Police 30W Zoom tuningolható-e?

Linkelt termék: Police 30W Zoom
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2012.09.06. 22:09 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Nekem is ilyen lámpám van és a kérdésem a következő lenne: Lehetne valahogy tuningolni? Érdemes? Nagyobb teljesítményű LED-et bele esetleg+ nagyobb aksit is kötni rá? (Jelenleg 3db 1000mAh Varta akku elem van benne) Ha megoldható akkor milyen LED-et érdemes venni hozzá? Aksit mekkorát? Van rá kb. 4-5 eft-om.Köszönöm előre is a segítséget!

Elküldve: 2014.05.09. 10:36 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@XCode: Köszönöm!

Elküldve: 2014.05.09. 08:26 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Bose401: Ha még nem szereztél volna megfelelő világító alkalmatosságot, itt az alkalom.

Keleti piacokon (és hasonló helyeken) kapható FA-575 típusjelű lámpa: 3,7 voltos lítium akkumulátorral működik. A hozzá adott akku 1400 mAh kapacitású, de lehet kapni jó pénzért 2500 mAh-s áramforrást is. Előbbivel teljes fényerőn kb. 2 óráig üzemel a lámpa. Áramfelvétele 300 mA körüli, elektromos teljesítménye kb. 1 W. Ennek megfelelően melegszik és világít. Takarékos és villogó üzemmódja is van (kevesebbet fogyaszt, tovább bírja). A fénykéve szélessége állítható. Jól lehet látni vele még a semmi közepén is. Kicsi, könnyű. Jár hozzá hálózati és autós töltő. Ára 3000-4000 arany. Hátránya: közönséges alkáli elemekkel és NiMh akkumulátorokkal nem működik. A lítium akku pedig 300-500 töltés után többnyire kimúlik. E helyen találsz képet és leírást. A nagy számoktól ne ess hasra, olyasmi ez, mint a választási ígéretek. Oszd el kettővel, s az eredményt felezd meg, akkor közelebb kerülsz az igazsághoz.

Elküldve: 2013.04.08. 20:27 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@Balki: Egyébként nekem is csak olyan " ha megnyerem az ötös lottót" terv. Max. egy ilyen http://dx.com/p/t6-waterproof-xml-t6-3-mode-1200-lumen-white-led-bike-light-with-battery-pack-set-82510?rt=1&p=0&m=0&r=3&k=1&t=1&s=82734&u=82510 jöhet szóba. De még ez sem most, mert vannak ettől fontosabb kiadásaim is. Majd 1x...

Elküldve: 2013.04.08. 18:25 Balki 

  • Balki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 6

@Bose401: :D szép. Én nem vennék ennyiér :D nekem van teszveszről 4600 ft os. 1600 vagy 1400 lumenes. Zommolható. de előtte ilyen lámpát még nem láttam. Apumnak volt előtte egy nagyon erős az tetszett meg gondoltam nekem is kell egy. De ő 10 en pár ezerért vette. Gondoltam teszveszes jó lesz nekem kipróbálom. azóta teljesen jól működik. Már ajándékba is vettem párat. Az egyiknek kiesett a gombja amit ajándékba adtam utólag hallottam de visszaszerkesztette :D ammúgy nagyon strapabíró fém váz ban van. Szóval nekem ettől nem kell több :D

Elküldve: 2013.04.08. 07:18 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@Balki: Igen jól látod! Van ettől drágább is :)

Elküldve: 2013.04.08. 01:04 Balki 

  • Balki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 6

@Bose401: aha... :D jól látom h 75 ezer? :D

Elküldve: 2013.04.06. 14:23 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@Balki: Köszi! Egyébként már én is letettem róla! Kinéztem viszont egy ilyet: http://www.arminimpex.hu/hu/termekek/elemlampa/fenix/fenix-elemlampa-tk75-(2600-lumen)/TK75 Bár még gyűjteni kell rá xD

Elküldve: 2013.04.06. 09:50 Balki 

  • Balki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 6

én nem tuningolnám. Ha nagyobb fényerő akarsz akkor nézz körbe TesziVeszin, ott vannak ezek a Cree ledes lámpák. Én már jópárat rendeltem ajándéknak is nagyon jó. Azok is zoomolhatók és nagyon erősek. párszáz méterre simán elvisz. :)

Elküldve: 2012.09.07. 11:44 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@XCode: Köszönöm!

Elküldve: 2012.09.06. 22:44 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Bose401: Ebben az osztályban (3 vagy 4 darab 1,5 Voltos alkáli elem) legfeljebb a reflektor (tükör + lencse) minőségében van különbség, az elektromos és sugárzási teljesítmény minden lámpa esetében egészen hasonló. Megveheted bármelyiket, legfeljebb abban lesz különbség, hogyan teríti a fényt a reflektor.

A következő fokozat, amivel már lehet valamit kezdeni, felismerhető arról, hogy lítium akkumulátorral működik (a cellafeszültség 3,3-4,0 Volt). Típust nem tudok megnevezni. Keresni kell, ennyi az egész...

Elküldve: 2012.09.06. 22:32 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@XCode: Huhh akkor inkább nem is fogok bele. :( Azt hittem, hogy csak kicsit forrasztgatni kell és kész:) Marad akkor az új vásárlás.... Milyet érdemes venni ami már beépített tölthető aksis és viszonylag jól is lehet látni vele? Ha nagyon megerőltetem az akaratom van rá 15 eft-om. Ötletek?

Elküldve: 2012.09.06. 22:28 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Bose401: Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog. Az elektronika cseréje vagy átalakítása nélkül nem megy a dolog. A kapcsolás olyan, hogy állandó áramot biztosítson változó körülmények között is. Hiába cseréled a diódát, vagy teszel a lámpába nagyobb kapacitású (netán nagyobb feszültségű) áramforrásokat, az elektronika kimenetén nagyjából állandó áram jelenik meg, vagyis a dióda nagyjából ugyanúgy fog világítani, egészen addig, míg az elemek feszültsége kb. 2,6 Voltra nem csökken. Az elektronikának egyéb feladatai is vannak, tehát áthidalni sem lehet csak úgy, pl. egy vezetékkel. (Elfüstöl a dióda stb.) Más buktatói is vannak a buherálásnak. Ha átépíted vagy kicseréled az elektronikát, és jelentősen megnöveled a teljesítményt, akkor a hűtés is elégtelen lesz, károsodnak a félvezetők stb. Át kellene alakítanod a lámpát is, mondjuk szerkesztesz rá egy hűtőcsillagot alumínium lemezből, hogy megfelelő legyen a hőelvezetés.

Elküldve: 2012.09.06. 22:17 adamka13 

  • adamka13 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 1

Nekem is ilyen lámpám van 2 volt de 1 et a kerómhoz adtam. Tuningolni nem nagyon ajánlom mert inkább 1 jobbat vegyél. nekem 1 x leesett és az érintkezője szétment az egyiknek. a másik tökéletes és a fényereje is jó de nekem ennél nem kell jobb :) 2000 ft és vettem hátsó lámpával. nem rossz

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!