Oltás elött és után, fikció, vagy valós?

1-12 (12 hozzászólás)

Elküldve: 2023.04.12. 19:48 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697
Témaindító hozzászólás:

Előrre leszögezem, nem szándékom semmilyen összeesküvés elméletet felállítani a 2021es járvánnyal kapcsolatban, és nem is nevezem nevén azt.

Elküldve: 2023.12.27. 16:42 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@rcs2003: Mivel más EÜ problémák is felmerültek, amihez kardiológiai terhelés vizsgálat kell, olyan csomagokat néztem, amiben minden benne van.

Elküldve: 2023.12.27. 15:23 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 906

Kimondottan bringás terhelés vagy általános amiben gondolkodsz?

Elküldve: 2023.12.27. 10:44 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@Zoltán-san: Én gondolkodtam már egy Terheléses teljesítmény diagnosztikán is. Csak kíváncsiságból, hogy hogy is áll a szervezetem.

Elküldve: 2023.12.27. 08:15 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Tavaly decemberben estem át az Omikron variánson. 3 nap láz után 2 nap gyenge hőemelkedés, meg nátha. Láz tekintetében a 3. nap délután volt a legrosszabb 39,4 C-kal, a következő nap már nem ismertem magamra. Az idei februári tüdőszűrésen mindent rendben találtak. Teljesítményt tekintve inkább minimális javulásról tudok beszámolni. 2021 decemberében volt az utolsó oltásom Modernával a két Sputnik V után.

Elküldve: 2023.04.13. 18:29 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 906

@azaki71: hosszútávú hatásokat hosszútávon lehet vizsgálni, tehát erre várni kell még minimum 10 évet (szerintem). Mire rendelkezésre áll annyi összefüggő információ amit érdemes lesz feldolgozni. A konklúziók levonása megint csak rengeteg egyéb körülmény figyelembevételével történhet.

Elküldve: 2023.04.13. 18:15 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

Valószínűleg az is egyénenként változó, hogy valaki visszatudja-e nyerni a korábbi teljesítményét, és hogy mennyi idő alatt, vagy netán maradandó a visszaesés. Googleban nem találtam erre vonatkozó vizsgálatokat, kimutatásokat, igy ennek a rövid és hosszútávú hatása bizonytalan.

Elküldve: 2023.04.13. 17:40 hetfield 

  • hetfield avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 21

Szerintem mindenkire másképp hat a dolog, én is voltam koronás, be is oltattam magam de nem vettem észre romlást a teljesitményemben. Egy ismerősömet teljesen letarolta, pedig nyomta rendesen a bringát, rá másképp hatottak a dolgok. nem vagyunk egyformák.

Elküldve: 2023.04.13. 06:06 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 774

Én is hallottam több olyat, hogy az oltás és/vagy a fertőzés hatására nagyon hosszú időre (hónapok) visszaesett a sport teljesítmény JELENTŐSEN! Inkább az a probléma, hogy ez szerintem nem nagyon van/volt vizsgálva kellő alapossággal (vagy inkább sehogy). Az okát nyilván tudjuk. Itt nem írom le.

Elküldve: 2023.04.12. 21:24 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@rcs2003: Egy sportkardiológiai sem ártana mellé, legalábbis megfontolandó.

Elküldve: 2023.04.12. 20:44 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 906

Ezt már valahol dokumentálták is hogy sok sportolónál maradandó károsodásokat okozott a fertőzés ami teljesítményromlásban mutatkozott meg elsősorban. Időről időre olvasni olyan cikkeket amik pl. azt taglalják hogy olyan fiataloknál akik ugyan tünetmentesen estek át a fertőzésen, később véletlenül, egyéb vizsgálat kapcsán derült ki hogy a tüdejük állapota borzasztó sokat romlott, visszafordíthatatlanul, mintha végig dohányoztak volna egy évtizedet. Csomó egyéb összefüggést fedeztek már fel ezzel kapcsolatban, idegrendszeri állapotromlást, volt ez a poszttraumás álmatlanság szindróma amit szintén dokumentáltak számos esetben, stb. Egy tüdőszűrésre érdemes elmenni, sokat meg tud mutatni, vagy éppen meg tud nyugtatni ha nincs semmi probléma. Létező dolog amiről beszélsz, szerintem az oltástól függetlenül.

Elküldve: 2023.04.12. 20:01 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

Egy rendszeresen kerékpározó barátom panaszkodót, hogy miután anno megkapta a védőoltásokat, csökkent a kerékpáros teljesítménye. Akkoriban én is panaszkodtam hasonló észrevételről, de aztán ez a téma feledésbe is merült, míg a héten egy másik kerékpáros szintén hasonlóról számolt be.

Eljövettem a Gramin adataimat és azt láttam, hogy 2021.05 elött 3-4km/h konstans jobb átlagokat tekertem szinte minden utamon, majd 2021.05 után a sebességem látványosan csökkent.

Megnéztem, hogy váltottam e pld, külsőgumit a kerékpáromon, vagy történt-e más változás, de abban az évben nem változtatom semmit a kerékpáromon.

Természetesen mondanom sem kell, hogy az első oltást 2021.05 kaptam és mint írtam nem célom semmi messzemenő következtetést levonni, inkább csak érdekességnek szántam, de magam is meglepődtem, hogy a Garmin adataimban tényleg azóta van egy jelentős teljesítmény visszaesés.

Arra is megkérek itt mindenkit, hogy ne menjünk át oltás elleneségbe, vagy pártólásba, ez nem arról akar szólni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!