OROSZLÁNYI TEKERÉSt merre tervezzek?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2020.02.20. 19:15 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy jó utas, emelkedőkben gazdag 30-70km közti útvonalat? Ha tavakat útba ejt, az még jobb!

Elküldve: 2020.05.26. 09:01 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@Rober-to: Oroszlány - Pusztavám - Pusztavámi ipartelepek, innét be tudsz kanyarodni egy a Vértesben vezető erdészeti útra (Horog-völgy), ha itt egyenesen mész tovább néhány km után lesz egy kereszteződés, ahol egyenesen vagy balra kanyarodva tudsz továbbhaladni, ha egyenesen mész akkor némi tekerés után lesz egy horgásztavat jelölő tábla neked balra. Ha itt lemész akkor a Lépakúti horgásztóhoz érsz, ezt érdemes megnézni, mivel egy szép, csendes, nyugis hely. Visszatérve az erdészeti útra ha balra kanyarodsz akkor egy jó 10km után kiérsz az országútra. Innét jobbra kanyarodva beérsz Csákberénybe. A községből át tudsz menni Csókakőre ahol egy kis mászás után a várhoz érsz fel (a vége felé már nagyon meredek az út!). Csókakőről Mórra kerékpárút vezet, a városban a kerékpárút kerékpársávvá alakul át. A kereszteződésnél ha jobbra kanyarodsz, akkor Árkipuszta irányába tudod elhagyni a várost. Árkipusztánál nyomsz egy jobbost, így a Pusztavámi ipartelepekhez majd Pusztavámba érsz, ahonnét ugyanazon az úton érsz vissza Oroszlányba, amin a túra elején elhagytad. Javaslom hogy legyen nálad térkép, mert egy két helyen könnyű eltévedni ill. ezt az egészet emlékezetből írtam le! Egyébként ha a már említett kereszteződésnél (legelső bekezdés!) balra kanyarodsz, akkor a lehetőségek tömkelege áll előtted, szóval vigyél még egy Vértes túratérképet is magaddal!

Elküldve: 2020.02.22. 08:25 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Köszönöm mindenkinek! Legközelebb kipróbálom valamelyiket. Tegnap ezt tekertem végül:

https://strava.app.link/5cm76JRqh4

Elküldve: 2020.02.21. 11:10 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@Rober-to: Arrafelé én országútival ezeket szeretem "onnét nézve": Csákvár, Gánt (kivéve a Csákvár-Gánt átkötö, mert az országútival elég szar minőség), Pusztavám felé (nem Bokod irányába, mert az unalmas), Balinka, Bodajk is jó, de a 81-es halál a forgalom miatt. Bemehetsz még Várgesztesnek is. Arrafelé most adtak át egy elég jó bringautat. Bár én csak a Vértessomló előtt balra kanyarodó Tatabánya felé vezető útig szoktam menni rajta. Azt az átkötő utat is ajánlom! Szép erdei dimbi-dombi, kis forgalommal. Onnét pedig tovább Tarján felé, vagy Nagyegyháza, Óbarok, Csapdi felé is jó nagyon. Vagy akár egy kör: Szárliget-Szár-Újbarok-Vértesboglár-Csákvár és vissza (bár ez már lehet, hogy több km). Ebből tervezzél valamit! :)

Elküldve: 2020.02.20. 19:35 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Nézz közül a Bikemap.net oldalán, ott a keresőbe beírod, hogy "Oroszlány" komárom megye és elvileg kiadja a kerékpárosok által feltöltött környékbeli útvonalakat. https://www.bikemap.net/en/l/3046888/

Én nem járok arra, ezért ez csak egy tipp.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!