Sárvédő - Vele vagy nélküle?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2013.01.14. 20:27 honestesiologist 

  • honestesiologist avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Én egyértelműen mellette vagyok, de az egyik barátom nagyon ellenzi. Azt mondja rondán néz ki egy biciklin (fixije van), ráadásul csak plusz súly. Persze emellett próbál megoldást találni arra, hogy megvédje a ruháját a mocsoktól, amit a kerék felver esős, havas időben.

Arra vagyok kíváncsi, hogy ti hogyan viszonyultok a kérdéshez? Mennyire kedvelt, mennyire ellenzett kiegészítő ez a bicajos társadalomban?

Elküldve: 2013.01.16. 21:56 tenkjuh 

  • tenkjuh avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 33

Ma megvettem a sárvédőszetett a pajtasban. Trekkingre méretezve, pompas fekete szinben fém pálcákkal . A vasarlaskor direkt kérdeztem hogy ugye benne van minden csavar plusz anya felrakashoz, a velemenyek közt olvastam hogy létezik olyan tipus amiben nincs a csomagban. Elado persze minden benne van . Naná hogy nem ... Mindegy felraktam .

Elküldve: 2013.01.15. 22:59 Huni 

  • Huni avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18

Én személy szerint nem használok sárvédőt, terep kabát, kamásli és mehet a tekerés... Ha nem MTB-m lenne akkor még talán tennék is rá valamit.

Elküldve: 2013.01.15. 21:49 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@tenkjuh: javaslom a pálcás sárvédőket. Bike+, Spyral és egyéb nevek alatt lehet kapni ugyanazt az alaptípust, többféle szélességben, és évjáratonként módosuló pálcarögzüléssel (sajnos a rögzítés gyakran törik, számítani kell a sufnizásra).

2500 és 3500 Ft között mozognak. Nekem beváltak, elég jó védelmet biztosítanak.

Evvel együtt a témába vágóan: pártolom a sárvédőt. Nem szép, DE 1. kevésbé ciki az, hogy 1-2 ember mutogat rám miatta, az a fél óra alatt míg közlekedem, mint az, ha egész nap sáros cuccban vagyok, vagy cipelnem kell magammal a váltóruhát, majd a sáros cumót 2. egy városi bringa NE legyen szép. A szépség ez esetben öncélú, és növeli a lopásveszélyt 3. leszarom ki mit mond.

Egy mtb-n számomra is szentségtörés a sárvédő, az számomra a sportról szól, annak minden velejárójával együtt, nomeg elég szopás, mikor beragad a kerék meg a sárvédő közé a gány. De szerencsére megtehetem, hogy a montit csak montizásra használom, és mással (sárvédőssel) közlekedek.

Szóval közlekedésre: sárvédő. Aki szerint nem kell az hülye. (boccs.)

Elküldve: 2013.01.15. 20:25 tenkjuh 

  • tenkjuh avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 33

A mai napon énis rajöttem hogy kell a sarvédő . A kérdés hogy milyet és mennyiér éri meg megvenni. Szemely szerint nem szeretnék 3-4 ezer ft tol többet aldozni ra ( a bicajnal ne érjen többet a sárvédő szett ) . Orszaguti vaz elol virsli gumi hatul pedig egy trekking külső :-) .

Elküldve: 2013.01.15. 07:39 honestesiologist 

  • honestesiologist avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

@veszigeri: Úgy érzem előbb-utóbb ő is eljut majd a te álláspontodra, csak idő kérdése. Viszont egy dologgal vitatkoznék. A bicaj, ami a belinkelt képen van nem hogy nem vesztette karakterét, hanem egyenesen dögösebb lett a sárvédőkkel. Úgy néz ki, mint egy cross-motor, ami pedig nem is akkora baj, hiszen hasonló célra szánják mindkettőt.

Ez persze szubjektív vélemény, de nekem így is tetszik.

Elküldve: 2013.01.14. 21:00 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

Nekem a montira felvan rakva téli idöszakban(ronda de inkább mint a latyak meg a trutyi,plusz takaritani is kevesebbet kell),inkább visszaveszek az egóból.A városi munkábajároson szerintem alapfelszereltség.

Elküldve: 2013.01.14. 20:59 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@honestesiologist: Számomra elengedhetetlen, mert pocsék időben is kerekezek, és nem szeretném a dagonyázó disznó formáját idézni. Szép időben, sajnos, a sárvédő fölösleges teher. Tehetnék ellene, de lusta vagyok mindannyiszor le-, illetve felszerelni, valahányszor Aigner Szilárd megjelenik a képernyőn.

Elküldve: 2013.01.14. 20:52 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

Szerintem fixin (ha hétköznapokon használod) vagy bármilyen munkába/suliba/boltba járós bringán, ha azt egész évben tekered, akkor ott alapfelszerelés. Ez olyan, hogy itt a funkció előbbre helyezendő mint a külső. A fixi tényleg egy érdekes dolog, mert ott már jobban számít a külső mint egy boltbajáróson (ha igényesen megcsinált fixi) de ha télen is azzal jársz, akkor nincs mese.:(

Mivel én sem bírom a kinézetét a legtöbb darabnak, ezért csak és kizárólag olyan bringákon viselem el, amiken tényleg látszik, hogy napi használatban vannak.

De egy MTB-on amit kizárólag sport/hobby célra használsz, (ha versenyzésre, akkor meg pláne) azon semmiképp sem tűröm el. Egyszerűen karakterét veszíti a bringa. Hogy lásd mire gondolok, egy random kép Google-ről: http://alkupiac.hu/kepek/termekek/1166000/1166095_1_kellys-swing-mtb.jpg

Visszatérve, ha városi bringáról van szó, akkor mindenképpen csak támogatni tudom a dolgot, mert ha tetszik, ha nem tetszik kell:(

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!