Rock Shox Revelation 426 Air U-Turn hirtelen halál

1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2014.07.03. 15:49 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280
Témaindító kérdés:

Üdv! Körülbelül 2,5 éve vettem egy ilyen 2006-os villát használtan, és viszonylag sok problémám volt vele tavaly, erről szeretnélek titeket megkérdezni, találkoztatok-e ilyen hibával: a villa jól működött kb 1 évig, bár nem túl sokat használtam. Szétszedtem, olajat cseréltem, bár nem volt koszos, rendszeresen fejreállítottam, karban volt tartva.

Volt egyszer-kétszer olyan, hogy a porlehúzót kilökte, de betudtam annak hogy régi, biztos azért, de az olajat az alatta lévő olajzáró tartotta benne, úgyhogy jól működött. Pumpálni se nagyon kellett mert nem eresztett szinte semmit.
Aztán egy túrán történt meg velem a hegyek között ráadásul felfelé menetben, hogy lenézek, és a villa kb 5 centit beült, aztán 6ot, majd hetet, és pár száz méteren belül teljesen koppig összeült, de széthúzni szét lehetett, csak megint összeült. Otthon felpumpáltam, ment megint fél évet, meg 2 hegyi túrát. Tavaly megint megtörtént, akkor a hegy tetején. A szállásra érve pumpálom, megy bele, de semmi. pumpálok pluszba, minuszba, semmi, mintha össze lenne ragadva. Aztán valami miatt sok próba meg anyázás után csak sikerült.
Megtörtént még egyszer, akkor kora reggel még indulás előtt. Kinn aludtak a bringák az apartman udvarán, reggel indulnék, kimegyek a kiskapun, a k*rvaannyát leengedett. Felpumpáltam, és mentem, lehet hogy ekkor volt a hegytetős leeresztés is, sajna keverednek a régi bringás emlékek.

Itthon szétszedtem, találtam fél milliméteres ogyűrű készletet, abból kicseréltem az összeset a levegős részében, amilyen pontosan csak tudtam. Most azt nem tudom hogy ez mikor volt, a két(három) incidens között, vagy után, és azóta nem csinálta, de most kezdődne megint a nyári bringásszezon, és megmondom őszintén kicsit kételkedek a technikában.... Kb. egy éve vettem elő legutóbb a bicajt, azóta se kell pumpálni, még pont most lett tökéletes a nyomás benne, de valami miatt többször is megtréfált, pedig a belső rész jónak tűnik, sehol nincs rajta sérülés.
A jobb becsúszó alsó 5 centijén van egy felfényesedett folt, de így vettem, azóta nem lett rosszabb, nem vészesen nagy kopás

Szóval ez volt a történetem, valaki találkozott már ilyennel? Reprodukálni sosem sikerült, hiába ugrálok rajta semmi....

Elküldve: 2014.07.03. 23:29 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

hát valószínűleg az lesz, mást nem tudok tenni. Az a furcsa csak, hogy egyébként nem ereszt, nem tudom azt mondani hogy na itt ereszt, nem tömít, mert ma is meggyepáltam amilyen durván csak tudtam, de semmi, működik rendesen.

Egy éve nem volt letekerve a szelepfedő kis kupak, ma letekertem, de nem is szisszent jóformán semmit, vagyis a szelepen nem távozik sok levegő

Elküldve: 2014.07.03. 17:29 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Így olvasva a történetet: 2006-os villa, egyre rendszeresedő nyomásvesztés = elkopott tömítőegység. Először erre gondoltam. De valószínű, hogy ennél komplikáltabb.

Magyarázat: dual air-es a villa. Ha összeesik akkor a pozitív kamra levegője jutott ki valahogy. 2 irányba mehetett.

Első irány első verzió: A negatív légkamra felé. Akkor a pozitív légkamra újbóli felpumpálása után ott nyomásnövekedést kellene tapasztalni. Elviekben ezt a hibalehetőséget kiiktattad azzal, hogy kicserélted az O-gyűrűket.

A második verzió, hogy a pozitív és negatív kamra tömítettsége egyaránt megadta magát és mind a kettőből elillant valahogy a levegő. De ezt szintén, a pozitív légkamra felpumpálása után érezni lehetett volna. Erre szerintem kicsi a valószínűség. Meg a teljes tömítéscsere ezt a hibalehetőséget is kiiktatta.

A második irány, a szelep a villaváll tetején. Ez még kérdéses

Szerintem gyilkold kicsit a villát, aztán ha megint összeül akkor próbáld ki a szelepcserét

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!