Schwinn-Csepel Elite TX, trekking, vagy cross?

Linkelt termék: Schwinn-Csepel Elite TX
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2014.04.01. 23:01 Tekergő37 

  • Tekergő37 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Láttam itt nálunk egy Csepel Elite kerékpárt és nagyon tetszik. Kérdésem az lenne, hogy itt trekkingnek hívják és úgy tudom az a túra kerékpár. Én cross kerékpárt keresek amivel sportosabban lehet menni és de nem 26-os a kereke. Az eladó azt mondta ez cross kerékpár, de most megvagyok zavarodva. Most trekking, vagy cross? Én szeretnék vele hosszabb utakat is menni, de néha sportosabb tekerést is szeretnék beiktatni itt a kiserdőben ami sima földutas kisebb nagyobb dombokkal. A pénztárcámnak pont megfelelne de nem akarok túra kerékpárt.

Elküldve: 2014.04.04. 22:17 Tekergő37 

  • Tekergő37 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Kösz az infókat mindenkinek.

Kicsit én is jobban rá keresgettem a neten és hát egyértelműen a cross kerékpárokhoz tartozik. Mint kiderült a Csepel 29"-os mtb elitje is ugyan ez volt, csak szélesebb gumikkal. A hajtóműve is kisebb mint az átlag túra kerékpároknak, tehát az is montis. Most már biztos ezt fogom megvenni. Veszek még hozzá nagyobb gumit is és így minden terepre tuti lesz. Majd beszámolok a tapasztalataimról. :) Köszi az infókat.

Elküldve: 2014.04.02. 00:37 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Tekergő37: Az Elite öszvérnek tűnik. A váz túrakecskére vall, a felszerelés cross jellegű.

Túrakerékpár: kissé ejtett felső vázcső, állítható kormányszár, rendszerint enyhén hajlított kormányrúd, gyakorta rugós nyeregcső, csomagtartó, sárvédő, esetleg láncvédő is.

Cross kerékpár: határozottabban ejtett felső vázcső, kis mértékben emelkedő, nem állítható kormányszár, rendszerint egyenes kormányrúd, merev nyeregcső, nincs, csomagtartó, sárvédő, láncvédő.

Elküldve: 2014.04.01. 23:27 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Én a trekkinget inkább a gepida alboinra illeszteném, ez inkább a cross szerintem, de úgyis látszik rajta, hogy melyik a sportosabb. Viszonylag nehezen elhatárolható a többihez képest, hogy ez melyikbe tartozik, de vannak még furcsaságok más kategóriában is.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!