RS Argyle 302 és 318 közt mi a különbség? Mi a kompresszióállítás?

1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2011.07.13. 12:56 papp.g96 

  • papp.g96 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Lacondeguy, Pilgrim, és Söderström fanok csapat
  • Lacondeguy, Pilgrim, és Söderström fanok csapat
  • hozzászólások: 4
Témaindító kérdés:

Hello :D az lenne a kérdésem hogy mi a külömbség a rs argyle 302 és a 318 között. Érdemes-e megvenni a 318at több pénzért ? Mit tudok állittani a a 318-on amit a 302-őn nem . Mi az a kompreszióállítás ? Mire jó ?

Elküldve: 2011.10.15. 17:14 beci1355 

  • beci1355 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 1

Hello!Csak azt akarom megkérdezni hogy nekem egy Rst launch teleszkópom van 100mm-es! :) És jól mozog meg minden de amikor felhúzom akkor kattan egyet nem akadályoza a mozgásban csak kattan.

Elküldve: 2011.09.04. 12:51 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Ja, nekem 426os Revel van. Abban asszem üreges alu a fejcső, a nyak, és alu az alsó szár. Ebben van compressio, meg külső floodgate. a 409es revelben asszem nincs külső floodgate(??) ha jól tudom, ez a külömbség Ja, és az enyém 2006-os de nem engedi el a levegőt, én is ajánlom, ha lehet, max használtan.

AZ első egykerekezésnél megérzed a különdbéget a súlyban

Elküldve: 2011.09.04. 12:47 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Gondolom a nagyobb számozás jobb anyagokat,kategóriát jelöl Szerintem az Argyle 302-ben nincs motion control. A 318-ban már van MC. A kompresszióállítás ha jól tudom, egy "csapot" nyit-zár, ahhoz hasonlót,mint a vízcsap. Azt szabályozza,hogy adott idő alatt mennyi olaj folyhat át rajta(ha jól tudom) Ha több olaj, nyitottabb, akkor érzékenyebb a mozgása,gyakrabban mozdul meg, viszont néha esetleg feleslegesen is. Ha zártabb a kompresszió, akkor nem mozog olyan gyakran, vagy nem gyomódik össze olyan gyorsan. Teljesen zártnál meg lockout, vagy ha van floodgate opció, akkor egy picit még mozog.

A 409 értelemszerűen magasabb színvonal, mint a 318, és emiatt drágább,és jobbak a felhasznált anyagok, esetleg a csillapítása jobban állítható,stb.

De nem biztos,hogy jól tudom a dolgokat, ezért javítsanak ki,ha tévedek

Elküldve: 2011.09.03. 09:54 Orban91 

  • Orban91 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 3

Valaki azt elárulná,hogy az Argyle családban miért a 409-es kapta az alu fejcsövet és a többi miért a merevebb acélt? 2007-es 409-esről van vélemény?az is szeret törni?(85 kiló vagyok)

Elküldve: 2011.07.15. 11:16 ridelife 

  • ridelife avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 5

eloszor is adj meg evjaratot.minden evben valtozik a belso ezekben.2010 katelogus azt irja 318 as ban van motion control es kompreszio ami a csillapitas kulso allitasni lehetoseget jelenti a masikban ezek nincsenek.de mind ketto rugos tehat a rugozas kemenyseget csak rugocserevel tudod megoldani.es mind ketto kurva nehez.egyis sem eri meg inkabb levegoset vegyel.mara mar azzal sincs problema mint regen hogy eresztette a levegot.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!