Rock Shox Recon Gold miért engedi a levegőt?

Linkelt termék: Rock Shox Recon Gold TK
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2014.05.25. 11:40 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Kisebb túrák után is észreveszem, hogy a teleszkóp keménysége már nem olyan, mint amikor elindultam vele.

120 psi-re lövöm a telót, és 3-4 órás használat után ez lemegy olyan 85-90 psi-re. Ez mennyire normális? És mit lehet tenni, hogy ne kelljen óránként visszapumpálni a nyomást?

Elküldve: 2014.05.25. 22:51 annusgabor12 

  • annusgabor12 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Baksa89: hogyha szedtél már szét belsőgumi szelepet akkor ugyan úgy kell mint azt sőt a szelep is ugyan olyan mint a belsőben

Elküldve: 2014.05.25. 22:49 annusgabor12 

  • annusgabor12 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@annusgabor12: még az lehet hogy az alsó légkamrának a szelepet rögzítő csavarja nincs jól meghúzva (ami rögzíti a lábhoz, allul a villa legalján kvülről) vagy rosszul zár a tömítése ezt gyorsan le tudod ellenőrizni

Elküldve: 2014.05.25. 22:46 annusgabor12 

  • annusgabor12 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Baksa89: szelep csere gyorsan meg és mindenkinek van otthon azt próbáld meg elsőre mindenképp. utána jöhet az hogy az alsó légkamrába némi olaj nem kell sok csak egy kicsi elvileg lennie kéne benne ez még nem nagy szerelés ugye, ha ez után sem jó a dolog akkor jöhet komplett tömítéscsere de ez már ugye macerásabb ha ez sem oldja meg a dolgot akkor cserélni kell a komplett levegős csillapítást remélem azért valami használhatót is mondtam neked, é nekem elmúlt ez a jelenség int írtam, de ezen lépések mentén ellenőrizd a villát én ezt javaslom

Elküldve: 2014.05.25. 21:42 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

o-gyűrű csere, vagy a felső szelep, de inkább az alsó részen szivároghat szerintem. Esetleg pár ml teleszkópolajat megpróbálhatnál a légkamrába. Azon az oldalon nincsen csillapítás, szóval lehet normálisabban is tömíteni.

Elküldve: 2014.05.25. 21:30 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43

Tömítés baja nem lehet?

Elküldve: 2014.05.25. 19:02 annusgabor12 

  • annusgabor12 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Baksa89: meg a fölsőnél is persze a szelepcsere :)

Elküldve: 2014.05.25. 19:00 annusgabor12 

  • annusgabor12 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Baksa89: Alsó vagy felső légkamra reszt vagy mindkettő? Én azt tenném a helyedbe hogy szétkapnám az egészet megpucolnám a tömítéseket beolajoznék bezsíroznék mindent megint és újra összeraknám, de nem tudom menyire mersz nekiesni és megvan e minden ami ehhez kell. Alsó légkamránál érdemes egy szelepcserével próbálkozni van hogy a belső is leenged egy rossz szelep miatt! :D

Elküldve: 2014.05.25. 17:56 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43

@annusgabor12: az enyém is 0 km-es, de csak van vmi megoldás hogy megszűnjön az eresztése. Mégse egy matracról beszélünk elvégre :D

Új szelepet vegyek hozzá?

Elküldve: 2014.05.25. 12:44 annusgabor12 

  • annusgabor12 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

nekem is volt hasonló gondom rock shox reba-val de ez a hiba csak kétszer jelentkezett egymás után és azóta is tökéletesen működik tartja a levegőt nem ereszt sehol. (vadi új villa volt 0 km-es első használatnál tapasztaltam ezt a hibát) lehet összekoptak az alkatrészek vagy beolajozódtak a tömítések felpuhultak nincsenek kiszáradva és most már tökéletesen zárnak, vagy csoda történt :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!