Rock Shox Tora 302 kattogás, fura hangok!

Linkelt termék: Rock Shox Tora 302
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2013.08.17. 19:27 Roose 

  • Roose avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Most vettem pár napja ezt a teleszkópot. Sajnos nem tudtam átvenni személyesen, mert messze kellett menni, így más ment el helyettem. Mondtam neki nézze át úgy ,mintha magának venné. Nos ez elmaradt, mert nagyon fura hangokat ad mikor bemozdul a becsúszószár. Legkisebb állásban 85mm nem csinál ilyen hangokat, de nyilván nem azért vettem meg ezt a teleszkópot mert csak ilyenbe akarom használni. Mikor tekerem a rugóút gombot mindig kattan egy jó hangosat valamikor útközben. Valami bent nem lehet okés, egy kis olajat is láttam a becsúszókon gondolom szimeringes is lehet. Mindenre felhívtam a figyelmét annak aki átvette de elmaradt, pedig az olajra is szóltam, meg a kotyogásra is. Szerintetek mi lehet a baja? Beszerelni még nem volt alkalmam, de nem tudom így egyáltalán beszereljem-e.

Hozzáértők tanácsát kérném. Itt egy video link arról, hogy mit csinál, innen talán jobban megtudjátok állapítani. A hangos kattanást is hallani 18mp-nél. http://www.youtube.com/watch?v=3cpDnZ8pirM

Elküldve: 2015.04.06. 21:13 Freddy89 

  • Freddy89 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 10

Rock Shox Tora 302 130mm Lock-Out, U-Turn Teló mitől keményedik be ??hibat azt hitem olajcsere meg fogja oldani jobb is lett de még mindig nagyon kemény valakinek valami ötlete lenne ??

Elküldve: 2013.08.20. 13:23 Josii93 

  • Josii93 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 62

@Roose: hát, én ráhúztam és utána hőlégfúvúval rámelegítettem egy picit hogy csúszkáljon. hát kb a rugó közepénre raktam, kb 10centit. nem fog egyhamar elkopni nyugi! :)

Elküldve: 2013.08.20. 07:41 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Roose: Nálunk 2790 ft a szerviz költsége plusz az olaj. Ami kb 800 ft.

Elküldve: 2013.08.19. 21:17 Roose 

  • Roose avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 3

@Josii93: Köszi a válaszokat! Az egész rugóra zsugorcsövet húzol? mennyi idő alatt kopik el a cső s súrlódástól? Egyébként szervizben mennyiért szedik szét és nézik át a teleszkópot? Illetve ha kell olajat bele stb..? Gondolom nem 1-2 ezer ft...

Elküldve: 2013.08.19. 18:12 Josii93 

  • Josii93 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 62

nekem a pike-om csinálta ezt amikor kivolt engedve 140-re. zsugorcsövet kell húzni a rugóra, mert hozzá koppan a becsúszó falához. és voálá meg is van oldva a dolog.

Elküldve: 2013.08.19. 18:04 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

Préselve vannak a becsúszó végébe a kupakok. És egy idő után elenged a préselés, és elkezd mozogni a záró rész. Ezt hallod mocorogni, mikor megnyomkodod. Sajnos semmit sem lehet ellene tenni, de szvsz a hanghatáson kívül semmit sem eredményez. Nyugodtan használhatod, de azért jó lenne szétszedni teljesen, h tényleg ennyi baja van e?!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!