiderül milyen lesz. ;)

Elküldve: 2021.08.18. 12:24 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

A hagyományos krémeket én bringa után használom. Bringára, ha tényleg sokat tekersz, akkor azért nem jók, mert hamar beszívja a bőröd és utána már nem sokat ér a kidörzsölés ellen. Persze a semminél jobb, de azért vannak jobbak erre a célra. Én heti 28-35 órát nyomok nyeregben, vagyis egyhuzamban kb. rendszeres az 5-7 óra. Oda kevés a sima krém. Valami olyat keress, amit nem szív be a bőröd, hogy meglegyen a "kenés", amíg tekersz. Aztán zuhany után kenheted a másikkal. Tekeréshez vannak egész száraz állagú krémek is, mint pl. a Castelli krémje. De olcsó nem beszívódó (zsíros) alternatíva lehet még a sima vazelin is. Filléres cucc és bármelyik gyógyszertárban megkapod. Az ugye kőolajszármazék, de így ott is marad, amíg kell! :)

Elküldve: 2021.08.18. 09:56 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 156

@messor: Még szép!

Elküldve: 2021.08.18. 09:55 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Tom77: Köszi, kipróbálom akkor azt is amit ajánlottál. ;)

Elküldve: 2021.08.18. 09:47 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 156

Vegyszermentes ezt azért gondold át, mert a kémiailag kikotyvasztott szemetek méregdrágák ugyan és cserébe vagy egyáltalán nem jók arra amire kitalálták, vagy ami mégrosszabb a különböző segéd és vivőanyagoktól létrejön majd idővel egy újabb mellékhatás, amire megint mehetsz majd valami sz..rért ami azt múlasztja el és ez így megy majd amíg el nem költesz jó sokat azért, hogy egyre jobban legyél.. :-)

Elküldve: 2021.08.18. 09:44 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 156

Hidd el nekem, ahogy én kinéztem kábé egy éve, arra már a bőrgyógyász is azt mondta, hogy ez már ilyen marad, ma meg csak azért nem megyek hozzá vissza, mert nem vagyok kíváncsi arra az arcra, amiről egyből lejönne mekkorát is tévedett anno! Nagyanyáink nem szaladtak sportkrémért a patikába, és nem csak azért mert nem volt, ahogy egy haverom mondaná, akkor még patika sem volt.. Ha ez a krém nem válna be, akkor is valami kammillakivonattal próbálkozz, tudod ez lehet nem trendi, de ha a kínlódásod megszűnteti akkor a többi őszintén kit érdekel..

Elküldve: 2021.08.18. 09:41 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 156

Ezt keresd ne a plútóniumot! Hámosít és hirdatál, még akkor is regenerálja és elősegíti az új bőr képződését, ha már szinte hólyagosra vakartad magad az irritációtól.. Nekem mindkét oldalon, több mint egy éve jelentkezett ez a kellemesnek nem mondható bőrprobléma, szintén az ülés kidörzsölődésétől, és sok krémet kipróbálva jutottam el a Bano-hoz, a 250ml-tégelyből célszerű egy kisebb edénybe kiszedni és azt mindig mindenhová magaddal vinni. Naponta két de akár három alkalommal is, jól be kell a gyulladt bőrfelületet kenni, egész addig míg a viszkető érzés csillapodik, majd két három hét után, a viszketés már teljesen elmúlik, nekem fel is volt húsosodva (dagadva) a vakart terület, de ez is megszűnik pár hét folyamatos kenés után. A bőr teljes regenerációja pedig nálam onnan is lemérhető volt, hogy a gyulladt bőrfelület nálam teljesen elváltoztatta a bőr színét, ma már ott tartok, hogy a bőr sérült területen a pigmentációját is teljesen visszanyerte, és megszűnt a viszketés, valamint újrahámosodott a sérült bőrfelület, ami már erősebb és tartósabb azon a helyen ahol a korábbi sérülés volt.. Mai napig folytatom a kezelést ezzel a krémmel, mert nem szeretnék visszasérülni, továbbá nekem ezen a területen erős bőrszárasság is jelentkezik azóta is, és ezt ugye folyamatosan érdemes vagy legalább időszakonként rendszeresen újra kenni.. Egyelőre ennyi, ha van kérdés tedd nyugodtan fel, szerintem semmilyen folyós és nehezen beszívódó vacakkal nem érdemes kísérletezni, amikor a körömvirágkivonat verhetetlen akkor minek is próbálnál ki bármit..

Elküldve: 2021.08.18. 09:39 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@zscs: Uhh, köszi ezt írtam én is de eddig csak a Wiggle-nél láttam és az már nem játszik a drága szállítás és vám miatt. Köszönöm, ezt kerestem! ;)

Elküldve: 2021.08.18. 09:35 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

Az Elite krémjét használtam 7-8 éve még, jó volt, leszámítva azt, hogy a adrágok betétein nyomot hagyott, nem volt jól kimosható. Áttértem a 'ASSOS Chamois Creme'-re 7-8 éve, ez kevésbé zsírszerű, de jól működik, nekem bevált. Persze egy 4-5 órás tekerés után krémmel is lehetnek problémák... ;) Rendelni például innen: https://www.rosebikes.hu/assos-chamois-creme-2699132 Ha itt nem lenne, szinte minden német webshop forgalmazza. Például: https://www.bike-discount.de/en/assos-chamois-creme

Elküldve: 2021.08.18. 09:35 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Tom77: Köszi, de valami olyan sportkrémre gondoltam, ami kifejezzetten erre van kitalálva mert már elég sok féle krémet próbáltam, de egyik sem volt jó...

Elküldve: 2021.08.18. 09:31 Tom77 

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!