Okostelefonos topik

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2012.11.05. 19:34 Solfrutta 

  • Solfrutta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 81
Témaindító hozzászólás:

Bátorkodok nyitni egy ilyent, mivel sok helyen szóba kerültek már ezek a telefonok, általában elég OFF jelleggel (egy bringás oldalon ez nem csoda).

Szóval... mit, mivel, hogyan, honnan, Symbian, Windows Phone, Android, iOS rendszerekkel kapcsolatban.

Elküldve: 2013.01.10. 18:13 Prox47 

  • Prox47 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 171

Hello, nem tudom mennyire él még ez a topik. Ha már okostelefon, akkor ugyebár eléggé kényes az üzemidő. Volt xperia x10 telefonom még új korában is max 3napot volt hajlandó működni de azt úgy hogy konkrétan csak be volt kapcsolva, még csak nem is telefonáltam, max 1et naponta.

Melyik az az androidos telefon aminek 480x800as kijelzője van és aránylag erős hardvere, de mégis kibír mondjuk átlagos felhasználás mellett erősen 2-3 napot. szóval mondjuk 2. nap este töltőre kell rakni. Van most egy telefonom ami igaz nem okostelefon, de mégis naponta kell töltenem pedig nem rossz az akksija csak hát a nagy kijelző meg a hardver zabálja és én eléggé unom hogy minden este figyelnem kell rá hogy feltegyem töltőre, mert az előző telefonomat hetente egyszer töltöttem. Az igaz mondjuk hogy egy mezei sony ericson j10i (elm) készülék volt ami igaz hogy tud wifit, meg egész jó böngészője van, de nem érintős és nincs nagy kijelzője.

Valakinek van hasonló tapasztalata? Létezik arany középút? Tudom vannak az olcsóbb telefonok között gyengébb hardverrel és rosszabb felbontású kijelzővel szerelt készülékek amik jobban bírják, de ott meg elveszik magának az okostelefonnak a varázsa.

Tesztek alapján talán a htc desire és a google nexus one ami ilyesmi telefon és mostmár egész emberi áron kapható használtan.

Előre is köszi a válaszokat :)

Elküldve: 2012.11.13. 19:14 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@NorBEE300: úgy bizony

Elküldve: 2012.11.05. 21:36 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@Glacier: Ahogy mondja kolléga úr:-). Ha jól emlékszem a Polar gyártja? Volt ilyen Sports Tracker kiadás anno Nokia N79-ből. Karpánt, pulzusmérő, a progi előretelepítve a készüléken. Találtam is róla egy kis infót: http://mobilarena.hu/hir/nokia_n79_feketeben_es_sportosan_is.html

Elküldve: 2012.11.05. 21:26 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

Sport Tracker-t rengetegszer használtam. Balaton túrát végig ketyegte nekem. Csak ezért készült a kormányra telefontartó. És a GPS funkciót is jobban tudtam használni. A kalória számláló is okosabb mint a km órákban ugyanis ez figyelembe veszi a szintkülönbséget és pulzusmérő is vásárolható hozzá

Elküldve: 2012.11.05. 21:12 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@NorBEE300: Androidra szuper progik vannak, sokat kipróbáltam már. Két kedvencem a Sportypal és a Runtastic nevű appok, ezek nemcsak nyomvonalat rögzítenek, de számos plusz funkciójuk is van, ráadásul nem csak bringázáshoz használhatóak! Én személy szerint a Runtastic híve vagyok, egy hajszállal jobbnak találom a Sportypalnál, ellenben a SPortypal tud magyarul is... Mindkettő rendelkezik online felhasználói felülettel, így az otthoni gépről elemezhetjük ki túránkat, edzéseinket, térképen is, és grafikonokkal illusztrálva. Pluszban megoszthatjuk túráink adatait a Facebookon, Twitteren, emailben, stb. Próbáljátok ki, én ezek nélkül már el sem indulok tekerni! :)

Elküldve: 2012.11.05. 20:39 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@Solfrutta: Igen, nem ártott :-) @Peetii: nem csak droidra hanem Symbianra is van. Ráadásul gyári progi, Nokia Sports Tracker néven fut. Alkalmazható futáshoz, bringázáshoz és gyalogláshoz is.

Elküldve: 2012.11.05. 19:36 Peetii 

  • Peetii avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 21

Annyira nem tér ez el a témától.. tudtommal (androidra) van ilyen km óra szerű cucc.. műhóóóódon keresztül figyeli a helyzetedet és mutatja h mennyivel mész.. valamint a lépésszámlálóval pedálfordulatot is lehet mérni.. de ezeknek még én se jártam igazán utána.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!