Radon ZR Team 7.0 vélemények ???

1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2013.07.31. 08:56 gabor8622 

  • gabor8622 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Bringa vásárlás előtt állok...találtam egy német márkát azonban semmit nem tudok a bringáról! Felszereltségben jónak tűnik, de nem talàltam róla magyar véleményezést! Ha valaki tud valamit a bringáról és meg is osztaná a tapasztalatokat róla azt megköszönném! :)

Üdv: Gabor8622

Elküldve: 2016.05.04. 02:02 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@Martina08: A Deore agyaktól nem kell tartani - 95%ban szerintem semmi gondja sincs. (igazi dömping cucc, persze, hogy 1-2 vacakol és akkor a tulajok tele kesergik a netet), drágább bicajokon is szokott ilyen lenni.

Egy borzasztó dolog van ebben a Scart-ban, hogy a 9.0-áson már XT (!) fék és hajtókar van, Mavic kerék és ősszel kb 100 euro lesz a deficit. Persze egy jó bringás nyár többet ér. Meg ezzel a logikával amúgy is gyorsan el lehet jutni a Scart light 10-hez, ami amúgy tényleg nagyon jó. (minél drágább, annál inkább látszik, hogy nagyon olcsón jutnak az alkatrészekhez...)

A legnagyobb baj a Radonokkal a fantáziátlan festés (tavaly pl nem lehetett csak fehér vagy fekete trekking bicajt kapni, illetve volt egy női fekete/sötétlila -fuj), de ez a Scart 7.0 azt kell mondjam egész szép.

Elküldve: 2016.05.02. 15:06 Martina08 

  • Martina08 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@OKdoki: Igen eltaláltad azt néztem ki :-)! Köszönöm a segítséget és a részletes vélemény leírást!

Elküldve: 2016.05.02. 13:29 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@Martina08: Arra tippelek, hogy a Radon Scart 7.0-ról van szó. Megnéztem a cég honlapját. Minden terméket ár/érték arányában érdemes szemlélni. Tehát, simán vehet jobbat, csak kérdés mennyiért? Ez a bicaj 220 ezer forint körüli áron van hivatalosan. Ha ebből az árból indulunk ki, kapsz-e hasonlót, vagy egy kicsit jobbat, mint a versenytársaknál? Például a Deore agyak. A Deore termékcsaládot a Shimano elég jól belőtte a tartósság/súly/működési minőség tekintetében. Én a konkrét agyról nem tudok semmi biztosat, de a tárcsafék kategóriában a "sima" Deore egy etalon, több teszt alapján is. Hozza azt a fékerőt és adagolhatóságot amit a drágább testvérei (XT, stb.), igaz kicsi nehezebb. Az agyaknál is ezt feltételezem. Valószínűtlen, hogy a Shimano nem tudja mit kéne hoznia az agynak ebben a kategóriában. De maradva az árkategóriánál, sok versenytárs 220ezer körül saját márkás agyakat ad, amiről nehezebb megmondani mennyire van egy szinten a Deore-val. Inkább nincs, mint igen. Példának néztem pl. a CTM Spark 1.0-t, ami egyébként egy jó és jutányos cég jó terméke. Beszéltem a fékről, de sajnos azt csak példának tudtam hozni, mivel a Radon Altus BR-M355 ad. Jó hír, hogy hidraulikus. Továbbá, hogy előre 180-as tárcsát rak hozzá, ami szintén nem általános. Viszont maga az Altus fék általános még ezen a szinten. Kétlem, hogy rossz lenne. Valószínűleg előbb fel lehet melegíteni, illetve nehezebb, de ezt csak akkor vedd figyelembe, ha rendszeresen tervezed hogy feltekersz Semmeringbe és vissza. A Villa átlagos Suntour NCX, azaz a rugos trekkingekből már egy jobb, de elmarad a Rock Shox Paragon átlagos teljesítményétől, ami levegős és könnyű. Viszont ez utóbbit inkább 300ezres cross bicajokhoz adják, itt az NCX még általános. A Radon eleve DT swiss küllőket ad és egyébként is inkább a Deore alkatrészekhez ragaszkodik, ami előny. És a legfontosabb! Hivatalosan 12,3 kg a súlya. Ezzel lever minden vetélytársat az árkategóriában, többet bő egy kilóval. Azt már lehet érezni. Ha 220-nál nem kerül többe, esetleg kevesebbe, akkor egy elég jó vételnek tűnik. Geometria is hozza, amit a cross bicajok adni szoktak. Kidolgozási minősége árának megfelelő, a képek alapján. Nem kimagasló, mint a legdrágább cross bicajok esetében, de nem is kerül annyiba. Nem tappered a fejcső, de ez nem fog számítani a kategóriának megfelelő felhasználás esetén. Egyébként tappered fejcsöves cross bicaja keveseknek van, igaz a Radon legdrágábbja (Scart Light 10.0) épp olyan.

Elküldve: 2016.05.02. 10:55 Martina08 

  • Martina08 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@GPT: Köszönöm a választ! Én egy cross bicajt néztem ki, túrázgatni szeretnék majd vele...bár annyir nem vágom a témát, de azért jártam pár bringa boltban is, érdeklődtem még is mi az amit érdemes figyelembe venni....mennyire számít, hogy milyen hátsó agy van a bicajon, mert erről még semmi érdemleges infót nem tudtak mondani. Csak azért kérdezem mert amit én kinéztem bicajt azon deore hátsó agy van, amit nagyon leszóltak egy bicajosboltban...

Elküldve: 2016.05.01. 11:54 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@Martina08: Én rendeltem többször a honlapról, mindig rendben volt - beleértve hogy vissza kellett küldenem valamit (ingyen) és rendben visszautalták a pénzt. Szóval nyugodtan tudom ajánlani.

A Radon-okról: Ha a felszerelést is figyelembe veszed, akkor nagyon nagyon jó áron vannak. A kérdés, hogy ha onnan vesszük, hogy más gyártók mennyiért pakolnak dt, fox meg race face cuccokat és abból se az alapokat, akkor mennyit érhet a váz. Engem is érdekelt a Radon vásárlás egy ideig és a következőre jutottam. Merev farú montit? Van amit simán vennék; a geo-t illetően a korábbi Cube montik geoját vette át, a minősége nem prémium kidolgozás, de főleg az alu esetében ez semmit se számít, nagyon jó minőségű. Fullyból nem mindegyik tetszik, van amelyiknek nem kompenzálja a sok jó cucc, hogy mondjuk kicsit meredek a villaszög. A Trekkingek simán jöhetnek, nagyon komoly konfigok vannak, a trekking vázak meg nem fejlődtek sokat, szóval nem gond, hogy a radon nem egy Speci, vagy bármi. A design mondjuk más tészta. Szokott lenni 20% akció szezon végén - meg SE modellek. Szerintem érdemes lehet Radont venni, ha a jobb vétel miatt bejönnek olyan alkatrészek, amik miatt teljesen más szintű teljesítményt kapunk. Nagyon nem mindegy hogy pontosan milyen felhasználásra kell, de nagyon sokra a legjobb megoldás egy jól felszerelt radon.

Elküldve: 2016.04.26. 10:12 Martina08 

  • Martina08 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

Sziasztok! Én is bringa vásárlás előtt állok, és nézegettem a Radon bicajokat a bike-discount.de-n. Van esetleg valakinek tapasztalat magáról a bicajról, vagy az oldalról...ha megírná megköszönném! Bár elég rég írtak ide, de a radon-okról sehol nem találni semmit, talán vásárolt azóta vki :-) Köszi! Üdv: M

Elküldve: 2013.08.06. 13:16 gabor8622 

  • gabor8622 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Köszönöm a segítséget! Akkor belevágok a vásárlásba :)

Üdv: Gabor8622

Elküldve: 2013.08.06. 10:19 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

Helló,

Szerintem vele kéne egyeztetned. Neki is Radon gépe van, ugyan nem a bringát véleményezte hanem a nyeregcsövet, de biztos fog tudni neked mondani véleményt róla.

http://www.testbike.hu/velemeny/nyeregcso/fsa-sl-280?rvid=33370

Egyébként szerintem se lehet rossz egyrész néemt másrész én is nézegettem őket és elég jó felszereltséggel adják.

Üdv: T.

Elküldve: 2013.08.06. 09:15 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@gabor8622: több ismerősömnek is Radonja van (29er-ek) és nem volt gondjuk vele eddig, szóval nyugodtan megveheted, ha megtetszett!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!