Schwalbe Smart Sam vs Continental Cyclocross Plus 622-35 ?

Linkelt termék: Schwalbe Smart Sam
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2015.10.10. 12:49 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223
Témaindító kérdés:

Üdv Szakik. Olyan kérdésem lenne, hogy a három külsőből melyik lenne az igazi az egész telet végig tekerni. Gondolok itt a havas környezetre, hogy valamennyire megakadjon a gumi benne. Lényeges lenne még a defekttűrés is. A gumi pedig: Schwalbe Smart Sam 622x37 Continental Cyclocross Plus 622-37 ( Plus Braker ) CST Pika 622x40 Véleményeket kérnék, hogy szerintetek melyik lenne a jobb választás.

Elküldve: 2015.10.10. 19:01 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Elküldve: 2015.10.10. 18:44 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@OKdoki: Köszi a tanácsot. Lehet hogy én fogtam ki egy rosszabb minőségű Marathont. Kiderítem mennyi az ára a Continak, meg be tudják-e szerezni és utána kiderül mi legyen. Az is lehet hogy Smart Sam lesz :)

Elküldve: 2015.10.10. 18:38 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Ami még szóbajöhetne a Schwalbetól az a Marathon Plus Tour. Az nem greenguard-os. A mintája jónak tűnik. Nyáron is megállja a helyét, bár inkább burkolatlan útakra való.

Elküldve: 2015.10.10. 18:29 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@kpityu79: Probáld ki a Contit. Egyébként nem tűnik rosznak. Láttam 9 ezer forintért Rubena téli bicikligumit, de Ők azért nem annyira kifinomult gyártó. Meglepő amit a Marathonról mondtál. A Schwalbe szerint magasszintű védelemmel rendelkezik. Ami fontosabb, én a Marathon Racerrel teljesen elégedett vagyok, pedig abban csak raceguard van. Mindenesetre a trekking gumik jobb defektvédelemmel szoktak rendelkezni, csak a mintázatuk gyengébb a havas terepen.

Elküldve: 2015.10.10. 18:14 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@OKdoki: Köszi a mindenre kiterjedő választ. :) . A CST-t 5 ezer forintért tudnám venni a bicaj boltban, a Schwalbe-t 5500 Forintért, a Contiról még nem érdeklődtem. Így nézve gondolom a Schwalbe érné meg inkább. Csak az a baj, hogy volt GreenGuard-os Schwalbe Marathon-om és ott nem igazán szerepelt jól védelem szempontjából. Én inkább valami KevlarGuard-ost néznék, ha már Schwalbe. A Contira még ráérdeklődök. Szerinted van még valami más alternatíva amit érdemes megnéznem?

Elküldve: 2015.10.10. 17:51 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Létezik a Smart Sam Plus gumi is, csak nem biztos, hogy itthon. Nehéz, de magas szintű védelemmel. Ha kinyitod a bemásolt oldalt, akkor alul van egy technológiai összehasonlító, hogy mit is jelent a 6-os szintű védelem. http://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/smart-sam-plus.html

Elküldve: 2015.10.10. 17:37 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Elküldve: 2015.10.10. 17:37 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Sajnos a Continental Cyclocross Plus gumi nem szerepel a hivatalos honlapon, De alapvetően egy trekking gumi technológia cyclocross mintázattal. Ez egyben jó, mivel az átlagos cyclocross gumik nincsenek vagy csak egyszerű defektvédelemmel vannak ellátva. A Plus védelmi technológia a legmagasabb szintű védelmet nyújtja, csak ezt a legbanálisabb módon, ezért nehéz. a 35-ös is 760 gramm. http://blobs.continental-tires.com/www8/servlet/blob/87066/174be030875f428a8db499d052b400bd/breaker-in-comparison-data.pdf A Smart Sam is rendelkezik védelemmel, de az gyengébb lesz, mint a Continentál gumijában alkalmazott technológia. viszont ott a sportot és a sebességet avagy a súlyt helyezték előtérbe. Jó a gördülése és a kezelhetősége, bár a mintája alapján a Conti sem rossz. 37-es méretben 450 gramm. http://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/smart-sam.html A CST még nem annyira tapasztalt mint a másik kettő, cserében olcsóbb és a minősége sem rosszabb, sőt(?). Legalábbis nem Indiában készült, hanem Kínában :-) (bicikli szerelőm erre a véleményre jutott, és Őket szponzorálta a CST, de nem azt a gumit használták versenyen). A Pika nagyon könnyű még 40-es méretben is. Az egy gravel (verseny) gumi. Új termék és rendelkezik védelemmel, még ha azt csak elvárhatónak is nevezik. Valószínűleg a leggyengébb a három közül. Én elsőre ezt választanám, ha az ára érezhetően olcsóbb. A 40-es méret előny téli körülmények között, de fontos a minta is. a súlya is nagyszerű. Városban koptatni pont jó lesz. De ha belegondolok, hogy -5 fokban defektet javítok az út szélén, akkor mégis inkább a Conti. Bár az árkülönbségbe beleférhet egy Slime is. Télen egy fokkal kisebb az esélye a defektnek, mivel a szúrós nővények már rég elvirágoztak. Bár ki tudja?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!