Recon RL travel állítás?

Linkelt termék: Rock Shox Recon
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2019.06.12. 16:31 verespeter 

  • verespeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 53
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy hozzám fog kerülni egy bringa, amiben egy Recon RL (130mm) teló lesz. Ez nem alapból ennyi, hanem 100 mm-es valószínűleg és meg lehet mókolni 130-asra. Én igazából nem nagyon használom ki a 130-ast, elég lenne a 100 mm-es, de mégis szeretném kipróbálni, hogy milyen 130-as üzemmódban. A kérdésem az lenne, hogy van bármi féle pozitív/negatív hatása a menettulajdonságokra? Feltételezem 130-as üzemmódban kevésbé mozdul meg apróbb lyukakban stb. Élettartama változik negatív irányba 130-as használattal? Mindenféle tapasztalat érdekelne azoktól, akik módosították már ilyen módon a telójukat, köszi!

Elküldve: 2019.06.16. 11:47 verespeter 

  • verespeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 53

ez egy kross dust 1.0 2019-es bringa XL-es vazmerettel. nem feltetlen hasznalom ki a nagyobb travel-t, de gondoltam hogy a ketto koze lovom be, mondjuk 115milire. koszonom a kielegito valaszt! :)

Elküldve: 2019.06.15. 14:42 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Teló szempontjából: ha mindkettőt tudja gyárilag, akkor az élettartammal nem lehet baj.

Bringa szempontjából: vázfüggő. Ha egy 100 mm-hez tervezett vázba nagyobb villát teszel, akkor lomhábban és pontatlanabbul fog fordulni, kevésbé lesz érzékeny a teló, és rosszabb lesz vele mászni, a hátratolt súlypont miatt (megemeled az elejét ugyebár). Meg a fejcsövet is jobban terheli. ÁLTALÁBAN. Aztán van amelyik váz elég nagy villaút tartományban tud jól viselkedni, meg van az a felhasználás, aminél használ neki egy nagyobb teló.

Nekem pl. egy gyárilag 120/120-as fullyban van egy 110-150-ig állítható teló, amit kb. csak a végpontokra lehet belőni. 110-en marha jól mászik (lockout nincs benne), 150-en meg baromi jól lejtőzik, és megold olyanokat, amikhez én rutintalan vagyok, és 120-as villával fejreállnék. Mostanában kb. évi 1-szer montizok, ezt utóbbi 2 évben pont egy fixen 120-as villával tettem, és fostam. Most végre visszakerült a 150-es, és újra összeállt a gép. De ez tényleg vázfüggő, az enyémben pont kiadja, egy merevfarúban nem biztos, hogy jót tesz az a +30 mm.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!