RST RF-M7 merev villa?

Linkelt termék: RST RF-M7
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2016.11.20. 10:51 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223
Témaindító kérdés:

Üdv Szakik. Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy 26-os mtb. Szeretnénk kicserélni benne az első teleszkópot merev villára. 26-os merev villát XC-re alig találni. Ki lehet cserélni 28-as merev villára, tárcsafékkel? Nem fog nagyon megváltozni a geometriája, nem fog túl sok erő hatni a villanyaknál a vázra? Konkrétan a Merida Espresso villára gondoltunk. Köszi a válaszokat előre is.

Elküldve: 2016.11.29. 18:01 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@kpityu79: Köszi a segítséget, majd továbbítom az érdeklődőnek, mert nem az én cangámra kell a villa.

Elküldve: 2016.11.29. 14:43 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Ami nagyon nem mindegy a villáknál és a geometriával kapcsolatban, az a beépítési magasság. Tulajdonképpen ezt változtatja meg az ember, ha más méretű bringába való villát vagy más úthosszú telót (tehát bármit aminek más a tengelytől a nyakig mért hossza) teszel bele.

Elküldve: 2016.11.29. 14:09 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Szia!

Ha 28-as bringához való villát teszel 26-os montiba, nagyon megváltozik a geometria meg a járgány viselkedése és az üléshelyzeted. (a 28-as kerék 622-es felni, a 26-os 559 mm átmérő. Tehát a felni teteje-és így a villa teteje is 63 mm-rel fentebb kell legyen 28-asnál. )

Ez pont olyan mértékű változás, mintha eredetileg teleszkóp nélküli bringa vázába beteszel egy 8-10 centit mozgó telót. Én ez utóbbit tettem a városi bringámon. Merev villát magyar utakon mondjuk nem használnék, de a te ízléseden múlik. Az eredmény:

  1. Annyival fentebb kerül a kormány, kényelmesebb lesz a testhelyzet (ez fokozható a megfelelő stucni és kormány kiválasztásával is) de hátrébb kerül a tömegközéppont.

  2. Mivel megemeled a vázat a nyakánál, a fejcsőszög laposabb lesz. Ez nagyobb sebességen növeli a stabilitást, de kevésbé lesz fürge a kormányzás. A városi bringámon (az utólag berakott 8-10 centis rugóuttal rendelkező telóval együtt) majdnem olyan lapos a fejcsőszög mint a DH bringámon :-)

  3. Szinte biztos hogy más erők hatnak majd a vázra. Azt te tudod, mit bír ki. De ha nem karbon vagy vékony sörös doboz alumínium akkor nem félnék az anyag túlterhelésétől.

Elküldve: 2016.11.29. 10:44 freeride69x 

Elküldve: 2016.11.29. 10:38 freeride69x 

Elküldve: 2016.11.28. 06:19 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

Szia. Gondoltam én is, hogy sok lehet bele.

Elküldve: 2016.11.27. 21:08 ghostgear 

  • ghostgear avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

Üdv! 26-os vázba 28-as villa erősen nem ajánlott kategória! Rendesen megadhatja a váznak!! Én speciel egy könnyű kizárható első teleszkópon gondolkodom... Az teleszkóp is meg "merev villa" is.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!