Rock Shox XC 30 vs Recon vs Manitou M30, melyiket vegyem?

Linkelt termék: Rock Shox XC 30
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2018.08.16. 15:25 verespeter 

  • verespeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 53
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Általános mountain bike használatra (nem DH, 95% aszfalt, de néha gurulgatok dombon, murván...) szeretnék a jelenlegi Suntour XCT 29-es telóm helyett valami komolyabbat. Egy szaki ajánlotta nekem a Rock Shox 30-ast, rá is dumált, de idén már nem lehet beszerezni, több helyen mondták, hogy csak jövőre jön szállítmány az országba. 50.000 ft körül terveztem, de úgy látszik feljebb kell mennem árban, így 70.000 ft lett a plafon. Alapból rugósat néztem, de ilyen árban már inkább levegőseket láttam. Ezek tényleg szervizigényesebbek? Ajánlották a Manitou M30-ast 65.000 ft-ért, illetve a Recon-t 70.000 ft-ért. Melyik lenne jobb választás? Illetve egyéb ötleteket/javaslatokat is szívesen fogadok.

Köszi Peti

Elküldve: 2018.08.16. 20:47 verespeter 

  • verespeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 53

@rcs2003: Igen, XC30-ból a rugósat néztem. A Recon már levegős. Igen, abban bízok, hogy bármelyik is lesz, az XCT után nagy lesz a különbség. Azért akartam rugósat, mert állítólag az igénytelenebb és nem kell vele annyit szórakozni, mint a levegőssel.

Elküldve: 2018.08.16. 20:08 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Szerintem hagyd az XC30-at(ha rugós), sokkal jobb levegőseket lehet már kapni hasonló árban. Be is tudod rögtön állítani a stílusodnak/testsúlyodnak megfelelően, nem kell drága rugókat vadászni és szervízeltetni, egszerűen csak olyan keményre fújod ahogy neked kényelmes. A Manitou M30-at mindenhol dicsérik, majdnem azt vettem én is de aztán véletlenül sokkal olcsóbban találtam másik tipust. A Recon levegős vagy rugós? Hasonló kategória még a Suntour Raidon, hasonló tudással. Mindhárom könnyen szervízelhető, részletes hivatalos leírás is van a neten mindről. Az biztos hogy az XCT után bármelyik fényévekkel jobb lesz!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!