Recon Silver 100 hogy állítható át 120-assá?

1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2015.08.11. 16:15 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Van egy SoloAir Silver Reconom, jelenleg 100 mm mozgással. A gyár szerint megoldható a 120 mm mozgás, de ehhez tapered nyak, és átütő tengely javasolt. Kérdés: mennyire lesz tartós és üzembiztos a telóm, ha szimplán átszerelem 120-ra (kiveszem a spacert)? Feltételezem nem lesz kuka két ugrás után, tekintve, hogy léteznek 1 1/8, QR9 villák 130 mm rugóúttal is, de jobb a békesség, és az ép fogak.

Tehát jelenleg azon a véleményen vagyok, hogy megcsinálom. Légyszi, segítsetek a megerősítésben, vagy tántorítsatok el, köszönöm!

Elküldve: 2015.09.11. 10:33 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Szerintem tök nyugodtan, minden mókolás nélkül kihúzhatod 120-ra.Mivel az általad már leírtak szerint a régiek is állíthatóak voltak, akár 130-ra is 1/8-os nyakkal 9mm ejtőpapuccsal.Én nyúztam egy régi Recon Sl-t, és tök jól bírta.Most meg egy 130mm utas, sima nyakú, 9mm ejtős DT villám van, ami ráadásul súlyban is pille.Még sem nyeklik-nyaklik, sem ugrálásnál sem terepen :)

Elküldve: 2015.08.17. 11:31 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@johnny336: Jaja. Viszont ha kész egy visszajelzést dobhatnál, hogy mennyiben változott az összkép(irányíthatóság, stabilitás..stb). Ha mégse jön be max. visszaállítod 100-ra. vesztenivalód nincs. Én is pont most fogom az éves karbantartás alkalmával átállítani a feleségem bringáján a Raidon-t 80-ról 100-ra. Had szokja :)

Üdv: T.

Elküldve: 2015.08.17. 11:12 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Performix: bátraké a szerencse, mi? :)

Elküldve: 2015.08.17. 10:27 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@johnny336: Akkor hajrá..

Elküldve: 2015.08.17. 09:56 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Performix: XC-trail felhasználás. Tekintve, hogy merevvázba teszem, és én sem vagyok egy Danny Hart, ezért az igénybevétel mérsékelt.

Azért gondolkozom ebben, mert a nagyon régi U-Turn Reconok, külső útállítással tudtak 85-130 mm-t, ejtőpapuccsal, és 1 1/8 nyakkal. Szóval a technika nem hiszem, hogy romlott volna azóta.

Elküldve: 2015.08.17. 08:07 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@johnny336: Hejj ha nekem ilyenem volna! Én bizony szivbaj nélkül beletenném. :D

Elküldve: 2015.08.17. 07:40 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@johnny336: Helló, Pár napja láttam egy boltban egy új Ghost XC bringát. Suntour Raidon villával volt szerelve 120mm-re. Meg is lepődtem, hogy XC gép 120mm-vel? Ha jól emlékszem nem átütő tengelyes, viszont tapered nyakkal volt. Nem hinném, hogy bármi gondot okozna a sima 1 1/8 nyak. Pár éve a telók csak ilyen nyakkal voltak elérhetőek. A tapered is egy újhullámú találmány mint a 29"(mindig kell valami újat mutatni). Ami viszont tény, hogy a 100+ utat és az átütőt komolyabb durvulásokra találták ki össztelós rombolókra. Mi számít komolyabb durvulásnak? A sima XC nem hinném.

Üdv: T.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!