Országúti kerékpár méretek

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2021.12.14. 20:09 Endi1 

  • Endi1 avatar
  • hozzászólások: 5
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok, segítséget szeretnek kérni a tapasztaltabb kerekparosoktol. Elso országúti biciklimet szeretnem megvenni. Az interneten szamos dolgot olvastam, lattam hogy miket kell figyelembe venni, mik a legfontosabb meretek mind a biciklin mind rajtam, hogy a legjobb méretű biciklit sikeruljon valasztani. Marmar annyira sok infot lattam(belso labhossz, kulso labhossz, karhosszusag, felsotest hosszusag,labfej hosszusag) hogy kezdek ketelkedni nemelyik realitasaban. Az lenne a kerdesem, hogy kinek mi a megszokott vagy bevett mod, hogy akar elesben akar csak keprol (parametereket ismerve) megallapitsa hogy jo e neki a meret. Valaszokat es a segitseget elore is koszonom!

Elküldve: 2021.12.15. 22:10 Endi1 

  • Endi1 avatar
  • hozzászólások: 5

@rcs2003: Rendben koszonom a segitseget. Akkor 0. lepeskent menjek be boltokba es uljek ra minel tobbre hogy melyik erzesre a legtokeletesebb gondolom.

Elküldve: 2021.12.15. 19:00 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Kb igen. De ez a világon mindenféle biciklire ugyanúgy áll. Rengeteg dologgal lehet játszani outin is, ami nulla ft-ból megvan. kormánymagasság, fékváltókarok állása, stopli/pedál pozíciója, nyeregbeállítás, ilyesmik. Persze ha 183 centi vagy és XS méretű vázat veszel akkor ott nyilván nincs mit tenni, ugyanez fordítva is igaz...

Elküldve: 2021.12.15. 18:16 Endi1 

  • Endi1 avatar
  • hozzászólások: 5

@Makky: Koszonom szepen a valaszt! Tehat akkor ha jol ertem ugy lehet a legjobban megallapitani ha sokat kiprobalok. De ilyen alapon ha nem volt meg orszaguti, koskormanyos biciklim az elso valoszinuleg nem lesz a legjobb szamomra mert hasznalat kozben jonnek ki a dolgok?

Elküldve: 2021.12.15. 10:51 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

Azért nincs rá pontos válasz, mert nem lehet rá pontos választ adni a testméretek alapján! :) Ugyanis nagyban függ attól is, hogy mennyire vagy hajlékony (mennyire tudsz előrehajolni), vagy mire szeretnéd használni a bringát. Versenyzésre, vagy túrázásra inkább, mert egészen más paramétereknek kell megfelelnie még azonos testméretek mellett is. Ha már volt egy bringád, akkor ahhoz már tudsz viszonyítani. Ha sose volt még, akkor érdemes párat kipróbálni. Amúgy pedig a felsőcsőhossz és a homlokcsőhossz sokkal fontosabb paraméterek, mint a nyeregvázcsőhossz! Képről nem lehet megállapítani, csak akkor, ha nagyon nem jó! Nekem pl. felsőcsőhosszban +/- 5mm-el belül kell lennie! Az képről nem látszik! Egy csomó más apró (szemmel nem nagyon látható) paraméter pedig a bringa irányítását befolyásolja nagyon. Pl. villaszögben 1 fok eltérés már nagyon érezhető, stb...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!