Rock Shox Tora 302-ben mi végzi a csillapítást?

Linkelt termék: Rock Shox Tora 302
1-23 (23 válasz)

Elküldve: 2013.04.16. 18:06 demontrekkk 

  • demontrekkk avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 10
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

U-turn-ös tora-m van. Az a ½gondom½,hogy a csillapítás oldalon megbontottam ma és a tetejét lezáró kupakon kívül nem volt benne semmi.Tehát nincs benne a lyukas csillapító egység. A teló jól működik,csak az érdekelne,hogy ebbe mi csillapít. Kérem az írjon aki csinált már U-turn szervizt,302,289,toran.Köszi.

Elküldve: 2013.04.19. 08:38 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@perelli: egy nem közvetlenül a kanyar után volt,hanem utána kb 50m-rel. Úgy tolom ott,hogy befordulok és kigyorsítok. Na most képzeld el.... Gyorsítok,a sok bamba nő(4-5ugat az úton)még néz is rám,hogy jövök.Nézi a gépem,mert nem sok ilyen van nálunk.Szóval lát.Csak épp akkora fasz,hogy elfelejtette,hogy a KAPANYÉL keresztbe lóg elfoglalva a teljes bicikliutat. Hát öregem aki akkora segg,hogy kapát keresztbe hord a bringán az dögöljön meg:)

volt olyan is,hogy megyek EGYENES szakasz....lassan gurulok,egy vén g.ci jön a kereszteződésben jobbról(mellék utca),rám néz(látja,hogy jövök)de baszik fékezni...durr bele a 2napos első kerekem küllőibe oldalról a 30kg-s acélvázas szarral. Hála istennek a kerék megúszta.

Csak nem értem minek az a bamba fasz fej,mintha nem ő lenne a hibás,hogy nincs fékje?

Na ebből csak a sebesség különbségeket akartam érzékeltetni.

BRINGÁSKULTÚRA 2013

AMÚGY MEG HIDEGEN HAGY amit mondadsz...Jóhogy nem már a vonatvezető is megköszöni,hogy lemész a sinről ha ő jön. BICIKLIÚTról,húzzon a francba a sok nyanya.

Elküldve: 2013.04.19. 07:27 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@terminator: OFF, az oké, hogy ott a nőnek semmi keresnivalója nincs, neked viszont annyival kellene menned, hogy a belátható szakaszon belül meg tudj állni, nem amennyivel a kanyart be tudod venni. És ha egy gyerek fekszik ott bukás után? Átrongyolsz rajta?! ;)

Elküldve: 2013.04.19. 06:39 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Gege: még jó,hogy leszarom a lockolást:) ezért kár lett volna 15e-el többet kiadni.

Nem tudod,hogy hol lehet tora U-turn rugót-extra keményet kapni?

Elküldve: 2013.04.19. 06:12 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@terminator: Azt meg turn key-nek hívják.

Elküldve: 2013.04.19. 05:45 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Gege:Jogos. De az a kék rúd se M.controll,csak egy lyukas rúd amit ha elzársz lockolódik a villád.

http://www.youtube.com/watch?v=eDooDE58jcU&feature=youtube_gdata_player

na ez lenne amit mondtam:)

Elküldve: 2013.04.18. 21:05 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@BalageUMF: Komperrszio állítás= motion/mission control. Az a kék "lyukacsos" cucc amit terminatorék hiányolnak. Innen szedtem.

Elküldve: 2013.04.18. 20:06 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@BalageUMF: köszi a választ:)neked is Gege:)

csak ideírom már..... Most jöttem kerózasbol.Egy baszott nagy beláthatatlan L kanyarból jöttem mi mint állat...egy budös k..va pofázik a sávomban a kanyar után...egy kapával keresztbe a kormányon,a nyele TELJESEN elfoglalta az utat.Úgy telibe basztam kb 25el a nőt:)vagyis a kapanyelet,hogy csak úgy koppant meg borult minden:)

éljenek a bicikliúton ugató pletykás nők

Elküldve: 2013.04.18. 19:49 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Gege: az a baj, hogy a mondandód azért nem értik (néha én se) mert annyira "szakember" akarsz lenni, hogy vagy rossz szakszavakat vagy rossz kifejezéseket használsz. törekedj egyszerűségre. pl.: milyen kompresszió állítási lehetőségről beszélsz illetve hol olvastad ezt, hogy bárki írt volna bármi ilyesmit.

a többieknek meg a megfejtés: egy nagyon egyszerű teleszkópotok van. lényegében a rugó tart meg és semmi más. végül is ez a dolga. az olaj a kenést és a csillapítás egy részét végzi. de ezt majd máskor.

ha nem hiszitek el szedjetek szét egy rst launch-ot vagy bármi más hasonló alapkategóriás teleszkópot.

Elküldve: 2013.04.18. 19:18 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@terminator: SEMMI!!!!! És még egyszer SEMMI!!!! Értsétek már meg h ott semmi sem csillapít! És semmi köze a csillapításnak a rugóhoz. A rugó viszi el teljes mértékben a rider terhét. A csillapítás csak a rugó reakciójának karakterisztikáját befolyásolja. Ott max annyi szól még bele a dolgokba h az olaj felett légtér van, és az összenyomódik.

Elküldve: 2013.04.18. 06:56 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Gege: ezt értjük. De hát elvileg a csill.arra van,hogy mozgáskor ne a rugó viselje 100%ban a terhet mert az olaj csillapít rajta vmennyit. Na de he nincs benne semmi??? Vagy-már arra gondoltam-,hogy csak ahogy az olaj nekinyomódik ennek a kupaknak az adná a csillapítást??? Motion controll vidit néztem és annak a lyukas bigyónak is az a lényege,hogy ½nyomódik½össze meg nyílik szét és így csillapít.

A dolgokkal tisztában vok,hogy nincs állítás stb.Hisz én adtam itt sok szétszerelési tippeket másnak stb. Csak az érdekelne,hogy ez,hogy csillapít...semmi nélkül.

Hozzáteszem szerintem csak a gyártó érti ezt a csill. dolgot.

Elküldve: 2013.04.17. 21:41 pocokdirt 

  • pocokdirt avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 50

@terminator: elég furcsa az a kék kis szarság a csillapítás hozzáteszem miután azt is szétszedtem rájöttem hogyan működik de amúgy én se vágom h anélkül mi csillapít :/

Elküldve: 2013.04.17. 21:26 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@terminator: Most lehet h Én vesztettem el a fonalat, de akkor mégegyszer. Akinek csak egy sima 24es fekete műanyag kupakja van, azoknak nincsen kompresszió állítás! Azon az oldalon alul van egy piros tekerő amivel a visszaút sebességét lehet állítani. Ezt a nyomorúd végén található szelep nyitásával zárásával lehet szabályozni.

Elküldve: 2013.04.17. 19:21 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

ja és az eredeti kérdés a 289(nekem is ez van)-re vonatkozott,nem tom a szerkesztők miért a 302-t emelték ki..???

Meridasg.amúgy értem mir akartál:)a 302ben tényleg az van mint a képen

Elküldve: 2013.04.17. 19:02 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

ez a lockolható képe:)

hogy mi a f@sz csillapít benne relytély...? Tehát se lyuggatott rúd(motion controll),se kék genya nincs benne

a másik vicc,h itt mindig jönnek az okosok,h ½én már 60telót leszervizeltem....stb½ de most a ½királyok½ közül egy se tudja a választ. Bevallom ez engem is meglepett mondjuk.

Elküldve: 2013.04.17. 18:58 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@meridásgaluska: ja. Csak az a vicc,hogy pont ez nincs benne a 289ben(megnéztem én is).Ilyen a 302ben van. Na képzeld el a kék nélkül csak a fekete tetejét ennyi van benne

Elküldve: 2013.04.17. 18:35 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@terminator: csak a rugo tartja a sulyod Egy ilyen cucc van benne meg egy rud alul http://www.bikeman.com/store/graphics/00000001/product_images/FK/FK7151.jpg

Elküldve: 2013.04.17. 06:47 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Gege:nem nincs semmi rajta csak a csavar, a 302 már lockolható. De hát én se értem,hogy akkor mi csillapít benne...? Azt hittem van benne olyan szétlyuggatott műanyagos rúd (motion control)mint a jobb R.S-okban. Mikor rajta űlsz így mi csillapít,hogy ne csak a rugó tartsa a súlyodat? Én se értem.

Elküldve: 2013.04.16. 20:51 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@terminator: Hát felül tudtok vmit állítani? Mert ha csak egy sima 24es műanyag hatszög van rajta, akkor azon nem tudsz állítani semmit sem. Legalább is kompresszió t nem tudtok állítani.

Elküldve: 2013.04.16. 20:08 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Gege: nekem is ilyen telóm van hogy érted,hogy csak visszaút csill van benne? Hát nekem működik.De akkor oda-irányba mi csillapít?

Elküldve: 2013.04.16. 20:02 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@demontrekkk: Akkor abban csak visszaút van. Ahol van a 24es kupak annak a lábnak az alján vagy egy piros tekerő, azzal tudod a visszaút sebességét beállítani.

Elküldve: 2013.04.16. 19:15 demontrekkk 

  • demontrekkk avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 10

Igen.Semmi,csak olaj. Ez 289tora és nincs rajta semmijen állitás,se lock se semmi. Jobb oldalt felül csak a 24es anya van(ha lenne ugye ez lenne a csllapító egység teteje es ezt húznám ki)ez kb 4-5cm hosszú van rajta egy gumi tömítés és ennyi. Fotó nincs mert visszatettem már. Az olaj tátszik a csőben ennyi. 1éves teló de működik.Csak érdekelne,hogy ez,hogy csillapít?

Elküldve: 2013.04.16. 18:14 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

Semmi se volt benne? Kepet tudnal rola kesziteni?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!