Schwalbe Marathon vs. CST Salvo vagy egyéb külső gumit vegyek?

Linkelt termék: Schwalbe Marathon
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2018.04.29. 10:54 Nykoll 

  • Nykoll avatar
  • hozzászólások: 8
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Szerintetek melyik lenne a legjobb választás abban az esetben, ha fontos az hogy: - viszonylag gyors gumi legyen, ne sokat fogjon vissza ( főleg dombra mászáskor ) - megfelelő tapadás - és ami nagyon fontos jó defektállóság Sokat megyek hosszú túrákra, ugyan azt a kerékpárt használom nap mint nap is, így nagyon fontos hogy ne arra kelljek reggel, hogy lapos a kerék, ne szakadjon le 2 hónap alatt, ne taknyoljak el vele minden 2. kanyarban... ne hagyjon ott a Balaton kör kellős közepén. Nem rég, pár napja CST Salvot raktunk fel, a deformáltsága kivételével meg vagyok vele elégedve de azért főleg hosszú távon érzem hogy vissza fog. Ha nem lesz más, ez marad de nézegettem még a S. Marathon-t is. Miben más a két gumi, melyik jobb és miért? Esetleg valakinek valami ötlet a fentiekben írtakra? ( Defekt lötyit hagyjuk ki, egy jó külsőt szeretnék inkább... ) Köszönöm!

Elküldve: 2018.05.12. 16:18 Nykoll 

  • Nykoll avatar
  • hozzászólások: 8

@Zoltán-san: Olvastam, egyetértek! :)

Elküldve: 2018.05.11. 08:43 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 127

@Nykoll: Olvastad a legújabb véleményt róla?

(Ha ennek csak a fele igaz akkor is messze a legjobb ár/érték arányú cucc).

Üdv,

Elküldve: 2018.05.06. 09:10 Nykoll 

  • Nykoll avatar
  • hozzászólások: 8

Első körben, köszönöm mindenkinek a hozzá szólást! A kerékpárt úgy szólván mindenesként használom. Egyaránt megyek vele terepen ( nem sziklás, nem fű - sima murva, föld út stb. és általában elmondható hogy nem tolom neki 40-el ) és aszfalton ( főként )is, ezért olyasforma "félterep" gumit kerestem. Egyébként saját ízlésnek alakított monti a kecske. Némi "tapasztalat" ( kb. 200 km ). Eddig jónak érzem a CST Salvot. Lassú, lassabb. Elsőre iszonyat fura volt, hogy sokkal keskenyebb mint ami előtte fent volt, úgy éreztem minden kanyarban taknyolok. Aztán mostanra egészen megszoktam és a lábaim is kezdtek hozzá erősödni, hogy nem elég a kb. 15+ kg bicikli, még a gumi is visszafog az előzőhöz képest ( lehet hülyeség, de tényleg érezni kicsit ). Viszont...a legtöbb próbálkozás ellenére, úgy néz ki hogy "ferde" a gumi. Ezt úgy kell elképzelni, hogy minden kerék átgördülésnél 1 ponton szabályosan látszik és érezni is hogy üt a dolog. ( Nem a felni, a gumi. ) A visszavett nyomással való gurgulázás valamelyest segített/enyhített de attól én még érzem. Egyenlőre maradok ennél, aztán gyűjtöm a továbbiakat, hogy majd mire legyen lecserélve...

Elküldve: 2018.05.03. 09:17 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 127

@Zoltán-san:

Még egy fontos dolog: Az általad említett Landcruiser-nek nincs un. anti-ageing oldalfala, ráadásul csak 3 mm vastag a defektvédő rétege, míg a Marathon Plus Tour-nak jobb anyagból van és 5 mm vastag az előbb említett defektvédő rétege.

Elküldve: 2018.05.03. 08:56 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 127

@ghostgear: Montin használom a 26x2-es változatot 4-5 Bar közötti nyomáson. Egyébként a gumi a futófelületnél a legvastagabb (7mm!) a defektvédő szalagnak köszönhetően, és amint írtam leginkább országúton használom. Kb. 60 000 km-nyi (2 szett Marathon XR + a mostani) tapasztalatom van, de eddig egy makacsabb üvegszilánk, vagy 20-as szögön kívül más nem tudta még kilyukasztani (a mostanin még nem volt). Szóval nálam bevált. Szerinted ez szerencse? Az oldalfalon megjelenő finom repedések valóban létező problémák, de én megtanultam ellenőrizni és eldönteni hogy mikor csereérett egy gumi. Még egy utolsó gondolat: az tény hogy amikor véleményt írok akkor soha sem szoktam odaírni azt a figyelmeztetést hogy ami nálam bevált az másnál nem biztos hogy ugyanúgy beválik, mert tudom hogy ez mindenki számára egyértelmű és mindenki máshogy használja a szóban forgó cuccot. Lehet hogy egy kicsit nyersen fogalmaztam, de senkit sem akarok / akartam megbántani!

Elküldve: 2018.05.02. 18:31 ghostgear 

  • ghostgear avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

@Zoltán-san: Mázlista! Vagy csak jobban kerülöd a kökényt mint én! :) Szóval azt akartad írni, hogy ezt a típust ajánlod a kérdezőnek... Én 24"-es defektvédett landcruisert vettem a családban lévő villanyloftyra 2 hónaposan megjelentek az oldalfalon a repedések! Ami tudom nem veszélyes, de ronda és bosszantó emiatt a dolog! ((Amúgy milyen íjad van? Nekem egy 40-es szkíta Liskány mestertől)) A kérdező meg elfelejtette írni ((a kerékpártípuson kívül)) a maraton szérián belül melyikre gondolt: GT/Racer/Cross/Plus/Mondial...meg a többi? Mer ám van kínálata a fecskééknek!!

Elküldve: 2018.05.02. 08:17 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 127

@ghostgear: A Schwalbe Marathon Plus Tour gumikban nálam már több mint 21 000 km van és még mindig bírják, pedig a magyar utakat nem kell bemutatnom. Ja és még nem volt defektem.

Elküldve: 2018.05.01. 03:16 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@Nykoll: Szia.

Continental turing plus

CST Xpedium pro

Mindkettő komoly defektvédelemmel rendelkezik.Ha trekkingre kell akkor Xpediumot ajánlom,én azt használom.

A véleményeimben megtalálod részletesebben!!! Üdv.:István

Elküldve: 2018.04.30. 22:26 ghostgear 

  • ghostgear avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

Üdv! Ha alacsony gördülési ellenállást akarsz, akkor középen a mintának folytonosnak és tükörsimának kell lennie! Ha kanyarban nem akarsz borulni, akkor a szélén meg mintásabbnak kell lennie... Nagyjából úgy mint a két említett külső! DE nem írtad mire kell! Ez most egy trekking bicaj? Csak aszfalton akarod használni, vagy földúton/kavicsos úton? Amúgy személy szerint nem vagyok Schwalbe fan, szinte az összesnél megvan az a gumi oldalfal repedezés! Ami nem vészes, csak nehogy már egy alig pár hónapos gumi több évesnek nézzen ki!!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!