Rock Shox Tora 318 U-Turn csere vagy nem csere?

Linkelt termék: Rock Shox Tora 318 U-Turn
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2016.01.17. 18:19 Dyra 

  • Dyra avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 9
Témaindító kérdés:

Sziasztok kedves fórumozók. Kezdő montis lennék 2012-ben vettem egy Gepida Sirmium Pro gépet amit azóta is használok és fejlesztgetek. Gyakorlatilag az összes alkatrésze a váz kivételével már más mint a gyári. Hobbi szinten szoktam versenyezni kb a középmezőny közepe vége felé szoktam célba érni rövid távon. Most ezen a villán agyalok amit egy éve használok (Rock Shox Tora 318 U-Turn) előtte volt egy 302-es Rock Shox-m azelőtt pedig a gyári RST-Capa 100mm úttal. Erről a három telóról van tapasztalatom. Az RST súlyomhoz (85 kiló) gyengus volt de a másik két telót nem éreztem rossznak. A 318-as állíthatóságát pedig kiváltképp szeretem mert ha csak kényelmesen nézelődve van kedvem haladni akkor felveszem 135mm és lényegesen kényelmesebben tekerek mint 85 vagy 100 ahogy a versenyeken szoktam. Mostanában több bicós barátom is arra bíztat, hogy cseréljem. Egy versenyző haverom egyenesen leszarozta. Azt mondta csak levegős jöhet szóba XC-re és ezen kívül a 2.4 kiló brutálisan sok. Plusz mivel nincs tapasztalatom úgyis csak akkor veszem észre mivel jobb egy levegős ha lenyomtam vele sok sok kilométert. Szóval az a lényeg elbizonytalanodtam egy másik barátom azt mondja már a Rock Shox XC32 TK Solo Air 100-as telója is nagy előrelépés lenne (200 grammal könnyebb viszont levegős és lehet tényleg jobb mint az én rugós telóm). Kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes nekem erről a villáról pl Rock Shox XC32 TK Solo Air 100-re váltanom? Valóban olyan nagy a különbség? Illetve ha nem akkor milyen villa az aholvalóbanérzek érdemi változást a mostanimhoz képest? 180-as tárcsát használok elől. Segítségeteket köszönöm!

Elküldve: 2016.01.20. 13:40 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Dyra: mivel 85 kg vagy, ezért nem feltétlenül tesz nagy csodát ha párszáz grammal könnyebb a villád. De Recon-Reba - ezek tömegben már valamivel értelmesebbek egy Toránál vagy XC32-nél.

Elküldve: 2016.01.20. 06:06 Dyra 

  • Dyra avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 9

@colew: Abban a hobbi kategóriában amiben én vagyok valószínű nem akadályoz a súlya. Szerintem ha egy könnyebb villám lenne akkor sem lenne garantált, hogy jobban szerepelnék. De az ember belső késztetéséből adódóan mindig a legtöbbet akarja kihozni az adott helyzetéből. Azt hiszem megpróbálok majd egy könnyebb darabot beszerezni, persze a bringa így sem lesz 12.5 kilónál soványabb de ez a 2012-es 17.5 kilóhoz képest azért már tetemes javulás.

Elküldve: 2016.01.19. 13:39 colew 

  • colew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 71

"Akadályoz" is úgymond a súlyával, vagy csak tudod, hogy 2,4 kiló, és kész? Nekem egy levegős Torám van, 130mm-re kihúzva, jelenleg 1950 gramm körül mozog. Nagyon jól mozog, 0 fokig, az alatt a visszaút nagyon lassú, mert a benne lévő olaj túl sűrű. Mondjuk így belegondolva, az a fél kiló nagyon sok, de egy Reba Dual Air 1600 gramm körül mozog, az pláne nagy előrelépés lenne..

Elküldve: 2016.01.19. 06:11 Dyra 

  • Dyra avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 9

@colew: Köszönöm a véleményed :) A mozgásával elégedett vagyok, de tény, hogy baromi nehéz. A versenyekre tényleg jobb lenne egy könnyedebb darab.

Elküldve: 2016.01.18. 22:05 colew 

  • colew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 71

Szia, Ha te elégedett vagy vele, akkor nincs baj. Viszont ha versenyzel is néha, tényleg jobb lenne egy jobb villa, de nem feltétlen. Csak azt tudom mondani mint @meridásgaluska, hogy egy XC32 egyáltalán nem érné meg, mert kevesebbet/ugyanannyit tud mint a Tora. (pláne ha 180-as tárcsát használsz) Ha tényleg jót szeretnél, egy "régebbi", jóféle Dual Air Rebát keress, súlyban, mozgásban is eszméletlen jó, és nagyon egyszerűen testre szabható. (visszaút, légnyomás, zárás, kompresszió, stb.) Gyakran találsz belőle, egész olcsón.

Elküldve: 2016.01.18. 06:27 Dyra 

  • Dyra avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 9

@meridásgaluska: Köszönöm az információidat, hál isten van pénzem de nem akarom számolatlan bele pakolni, előbb mindenképp a használt piacon nézek szét és hát azért az én bicóm csak egy közép - alsó kategóriás gép röhejesen mutatna benne egy olyan teló ami többet ér 2x mint az egész gép :).

Elküldve: 2016.01.17. 21:01 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

Üdv! Nagy előrelépést levegős teló esetében az jelentené, hogy könynebb a teleszkóp, jobban személyre szabható és nem áll be annyira hidegbe (mintha a rugós villák lomhabbak lennének hidegben, ezt betudom annak, hogy rideg lesz a fém). Megérné levegősre cserélni de nem xc32-re. Akko inkább már egy oylanra aminek nem acél a becsúszója (így még könnyebb) és esetleg nem turkey lockout-os így érzékenyebb a mozgása, de ez már csak hab a tortán a TK is jó. Használt piacon néznék szét, használt rebákat/reconokat jó áron ki lehet fogni, akár egy fox is bár az karbantartani költségesebb. Ha a pénztárcád megengedi akkor újonnan lehetne választani rock shox, manitou, fox suntour telók közül. A fox jóval drágább, suntour pedig egyszerű de nagyszerű és olcsó.

Szóval az érdemi változáshoz levegős villa, alu becsúszókkal kell. Az a -200gramm nem egetverő. Egyébként ha Te szereted a torát akkor csak jó ajánlat esetén válts.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!