Schwalbe Hans Dampf vs Nobby Nic vs Rocket Ron

1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2014.08.05. 22:05 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19
Témaindító kérdés:

Szevasztok!

Elkezdtem versenyezni és a Hátsó Rapid Robom már a végét járja, így elkezdtem nézegetni magamnak az utódjukat (elsőt is cserélni fogom). Egyenlőre nem sürgős a dolog, de ha már kiválasztottam, akkor nem látom értelmét húzni az időt a vásárlással kapcsolatban, van hely nekik a polcon.

Elolvastam a véleményeket, igazából nem vagyok semmivel sem előlrébb. Ami miatt a Hans Dampf felé hajlok jelenleg, hogy az egyik kedves véleményező ezt írta róla: "Olyan a hangja mint egy lada niva-nak"

Fontos szempontok részemről ebben a sorrendben:

  1. Mászás. Általában nem az van, hogy belőlem fogy ki az erő, inkább a Rapid Rob kipörög hátul. Nem szidom, mert elég extrém helyeken is felmentem már velük, de talán lehetne jobb is.

  2. Biztonság lejtőn. Nekem ez egy fontos szempont, én be fogom húzni fékeket, ha úgy érzem, verseny ide-oda. Nincs kedvem elesni.

  3. Gördülési ellenállás/sebesség lazább szakaszokon.

A sorrendet mégegyszer kiemelném, nyílván fontos a 3-as is, de nem a legfontosabb, így a Racing Ralphot, ami talán erre a legalkalmasabb nem veszem számításba. Vagy érdemes?

Na szóval ezzel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.

Elküldve: 2014.09.05. 13:09 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

Észre se vettem a választ, hát így utólag köszi!

Nekem kell a tapadás egyrészt lejtőn, mert XC versenyeken ugyan úgy vannak nagy lejtők és nem húzhatom be örökké a féket. Rövidebb, de meredek emelkedőn emelkedőn pedig nem szeretném ha kipörögne a gumi hátul és le kelljen szállnom.

Most Rapid Robok vannak fenn. A Racing Ralph sokkal jobban tapadna? Vagy tegyek fel Rocket Ron-t, ha ez a fontosabb?

Elküldve: 2014.08.09. 00:06 Runner 

  • Runner avatar
  • sima XC-s
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 26

Szia! Én Nobby Nic-et használok, 650b 2.35-ös méretben. Erről tudok nyilatkozni, jól tapad, viszont hátul nagyon kopik. Azért érezhetően van ellenállása, de nem olyan vészes. XC-re nem ajánlanám mert szerintem túlzottan visszafogna. Amúgy szuper külső. Hans Dampf meg pláne nem ajánlott, az egy Enduro külső. Nyilván kiváló gumi az is a maga kategóriájában, de brutális bütykei vannak, semmi szükséged rá xc felhasználás mellett. Én maradnék a Racing Ralph-nál.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!