Olcsó kínai karbon alkatrészek

1-19 (19 hozzászólás)

Elküldve: 2013.12.28. 12:21 csabifol 

  • csabifol avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14
Témaindító hozzászólás:

Biztosak sokan találkoztatok már külföldi oldalkon olyan karbon alkatrészekkel, melyek megszólalásig hasonlítanak neves gyártók felsőkategóriás alkatrészeire, de ezeknek a minösége is megfelelő, vagy csak silány másolat? Szabad-e ilyet venni, vagy a saját testi épségünket kockáztatjuk pár minusz grammért? Van valakinek személyes tapasztalata?

Elküldve: 2018.08.28. 15:15 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@csabifol: Én olyan Kínai karbon cuccot biztosan nem vennék, ami többnek akar látszani, mint ami. Vagyis más neves márka felirata díszeleg rajta (pl. Ritchey WCS, Pinarello, stb.). Egyrészről törvénysértő is. Ha nagyon akarják, akkor a VÁM-olásnál meg tudnak szivatni vele nagyon (meg se kapod+bünti)! Másrészről pedig nem bíznék meg benne. Viszont más egyéb esetben, ha kellő rendelés szám van már mellette és elég régóta aktív a tag, akkor szerintem nagyon nem kell aggódni a minőség miatt. Nekem még nem volt bajom velük. Kormányom (2), vázam (3 is), kerékszettem (2, ultrakönnyű ráadásul) is van. Nem, nem érik el a Pinarello, ZIPP, stb. szintet semmiben (esetleg a kerék: tömegben, de nem is olyan merev!), de töredék áron elég jók. Vagyis ár/teljesítményben verhetetlenek.

Elküldve: 2018.08.28. 13:43 Csaba12 

  • Csaba12 avatar
  • hozzászólások: 1

A vámolásról 2018-ban... 22 EUR-ig nincsen VÁM vagy ÁFA, afelett van. Az MPL a vámügynök kínai posta után,3000 Ft a díjuk , utána 27% ÁFA és a vámtarifa kód alapján a vám,de karbon alkatrészekre jelenleg az únióban 50 % dömping vám van!!! Szóval meg kell gondolni, mielőtt valaki megrendeli standard szállítással.

Elküldve: 2014.01.01. 00:39 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Roob: 50 dollár alatt nem foglalkoznak a vámmal a fináncok, kicsit le vannak terhelve. Másik dolog nekem majdnem minden cuccomra a nyomkövető azt írta VÁM elé állítva mégse fizettem egy büdös buznyákot sem!

Elküldve: 2013.12.31. 20:14 peterszakszon 

  • peterszakszon avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 52

A kérdés tényleg jó! Elsőre az jutott eszembe, hogy írd be a gugliba "chinarello" - ez a kínai Pinarello koppintás - ajánlom a képtalálatoknál az első képet. Aztán az is az eszembe jutott, hogy egy vázépítő barátom nemrég javított egy pár hónapos Ritchey P29-ER acél(!) vázat, ami a forrasztásnál repedt meg! Úgyhogy a kérdés tényleg jó...

Elküldve: 2013.12.31. 16:50 csabifol 

  • csabifol avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@Roob: http://ado.hu/rovatok/ado/vam-es-adomentes-ertekhatarokat-kozolt-a-nav

Szerintem eszerint nem kell vámot fizetned,amennyiben jól értelmezem.

Elküldve: 2013.12.31. 14:49 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Marcikutya: Én olvastam már olyat, hogy valaki Photoshopban átjavította az áru értékét alacsonyabbra a képernyőfotón és úgy küldte el, így meg is úszta a vámot. Mondjuk, hogy mennyi az igazságtartalma, azt mondjuk nem tudom.

Elküldve: 2013.12.31. 14:00 Marcikutya 

  • Marcikutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 45

@Roob: 12(?) dollár felett kell vámot és ÁFÁt fizetni. A nagyrésze persze átcsúszik a vámon.

Majd kapsz a Magyar Postától egy ajánlott levelet, arra emailben válaszolni kell, amelyben megkéred őket, mint vámbizományost, hogy járjanak el az ügyben. A mellékletben mellékelni kell a képernyőmentést az árucikkről és a kínai kereskedő visszaigazoló emailjének a képernyőmentését, amely hihetően igazolja a kifizetés pontos összegét. És a postaköltség is a vám alá esik.

Amikor a postás kihozza az árut, akkor kifizeted neki a vámot vagy az ÁFÁ-t.

Elküldve: 2013.12.31. 13:27 Roob 

  • Roob avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 17

Sziasztok. Kínából rendeltem egy kormányszárat 31dolcsi volt. A postai nyomkövető azt írja. Célországba megérkezett, Vám elé állítva. Ez most tuti biztos, hogy megvámolják és fizetni kell pluszba, vagy megúszhatom még?

Elküldve: 2013.12.30. 20:50 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Nyilván a vélemények megoszlanak, de általánosítani nem lehet! Mivel vannak már olcsó carbon vázak szintén csájná gyártmány, de mégis minőségi!

Elküldve: 2013.12.30. 20:47 messor 

Elküldve: 2013.12.30. 20:45 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Egy külföldi fórumon hasonló kérdéseket tesz fel az egyik tag, a kínai karbon/carbon alkatrészek minősége felől. Néhányan azon az oldalon ecsetelik hogy villát, kormányt stb.. ki mit vett és hogy meg vannak vele elégedve.

Elküldve: 2013.12.29. 17:43 csabifol 

  • csabifol avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@pdenes: Igen, én is ettől félek, hogy eltörik, és ha eltörik, akkor valószinű terhelés közben, annak meg csúnya vége lehet. Ok, hogy a legtöbb karbon kínai gyártás, csak furcsa, hogy egy Ricsi wcs kormány kb 5000.- postával :) míg a boltban közel nyolcszor ennyi. Nemhiszem, hogy kerskedők haszna meg a vám meg az áfa lenne ilyen sok. Ugyanakkor ennyiért még komolyabb alu alkatrészeket se adnak. Ezért is szeretnék többet megtudni a témáról, mielőtt csak azért vennék meg valami profinak látszó tárgyat, mert arcpirítóan olcsó és egy pár grammal könyebb.

Elküldve: 2013.12.29. 11:56 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@pdenes: Volt persze olyan is amikor ráfáztam a kamu alkatrészre, vettem egy hamisítvány Pinarello nyeregcsövet http://foto.testbike.hu/media/pics/galleries/5987/49_3138.jpg

Aminek az lett a vége, hogy egyik tekerés közben reccsent egyet és kirepült alólam a nyereg :) Eltört a csavar amivel összeszorítod a nyeregpálcát fogó két lemezt. Utána kicseréltem másik csavarra, de rövid időn belül ugyanúgy eltört! Szóval el volt baszva a konstrukció, nem jól kapta a csavar a terhelést. Viszont magának a karbonnak itt sem volt baja!

Elküldve: 2013.12.29. 11:50 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

Az én bringám több kínai karbon alkatrészt is "tartalmaz", például egy ilyen kormányt:

http://www.ebay.com/itm/NEW-44cmx31-8mm-3K-255g-Merek-Road-Bike-full-carbon-flat-wing-handlebar-bar-/251409032712?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts_SR&hash=item3a89256608

Anno én is hezitáltam mielőtt megvettem, de utána néztem ennek a Mereknek, és találtam videókat ahol tesztelték az alkatrészeket (most is láthatsz egyet az ebayes leírás aljánál), illetve külföldi fórumokon is rákérdeztem, és mások is nyugodt szívvel merték ajánlani. Most már két éve megvan ez a kormány, és az ég világon semmi probléma nem volt vele, egy percig sem bántam meg. Egyébként ez a kormány egyértelműen az FSA K-wing névre keresztelt kormányának a másolata, ha megnézed még a súlyuk is szinte grammra ugyanaz: http://www.fullspeedahead.com/products/706/K-WING-COMPACT-HANDLEBAR

Szóval még azt is meg merem kockáztatni, hogy ugyanott készülnek, csak az egyikre FSA matrica kerül, a másikra Merek :)

Kínai karbon még a kerékszettem is, és ezzel az alkatrésszel szintén teljesen meg vagyok elégedve. Karbon kerékszettek közt nyilván nem a legkönnyebb, viszont egy baromi erős kerékszett, még semmi komoly problémám nem volt vele, pedig városban használom, mindig csodálkoznak is az emberek, hogy nem sajnálom-e ott használni. Hát nem, sőt, kevesebb problémám van vele mint anno alu felnikkel volt :)

Elküldve: 2013.12.29. 11:11 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Ha az olcsó kínai eltörik, akkor az FSA is, mert ugyanaz.

Elküldve: 2013.12.29. 10:43 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@veszigeri: Igen jogos a félelmed! De lehet attól még megbízható az az alkatrész, lásd a cimborádnál még működik.

Elküldve: 2013.12.29. 10:39 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

Én nagyon nem bízok meg az ilyen alkatrészekben, és inkább várok még 1 hónapot, hogy meg tudjam venni az eredeti, biztosan minőségi alkatrészt. VISZONT! "sajnos" vagy nem sajnos de van tapasztalatom ezekről a cuccokról, mert van ismerősöm aki 9000Ft-ért vett "Ritchey WCS Carbon" sutcnit, és nyeregcsövet egyben! Bármi meglepő, és én továbbra is szekptikus vagyok, de már több mint 1 éve használja CrossCountry-ra és hibátlan!

Lehet, hogy akad példa az ellenkezőjére is, de én ennek ellenére is Alibaba-ról maximum mezt vagy hasonló cuccot veszek amin nem múlhat az életem :)

Elküldve: 2013.12.29. 10:29 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

A kérdés jó! Viszont azokon az oldalakon ahol ezeket árulják(Alibaba, ebay stb..) Nyilván nem tudnának annyit eladni, ha olyan rosszak lennének. Nem beszélve arról hogy már más is mondta ITT a fórumon is és máshol is hogy neves gyártók is a Távol-Keletről szerzik be alkatrészeiket, nyilván megbízható helyről. De akinek van tapasztalata az ellenkezőjéről az is írjon! Én is kíváncsi vagyok!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!