Recsegés/csörgés hajtásnál, mi lehet a baj?

1-16 (16 hozzászólás)

Elküldve: 2012.08.08. 09:32 phero 

  • phero avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Óbudai bringások, szevasztok csapat
  • Óbudai bringások, szevasztok csapat
  • hozzászólások: 15
Témaindító hozzászólás:

érdekes hangot ad ki a bringám. ha erősen tekerem a pedált, akkor furcsa recsegést/csörgést hallok. egyelőre azt sem tudom, hogy pontosan honnan jöhet. de leginkább a hajtómű felől. pedál nem lötyög, nem kotyog. mi a fene lehet ez?

Elküldve: 2012.10.07. 21:29 Roland1982 

  • Roland1982 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@csbiker: Ha nagyon durván el lett nyalva a menet, akkor sanszos, hogy off az egész. Nekem is volt már ilyen és már nem tudtak rajta segíteni. Egy próbát megér. Bringaboard VI. Ker. Szondi utca eleje. Dózsa György sarok.

Elküldve: 2012.10.07. 20:39 csbiker 

  • csbiker avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 1

Bocs hogy ide irok,olyan kérdésem lenne hogy hajtokar perselyezést(elszált a menet) hol kivel tudnék csináltatni,illetve kb milyen árban lehetséges.Köszönöm a választ!

Elküldve: 2012.09.19. 12:27 BluElefantino 

  • BluElefantino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

Kérdés: Van egy Shimano BB-UN55 -ös monoblokkom és rendesen tökéletesen beszereltem, és megnéztem hogy a bal oldali alucsészébe(ez a fix) belülről belekap a az ipari csapágy széle és ezért nem minden tekerésnél de viszonylag sokszor "nyekergő, nyiszegő" hangot ad ki! Mit lehet ezzel kezdeni? (remélem érthetően írtam le)

Elküldve: 2012.08.26. 20:35 cehaeries 

  • cehaeries avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

Pénteken vettem egy 2011 es level a6 kerékpárt . 0 kilométereset :D 2 dologra lettem figyelmes az 1 hogy amikor erossebben beletaposok a pedálba akkor valami fura hang jon a hajtokar felol vagy középtájékról. Ez egyenletes tekerésnél nem jelentkezik és tudom a kovetkezo nem ide tartozik de hátha tudtok segíteni benne hogy a behúzott féknél álló helyzetbe előre hátra hintáztatva a kerékpárt erős kattogás hallatszik a tárcsaféknél. Erre azt mondtak a fékbetét mozog benne kicsit nem tudom mennyire valós ez az infó :D de picit idegesít. lehet még be kell kopnia a dolgoknak 30 kilométer van benne

Elküldve: 2012.08.15. 20:13 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@csabavezér: hát igen, az szokott így ropogni. Nekem a hajtás csinálta, de ma nem hallottam

Elküldve: 2012.08.15. 20:04 csabavezér 

  • csabavezér avatar
  • sima XC-s
  • Varacskosdisznók csapat
  • Varacskosdisznók csapat
  • hozzászólások: 10

a nyeregcső miatt pattogott. kiszedtük, és le lett törölgetve. most semmi hangja :)

Elküldve: 2012.08.14. 22:21 csabavezér 

  • csabavezér avatar
  • sima XC-s
  • Varacskosdisznók csapat
  • Varacskosdisznók csapat
  • hozzászólások: 10

@BF2 hungarolada: De ez rendesen és idegesítően nyomja. Múltkor már egyszer visszavittem, mert akkor meg a hátsó agyból jött egy fajta hang. szétszedték, és el volt benne egy gyűrű törve. megcsináltál, bár most meg a szabadon futáskor nincs hangja a rancsninak.

Elküldve: 2012.08.14. 21:53 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@csabavezér: kíváncsi vagyok, mert nekem is csinálja néha. hajtás lesz sztem :/ kazit bezsíroztam picit, meg meghúztam. az biztos nem recseg

Elküldve: 2012.08.14. 21:38 csabavezér 

  • csabavezér avatar
  • sima XC-s
  • Varacskosdisznók csapat
  • Varacskosdisznók csapat
  • hozzászólások: 10

Sajnos nekem is ilyen gondom van a 4 (!!!!) hónapos bringámnál. Ha ülök, és gyorsítok, akkor ropog-recseg. Ha kiállok, és úgy tekerek, akkor semmi, de ha közbe elkezdek szlalomozni, a hang ismételten visszatér. Pedált lecseréltem, azzal semmi gond. Nyerget meghúztam.....

Elküldve: 2012.08.10. 17:06 diejocke 

  • diejocke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Nekem ott volt ilyen ahol a hajtómű csatlakozik a monoblock tengelyére (4szögtengelyes). Lekaptam a Hajtókarokat, tettem egy kis zsírt a tengelyre, ráraktam ráhúztam, és azóta fasza

Elküldve: 2012.08.10. 16:51 melanific 

  • melanific avatar
  • sima XC-s
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 2

Sziasztok. Nekem lenne egy nem ide vonatkozo kerdesem... Hogy tudok kerdest felteni(inditani) a forumon? Koszonom

Elküldve: 2012.08.10. 16:45 melanific 

  • melanific avatar
  • sima XC-s
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 2

...Pedalt jol meg kell nezned,meglazulhatot vagy belul a csapagyat tobb viz erhet.

Elküldve: 2012.08.08. 12:44 Bence321 

  • Bence321 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

Esetleg mehet egy kis zsír a monoblokk tengelyek végére, nekem ilyen problémám volt.

Elküldve: 2012.08.08. 11:16 nbence 

  • nbence avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 19

@phero: HI!

Hasonló hangokat hallottam, sokáig nem tudtam, hogy mi. Nyeregből kiállva viszont nem hallottam. A nyerecsőnél volt a baj... Meg kell mindent nézni! :-)

Elküldve: 2012.08.08. 10:13 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Ha a pedál keretes, és a keret csavarokkal van van rögzítve a pedáltesthez akkor lehet, hogy meglazultak, esetleg maga a hajtókar lazult le, érdemes meghúzni azoknak a csavarjait is, lánctányér csavaroktól is jöhet ilyen zaj, sőt még ha a monoblokk menetén nincs zsír az is recseghet.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!