Nyikorgás/ recsegés mitől lehet?

1-10 (10 hozzászólás)

Elküldve: 2015.04.30. 10:42 tothnorbert 

  • tothnorbert avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Az MTB-m pár hete elkezdtett nyikorogni, recsegni. Olvastam, hogy nyereg lehet ludas, levettem, kitakarítottam, bezsírozta, ugyan úgy csinálja. Ami érdekes, hogy ha lemosom a biciklit akkor egy darabig nem csinálja. A másik dolog, hogy nem csak hajtás közben, hanem gurulásnál is, úgy vettem észre, hogy ahányszor körbefordul a hátsó kerék, nyikorog egyet. Ha előre helyezem a testsúlyom, és leszállok a nyeregről tekerés közben, nincs hangja. Viszont csak akkor hallom ha rajta ülök, vagy ránehézkedek, tehát tolás közben nem. Mindent megzsíroztam, nem tudom mi lehet a baj, és halálra idegesít. Van vmi ötletetek? Köszi!

Elküldve: 2020.04.15. 16:12 Levi10 

  • Levi10 avatar
  • hozzászólások: 1

Nekem olyan problémám van hogy nemis tudom milyen nyikorogbés recseg egybe első tárcsaféktöl hallom. Milehet a probléma?

Elküldve: 2017.07.10. 22:30 Snec 

  • Snec avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

Recsegés, lehetséges, hogy a vázam már öreg? "cserés" lenne? Terhelés alatt felfelé, vagy egyenes úton 25 felett, amikor azért már hajtani kell recseg, nyekereg. Kb. 3x kivettem a középcsapágyat, belül tiszta volt, be van zsírozva. A hajtókar csavarjai nem lazák. Kiállva a nyeregből nem hallani, de az üléscsövet is megpucoltam, a vázcső is tiszta. Kipróbáltam mondjuk üléscső nélkül is, akkor is hallani. Raktam bele másik középcsapágyat, hajtókart, pedált, semmi váltózás. Két pár másik kerékkel is. Régen olyan 20 éve amikor elkezdték az alu vázakat használni azoknak volt ilyen hangjuk. 4 évet használtam, olyan 19000-20000km lehet benne.

Elküldve: 2016.04.22. 09:41 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 894

Tárcsafék nem ér bele a tárcsába? Tipikus, főleg ha kiállsz a nyeregből és megszűnik a hang! Ilyenkor mem csavarodik a váz hátul. Ha ráülsz a súlyoddal megnyomod és kicsit hajolhat a váz. Néha előfordul v fékkel is ha közel vannak a pofák a felnihez!

Elküldve: 2015.05.13. 10:07 tothnorbert 

  • tothnorbert avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Mindig a hátsó kerék felől hallottam a hangot. Elvitem szervízbe, bezsírozták, megnézték a hátsó agyat, azt mondták, hogy tök fölös volt, mert tele volt zsírral. Ugyan úgy csinálta. :D Ma ráraktam a régi bringám kerekét, így jó. A szervizes srác szerint esetleg a golyók helyezkednek, és mot kopnak össze és az ad ki ilyen hangot, én nem tudom, de a cserével megoldódott.

Elküldve: 2015.05.02. 17:20 tökös 

  • tökös avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

Bármilyen hihetetlen a pedál is adhat ki nyekergéseket.. Én szinte kiborultam miire megtaláltam a zaj eredetét...

Elküldve: 2015.04.30. 21:14 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Hátsó agy nem egy gumi porvédős darab? Vastag kúpos gumi. Mert az tud még ilyet csinálni ha az agyon forog.

Elküldve: 2015.04.30. 12:12 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

A nyerget nemtom hol zsíroztad, de az tud a vázban is recsegni, és a pálcáknál is. Mindkettőt érdemes disznóra megtépni, hátha segít.

Pedál is tud ilyesmit csinálni.

De annyi minden más is, hogy monitor mögül nehéz megállapítani. Érdemes "ki-bekapcsolgatni" a hibaokokat (autóipari gyártáshiba keresési módszer, ha ott működik... ), magyarul valamit, ami gyanús, azt kicseréled, és megnézed megszűnt-e az ok. Mondjuk egy pedálnál ez nem bonyolult, egy keréknél már csücskösebb. De ha szimplán avval próbálkozol, mint amit írtál is, hogy kiállsz, és úgy tekersz / nem tekersz, nyergen ülsz / nem ülsz, az is egy jó megközelítés.

Elküldve: 2015.04.30. 10:57 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@tothnorbert: Nem sokat segít, de adhat még ötleteket Nagy Sádor lapja

Elküldve: 2015.04.30. 10:50 tothnorbert 

  • tothnorbert avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Nem koszos, nem sáros, csak városban használom, és rendszeresen lemosom.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!