Országúti kerék autószelepes belsővel lehetséges?

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2019.04.28. 09:59 Chris_84 

  • Chris_84 avatar
  • hozzászólások: 6
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hozzátok, ahogy montinál létezik autószelepes belső, úgy létezik-e versenybicajnál is autószelepes gumi, s hozzá felni?

Leginkább praktikum szempontjából kérdezem, mert akkor nem kellene két fajta pumpát vennem!

Elküldve: 2019.05.01. 18:42 Chris_84 

  • Chris_84 avatar
  • hozzászólások: 6

Köszönöm a segítséget!

Igazából egy Trek Chekpoint AL4-est szeretnék nemsokára venni és arra egy olyan gumit, amit esetleg földes, poros úton is meg állja a helyét! Plusz, ha esetleg el kap egy eső, nem szeretnék a szlikk gumin korcsolyázni!

S mivel montit használok jelenleg is, ezért vetődött fel bennem ez a kérdés!Hogy hátha létezik ilyesmi. De ennek az átalakítónak és a pumpának mindenképpen utána nézek!

Elküldve: 2019.04.30. 13:31 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@Chris_84: Szintén az autós szelep mellett vagyok. Volt már rá példa, hogy az átalakítóval együtt sikerült kitekernem a szelepbelsőt is. Utálatos az a konstrukció. Én is fúrtam már felnit emiatt (igaz az 18mm körüli volt, ha jól emlékszem, így simán elbírta). Egyébként pumpafejből van univerzális, ahogy előttem is írták.

Elküldve: 2019.04.29. 16:14 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Elküldve: 2019.04.29. 16:00 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@Chris_84: Inkább vegyél olyan pumpát, ami mindkettőhöz jó! Elég sok ilyen van. Én se szeretem a prestát, de országúti felnibe akkora lyukat én nem fúrnék. Esetleg, ha valami szélesebb trekkingről van szó. Magas peremes felnibe meg szintén érdekes lehet... :)

Elküldve: 2019.04.29. 11:46 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Mint a Presta Szelep Ellenes Egyhàz apostola, jelentem van. Csak vigyázz arra, hogy ne szopd be azt, amit én most pont igen, hogy amatőr módon nem figyeltem a felni belső szélességére. Mert egy keskeny (esetemben 13 mm-es) belsejű felniben egy kicsit is vastagabb falú gumiban már nem fér el az autószelep.

Elküldve: 2019.04.29. 11:02 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Chris_84: létezik autószelepes belső országútihoz. Felni szerintem gyárilag nincs, de ki lehet fúrni úgy, hogy belemenjen az autószelep.

Amúgy sokkal olcsóbb megoldást javaslok, ha benzinkúton szeretnéd fújni a bringád: vegyél egy kb. 200 Ft-os átalakítót :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!