Santa Cruz v10 2007 vagy Scott Gambler 2008 lenne a jobb?

Linkelt termékek: Santa Cruz v10, Scott Gambler DH 10
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2013.01.03. 11:01 mikloskaresz 

  • mikloskaresz avatar
  • DH/Freeride arc
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 100
Témaindító kérdés:

Lecserélném a mostani vázam, de még nem tudom pontosan, hogy ezek közül melyiket vegyem. Vagy a Santa Cruz V10-et 2007-ből vagy pedig Scott Gambler DH 2008-ból.Szerintetek melyik jobb? Nem csak hobbi bringázásra használnám, hanem megkell állja a helyét pályán is. Állítólag a v10 a legkirályabb mozgással rendelkezik, viszontn ekem úgy tűnik, hogy as Gambler geometriája jobb. Most ilyenkor gondolok a fejcső szögére.Habár a Gambler is szépen mozog, tennék bele egy titán rugót így még jobb lenne. Nos, szerintetek melyik lenne jobb?

Elküldve: 2013.01.03. 12:54 öcsi 

  • öcsi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 123

@Gege: Nekem az a tapasztalatom, hogy a Gamblerban a titán rugóval sokkal progresszívabb volt, de a Demoban viszont nem annyira és ugyan olyan volt mindkettő rugó teljesen. Méret, keménység minden... és igen eléggé fura elgondolás hogy a Gambleren 240mm-es tagon 222mm-re való titán rugó volt rajta, de ez volt. Tehát Demonál sokkal lágyabb a megmozdulás, de érezni hogy irdatlanúl nem szereti amit a Demo tud neki produkálni. Tehát útvégén eléggé nem szimpatikus mozgása van tőle.

Elküldve: 2013.01.03. 12:37 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@mikloskaresz: Kb.

Elküldve: 2013.01.03. 12:22 mikloskaresz 

  • mikloskaresz avatar
  • DH/Freeride arc
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 100

@Gege: Értem. Klassz, mert mindig tudsz valami újat mondani (írni). Valószínű, hogy akkor maradok acél rugónál. Sokkal olcsóbb és nem éri meg, hogy csak a súlycsökkenésért ennyit költsek.

Elküldve: 2013.01.03. 12:20 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@mikloskaresz: Én pont fordítva tudom. Szarabbul mozog mivel nagyobb menetemelkedésű a rugó, ergo összenyomódáskor nagyobb forgatónyomaték jön létre, amit a sima esetben semmi sem vesz fel. Ez is szarabb a mozgása. K9 cég meg ilyen csapágyakkal foglakozik, amik az ezeket a nem kívánatos nyomatékokat felveszi. http://www.k9industries.com/

Elküldve: 2013.01.03. 11:32 mikloskaresz 

  • mikloskaresz avatar
  • DH/Freeride arc
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 100

@Gege: Úgy tudtam, hogy a titán rugó nem csak könnyebb, hanem sokkal egyenletesebben mozog vele a bringa, vagyis mikor összepréselődik akkor sem keményedik annyira meg mint az acél rugó. K9 csapágyat hova? Minek? Miben segít? :) A forgáspontokhoz?

Elküldve: 2013.01.03. 11:08 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

Én nem tudom melyik lenne a jobb választás. DE azt tudom h a titán rugóval nem fog szebben mozogni, sőt.... Javítani max akkor tudsz ha titánrugót használsz (könnyű), de mellé beraksz egy K9 csapágyat is.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!