RockShox Boxxer-be mekkora szimmering kell?

Linkelt termék: Rock Shox Boxxer
1-29 (29 válasz)

Elküldve: 2012.04.28. 18:26 simon911 

  • simon911 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12
Témaindító kérdés:

Üdv. olyan dolog érdekelne, hogy van egy rock shox boxxer 2005-ös telóm (32-es becsúszós) mekkora szimering kell bele, ha valaki letudná mérni ? Mert a szélességét tudom, de a peremét, illetve a magasságát nem, addig nem szeretném szét szedni, a lényeg még az, hogy ugye egy gyári szimering 5-8 ezer ft a hidraulika boltban ugyanaz a szimerin 150 Ft köszi előre is a segítséget! :)

Elküldve: 2012.05.11. 12:17 simon911 

  • simon911 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

Hát ez egyértelmű, vázban is pl: ott a TREK szép jó minden, de 1 év alatt eltörik...

Elküldve: 2012.05.10. 19:57 öcsi 

  • öcsi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 123

Addig örülj míg nem World Cup villád van. Havi olaj csere nem volt meg és kb. fél évre rá meghalt az egész belseje pedig gyári szimering volt benne és nem eresztett.

Most kb. a becsúszó, láb és vállak kivételével kintről behozott új Black Boxos belsőt kapott. Sokkal jobb a mozgása és kívűlről szerencsére nem látszik a külömbség, de belűl igen. Viszont az ára elég húzós volt. Szal, tartsátok be az olaj cserét és feleslegesen ne vegyetek WC vagy a legjobb cuccokat, ez csak egy jó tanács.

Elküldve: 2012.05.06. 10:18 simon911 

  • simon911 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

Ez így van, pontosan ezért kérdeztem az olcsóbb szimeringet :) de letettem róla.

Elküldve: 2012.05.06. 07:31 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@simon911: Az h versenyzésre lett kitalálva szerintem "nem" igaz. Ugyanis amihez a normál közember hozzájut/hozzájuthat egy "olcsó" másolata,butított verziója amivel a profik versenyeznek. Nekik ugyanis hiába h ugyan úgy néz ki az alkatrészeik közel sem azokat tudják súlyra, állíthatóságra.... Ez persze mindegyik telóra igaz.

A másik meg h az tök mindegy h vmi versenyzésre lett kitalálva vagy vagy sem: az olajat ugyan úgy elhasználja és akkor rosszabbul fog teljesíteni illetve az élettartama csökkenhet. És számunkra szvsz az utóbbi az ami dominál. Mert nemsokan engedhetik meg maguknak h félévente új telót vegyenek.

Elküldve: 2012.05.05. 22:37 simon911 

  • simon911 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

Az, hogy versenyzésre lett kitalálva, és "extrém" használatnál, nem csak koszos lesz az olaj, hanem elfárad, és nem teljesít ugyanúgy...

Elküldve: 2012.05.05. 21:35 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@simon911: Ezt a verseny dolgot úgy érted h te akarsz vele versenyezni, vagy h versenyzésre lett kitalálva?

Elküldve: 2012.05.05. 20:55 simon911 

  • simon911 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

A boxxer is egy versenyre szánt teló, aminél nem árt sűrűbben olajatcserélni... olajcsere már volt, csak szimeringet is szeretnék cserélni, legyen patent :D

Elküldve: 2012.05.05. 17:52 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@bundasalma: Akkor ezt is megbeszéltük!

Elküldve: 2012.05.05. 17:01 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

@Gege: minden eddigi nézeteltérésünk ellenére egyet kell veled értsek X-D és majd simon911-nek meg másoknak is teszek ki elrettentésképpen egy képet az albumomba, hogy hogy jártok ha nem odaillő alkatrészeket használtok ill. 3 évente szeditek szét a villáitokat :-/

Elküldve: 2012.05.05. 13:35 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@simon911: Ha minőségi de teleszkopókba szánt, de nem eredeti szimeringet veszel, pl onnan amit javasoltam, akkor is kb 5000 Ft lesz. Azt kell megérteni h teleszkópba teleszkóp szimering kell! Mert annak másképpen van kialakítva az ajkainak a profilja. És esetlegesen egy nem megfelelő szimering esetén a kosz megrekedhet az ajkak belépőélén és szépen elkezdni lecsiszolni a becsúszot. Aztán meg majd lehet anyázni.

Elküldve: 2012.05.05. 13:30 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@öcsi: Hál istenek é nem vettem meg, viszont elég sok villát szervizeltem már amiben Enduro szimeringek voltak. És nagyon sok esetben a porvédő ,meg a szimering között sár, kosz, tököm tudja mik voltak. Ezért is kerültek hozzám ,mert perselyt kellett bennük cserélnem. A másik meg az Enduro cégről elég sokat elárul az is h olyan cuccokat árulnak amik józan paraszti ésszel kiszámolva megbuknak. Erre a legjobb példa a DU persely helyére rakjunk csapágyat. Egy hét és szétesik az egész, holott a DU persely árának kb 5szörösébe került (Fox esetén).

Elküldve: 2012.05.05. 11:53 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

nekem a csapágyboltban ugyan ezt mondták, hogy nem bringákba hanem ilyen-lyan gépekben használják ezeket a csapágyakat amiket vettem és nagy tételben viszik, tehát jó lesz nekem is...hát nem lett :-D viszont nyilván nem bántásból írtam meg mások sem, hogy vedd meg az eredeti szimeringet hozzá, hanem nyilván segiteni szeretnék és mások is :-) és jobb más kárán tanulni,mint a sajátodon :-/ :-))

Elküldve: 2012.05.05. 11:36 simon911 

  • simon911 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

De, egy hidraulika boltban, ahol a 40 milliós gépekbe van szimering, ott csak nem árulnak szar szimeringet... de már meggyőztetek, és megrendeltem 6 ezer ft-ért kíváncsi leszek...

Elküldve: 2012.05.05. 10:51 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

majd mutatok képet ha gondolod becsúszórol, amit a szar szimering miatt bekerült kosz okozotta telón...elég megdöbbentő.

Elküldve: 2012.05.05. 10:49 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

@simon911: hidd el másabb, ahogy nem mindegy , hogy fapados Thalia-ban vagy egy a3-as audiban ülsz az sem ;-)) én most vettem kínai csapágyakat az első agyamba 1500ért a kettőt és már szét is estek..valahogy iylenek lehetnek azok a 150 ft-os szimeringek is...de hát nemhiába.. a sok ,,hülye,, magyarnak mindent el lehet adni olcsóé'

Elküldve: 2012.05.05. 10:32 simon911 

  • simon911 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

Nem az, hogy nincs pénzem, de azért sokat számít, hogy 1000 ft-ból cseréled ki, vagy 7 ezerből... és lényegében nem lehet sokkal másabb

Elküldve: 2012.05.04. 08:02 öcsi 

  • öcsi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 123

Rock Shox-nak két fajta szimeringje van a Boxxerhoz és ha vkinek szivacsos szimeringje van az járt jól. ;) Mivel azt bele áztatod a friss olajba, magába szívja, utána picike zsírral bekened és jobban mozog egy kicsit a villa, de csodát nem művelsz vele. Nem tom mért nem jók a gyáriak egyeseknek am, ha nincs pénzed olyat venni akkor spórolj.

@Gege: Honnét veszed hogy szar az Enduro Fork Seals? Használtál már olyat?

Elküldve: 2012.05.04. 07:07 Lecso11 

  • Lecso11 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 138

@Gege: tényleg, erre mondjuk nem gondoltam...a szimering nem az az alkatrész amit fél évente cserélünk:)

Elküldve: 2012.05.03. 22:02 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@simon911: Tök fölösleges tartalékot venni szimeringből. És ezt nem ér mondom csak, hanem, akiktől veszem. Álltó helyében sajnos megöregedik, és akkor meg kuka lesz.

Elküldve: 2012.05.03. 16:18 simon911 

  • simon911 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

ez mondjuk jó ötlet :)

Elküldve: 2012.05.03. 10:39 Lecso11 

  • Lecso11 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 138

@simon911: hát ha óvatosan veszed ki nem lehet nagy baja. ha meg lesz vele valami akkor elviszed a boltba és veszel pár garnitúrát, mert csak 150ft...és beteszed az újat és lesz tartalékba is:) ilyesmiből ha nem horror ár akkor ajánlott több garnitúrát venni.D

Elküldve: 2012.05.02. 15:11 simon911 

  • simon911 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

A boltban is ezt mondták, hogy van teleszkóphoz, főtengelyhez, váltóhoz, kerékagyhoz, mindenhez kicsivel másféle, de van kimondottan az is, ami nekem kell, és lényegesen olcsóbb... csak addig nem akarom kiszedni, amíg jó, csak, hogy legyen tartalékban...

Elküldve: 2012.05.02. 14:59 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@simon911: Ja és az Enduro-t meg felejtsd el! Úgy szar az egész ahogy van! És még drága is.....

Elküldve: 2012.05.02. 14:58 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@simon911: Amit te a boltban néztél az nem lesz jó neked. Ugyanis az forgo mozgáshoz van kitalálva, neked meg alternáló mozgáshoz kell szimering. Amit ugye teleszkópokban használunk. http://www.germalex.hu/szimering.php Ők a te embereid. DE ez nem 150 Ft lesz!

Sajnos a méretét én sem tudom, de remélem segítettem vmit :)

Elküldve: 2012.05.02. 14:31 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

Elvileg rajta vannak a méretei a szimeringen! Esetleg vidd be a boltba és ott lemérik!:)

Elküldve: 2012.05.02. 14:27 simon911 

  • simon911 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

Valaki segítsen már!

Elküldve: 2012.04.28. 20:47 simon911 

  • simon911 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 12

most az miért kókányolás ? semmivel sem másabb szimering :D vagy mivel különbözik ? hogy az rockshox ? ugyanmár, egy gumi alkatrész... olaj-al nem kókányolok

Elküldve: 2012.04.28. 19:01 kurtaazz 

  • kurtaazz avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 84

szerintem ne kókányolj, vegyél endurot vagy gyári szimeringeket

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!