Rock Shox Reba RL - hogy kell beállítani?

Linkelt termék: Rock Shox Reba RL
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2014.07.06. 23:02 Csernus 

  • Csernus avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Adott egy ilyen teleszkóp. Hogy kell bellitani vaj puhára a két légkamrát hogy kimozogjon mindent szépen mint a videókban?

Elküldve: 2014.07.17. 23:30 Blero 

  • Blero avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

@Csernus: A dual-air-es rockshox telók nagyon jól működnek, de elég nehéz kitapasztalni a veállításukat. Ha túl sokat fújsz a negatívba, akkor veszítessze a rugóutadból, ha túl keveset, akkor nehezebben indul meg. Nekem személyszerint úgy vált be, hogy a testsúlyomhoz írt anyomásértéknél kevesebbet fújtam a pozitív kamrába, (tehát 120 PSI helyett 105 PSI-t) és a negatív kamrába ennél kevesbbet (90PSI-t) Így még szépen indult meg, nem vesztett a rugóútból és a teljes hosszát kimozogta.

Elküldve: 2014.07.12. 00:17 szibler87 

  • szibler87 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Van egy RST launch t8-as telóm ami visszaútnál koppan egyet. Lehet-e másik rugot tenni bele hogy ne koppanjon?

Elküldve: 2014.07.08. 01:57 Csernus 

  • Csernus avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

Az a baj hogy a REBA-nál a felső kamra a teló kinyomott állapotát növeli vagyis minél kisebb levegőt nyomok bele annál jobban esik össze míg a negatív kamra azért van hogy kimozogja a kisebb buckákat de még nem sikerült jól beállítanom hiába nyomok bele 120PSI vagy többet akkor sem elég finom. Tejes útmutatóm van mégsem sikerül. :) lehet majd terepen játszok vele hátha ott sikerül.

Elküldve: 2014.07.07. 10:14 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Kisérletezgetéssel. Komolyan.

Nincs pontos recept a levegősvillák beállítására. Játszol a nyomással, és megtalálod a neked megfelelő értékeket, ezeket feljegyzed, és néha ellenőrzöd, hogy mennyire tartotta meg az értékeket. Én beállítottam ~80 kg-ra a Recont (100 psi), és nem akarta rendesen kimozogni az útját, pedig ~80 kg vagyok, plusz ruha, felszerelés, stb. Engedtem a nyomásból, és jó lett.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!