Rock Shox XC 32 TK solo air vs Suntour Raidon

1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2014.03.30. 23:08 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Jelenleg a bicajomban egy SR Raidon solo air van 100mm-es úttal. Kinéztem egy Rock Shox XC32 TK solo air-t 120mm-t.

Azt szeretném kérdezni, hogy a 2013-as Kellys Magic Master-be ez a teleszkóp a plusz 20mm-es magassággal mennyire okozna galibát a bicaj geometriájába?

Második kérdésem az lenne, hogy tudásra mennyi különbség van a két teleszkóp között?

Elküldve: 2014.09.11. 16:05 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

Ja bocs, az tapered, gondolom az nem jó. Akkor 30 Gold...

Elküldve: 2014.09.11. 16:04 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

Szia! Ha 65 ezret szánt rá és 26-ost vásárolnál, én nem XC 32-es SA-t vennék. Inkább rászánnék még egy kicsit és kihasználnám ezt az akciót: http://www.bike-discount.de/en/buy/ts8-r-100-26-tapered-9mm-white-160021/wg_id-820

Ha pedig nem akarsz feljebb menni, akkor RS 30 Gold.

Elküldve: 2014.04.01. 21:36 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43

Lenne egy picit hülye kérdésem, de tényleg nem vagyok ebben annyira jártas. Az eladott teleszkópomat, hogyan csomagoljam be küldéshez? És futárral vagy postán olcsóbb, egyszerűbb elküldeni?

Elküldve: 2014.04.01. 06:44 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Baksa89: Ajánlani nem ajánlok semmit sem, mert szvsz SR fölött van mindegyik. De talán ha már cserén gondolkodol akkor felsőbb kategoriákat kellene megcélozni. Recon, Reba. Itt meg már tudsz válogatni h milyen csillapítással (TK, poplock-os, motion control....)

Ez a használt kontra új meg nehéz. Ha ért hozzá az ember akkor talán nagy biztonsággal lehet vásárolni használtat. Az a baj h igazából úgy lenne jó telot venni h minimum a lábat le kéne szedni. De ez igaz az újra is! Voltak/lesznek olyan szériák amikbe nem töltenek olajat, vagy legalább is keveset :S

Elküldve: 2014.03.31. 22:34 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43

@Gege: Csáó!

Köszönöm a szakmai tanácsot! :) Én is inkább a Rock Shox felé hajlok. Ezzel a Suntour szépen mozog, de az a bajom, hogy beengedi nagyon hamar a piszkot a becsúszóhoz, és hiába pucolom ki és zsírozom be reggel, a nap végére egy nagyobb túra után, már fele úgy sem mozog. Télen kőkemény lesz... ezért akarok szintet lépni.

Rock Shoxba milyen típust ajánlanál? 26"-os, 100mm-es, tárcsafékes felfogatású, levegős érdekelne xc/maraton felhasználásra olyan 65e-ig max. Érdemes bontottat venni ebben az árkategóriában, vagy inkább csak újat? Mindenképp olyat szeretnék, ami azért érzésben is előrelépés lenne a Raidonhoz képest.

Elküldve: 2014.03.31. 20:04 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Baksa89: Ezt azért írom, mert nap mint nap szerelek ilyen villákat.

Elküldve: 2014.03.31. 20:03 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

Hali

Tudásra szinte semmi. Én az RS-t javasolnám. Ha esetleg nagyon hátra vágja akkor meg össze kell húzni és ennyi. Az RS sokkal jobban átgondolt, szervizelhető mint az SR.

Én nem gondolkodnék, hanem azonnal lecserélném!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!