Összteló beállítása

1-15 (15 hozzászólás)

Elküldve: 2011.03.08. 18:59 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Most raktam össze a bike-ot, és ha ránehézkedek akkor a villa a feléig a rugóstag meg a negyedéig mozdul be, és nem tudom, hogy most ez jó-e vagy nem. Szóval a kérdés: optimális esetben mennyire kell összébb mennie a rugózó elemeknek, ha csak ráülök a bicajra?

Elküldve: 2011.04.11. 13:14 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@atiroka: igen pontosan. ha egyszerre mozognak arányosan a felfüggesztések abban a helyzetben, amilyen helyzetben általában lejtőzöl (ez nem mindig középpozíció, hanem meredekségfüggő is) akkor jól van beállítva a villa és a tag is.

Elküldve: 2011.04.09. 18:06 atiroka 

  • atiroka avatar
  • DH/Freeride arc
  • Powered by Sram csapat
  • Powered by Sram csapat
  • hozzászólások: 41

@skater: ha jól értem, akkor az a jó ha terhelés alatt egyszerre mozog a két elem? szóval egymáshoz képest arányosan fogynak a rúgóutak?

Elküldve: 2011.03.17. 17:05 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

fújtam bele egy picit és már nem nagyon csinálja azt a hülye mozgást... most jónak tűnik :)

Elküldve: 2011.03.12. 10:38 feke 

  • feke avatar
  • DH/Freeride arc
  • Specialized-Garage Team csapat
  • Specialized-Garage Team csapat
  • hozzászólások: 34

@BF2 hungarolada: az lehet hogy azért van mert amikor visszatetted rá a tetejét akkor a villa picit össze volt nyomva. nálam is ugyan ez volt hogy kb 1 centinyit nem jött vissza. leszedtem a tetejét és full kihúzott állapotban tettem vissza rá és azóta már jó

Elküldve: 2011.03.12. 10:23 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

@BF2 hungarolada: Ez volt az 1. alkalom hogy szétszedted? Majd kialakul, csak próbálkozni kell vele :)

Elküldve: 2011.03.11. 18:58 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

nekem most az a bajom hogy nem nyomódik ki teljesen a szervíz után és 1 picit ki lehet húzni miután felemeltem :S Jah és mivel többet töltöttem bele a vége nagyon progresszív lett :/

Elküldve: 2011.03.11. 18:39 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

@BF2 hungarolada: felkeményedik a végére, be se bírom nyomni teljesen, csak az 55r hez viszonyítva érdekes, ami alig mozdult be, ha csak ráültem, de az ugye levegős

Elküldve: 2011.03.11. 17:28 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

szerintem nem vészes... főleg ha felkeményedik :)

Elküldve: 2011.03.11. 17:25 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

@skater: Köszi hogy írtál! Így belegondolva nem is ezt kellett volna kérdeznem, hanem hogy boxxer-nél jó-e az ha 6 centit bemozdul a villa szimplán, ha csak ráülök, most tudtam meg hogy közepes rugó van benne. Tehát inkább így szólna hogy: Vegyek-e keményebb rugót a boxxerembe, ha 80 kg vagyok és ha ráülök a bicajra 6 centit bemozdul a villa? De végül is már nem igazán aktuális, mert megkérdeztem a srácot akié volt és ő még nehezebb mint én. Azért tűnhet hülyeségnek amit írok mert se boxxerem se fullym nem volt még.

Elküldve: 2011.03.11. 12:14 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

ja és ugye azt mondanom sem kell, hogy ha mozog a tag 30%-os, akkor a villának nem ugyanannyi milit kell mozognia, hanem külön a vila 30%-át, mert ugye külömböző mozgású vázak vannak van ami többet, van ami kevesebbet mozog és pl egy váz 180milit mozog, és ebből normál állapotban mondjuk 130-140 milit mozog, akkor egy 200milis villa ugyanebben a helyzetben 160-170milit mozog.

Elküldve: 2011.03.11. 12:10 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

tulajdonképpen én szerintem hülyeség úgy beállítani, hogy valaki ráül a nyeregre, mert kitudja, hogy mekkora a vázméret, vagyis milyen hosszú a felsőcső és ugye minnél hosszabb, annál kevesebbet fog nyeregre ült állapotban bemozogni a villa és ez a vázméret mellett a nyereg pozíciótol is függ, hogy mennyire elől vagy hátul van gyárilag a nyereg és attól is függ, hogy mennyire van kihúzva a nyereg, mert pl hegyről lefele nem a nyergen ülve fogsz lejtőzni, úgyhogy a nyeregre ült tag-villa beállítást nyugodtan el lehet felejteni, tehát én úgy szoktam beállítani, hogy gurul a bringa és felállok abba a helyzetbe, amilyen helyzetbe általában hegyröl jövök le vagy bárhol használom és úgy szoktam nyomogatni tehát hogy "ugrálok" a pedálon és ha ebben a helyzetben vagyis ténylegesen a középponti helyzetben egyszerre mozog a villa és a tag, akkor okés. de amúgy ilyen helyzetben valóban 30-40%-ot kell bemozognia. persze függ attól, hogy milyen erősen ugrálsz a pedálon guruló helyzetben. de az általános érték 30-40%

Elküldve: 2011.03.08. 20:59 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

hát van a sag ami olyan 30% ha meg nem mozog egyszerre akkor lehet egy picit feszíteni, vagy puhítani a tagon

Elküldve: 2011.03.08. 19:54 RUX DJ 

  • RUX DJ avatar
  • DH/Freeride arc
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • hozzászólások: 21

Ha ráállsz és izomból mozgatod a gépet akkor asszem hátul kb. feléig kell mozdulnia elöl meg a rugóútnak kb. a 3/4-ét kell kimozogni.

Elküldve: 2011.03.08. 19:47 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Helyesbítek, 6 centit mozdul be a villa.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!