Segítség kérése: Ismeretlen kerékpáros computer

1-20 (20 hozzászólás)

Elküldve: 2013.07.22. 22:13 Lacus66 

  • Lacus66 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy kerékpáros kilométerórám, de sajnos sehol nincs rajta semmilyen gyártó vagy típusjelzés (sajnos még a belsejében sincs semmi nyomravezető). A dokkoló része és jeladó része sajnos elveszett akkor amikor a régi biciklimet ellopták. Az óra viseletes, de az elektronikája hibátlan. Kora kb. 15 év lehet. Szeretném pótolni az elveszett alkatrészeket mert nagyon szerettem ezt az órát, de ahhoz kellene ismerni legalább a gyártót és az óra típusát. Ebben kérném segítségeteket, mert én sajnos nem tudom ezeket az adatokat. Remélem tudtok segíteni. Előre is köszönöm.

Elküldve: 2013.07.29. 13:58 Lacus66 

  • Lacus66 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@Lacus66: Teljes neve: cyclemate echo 6000a

"Echowell started to design and launch the ECHO-6000A cycle computer on 1990; as a result of thousand times of testing and improvement, the reliability, waterproof, and durable quality achieve it’s fame of its age. "

23 éves tervezés a kicsike :)

Időközben csodálatos módon megtaláltam a dokkoló egységet és a jeladót is. Most már csak az a bajom, hogy a kicsike műanyag háza nagyon gatyán van. :( Egyébként elektronikailag működőképes lenne.

Elküldve: 2013.07.29. 12:29 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

@Lacus66: nincs mit:)

Elküldve: 2013.07.29. 09:52 Lacus66 

  • Lacus66 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@outlaw512: Király!!!!! KÖSZÖNÖM!!!

Elküldve: 2013.07.27. 11:39 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

ECHO-6000A a neve a google tud róla mindent.

Elküldve: 2013.07.23. 11:54 Lacus66 

  • Lacus66 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@outlaw512: Nagyon köszönöm :)

Elküldve: 2013.07.23. 11:53 Lacus66 

  • Lacus66 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@llaszlo: 90-es évek közepe szerintem is stimmelhet. Elég régi harcos a kis drága.

Elküldve: 2013.07.23. 11:37 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

Szerintem ez egy echowhell km-óra,nekem is volt ilyen,az egyik régebbi MBAH-ban van is róla cikk,nem tudom pontosan a számát.Ha ráérek megnézem neked a számát.

Elküldve: 2013.07.23. 09:08 llaszlo 

  • llaszlo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 90

@Lacus66: Ezt valamikor a 90-es évek közepén gyártották. Láttam ilyet, de meg nem mondom,hogy milyen márka.

Elküldve: 2013.07.22. 23:09 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Lacus66: Minden gyártónak, illetve termékeinek megvan a saját formavilága. Ha szétnézel, láthatod, a műszered a Sunding termékeire hajaz. Nyilván nem állíthatom bizonyossággal, hogy a nevezett cég gyártotta a szerkentyűdet.

Elküldve: 2013.07.22. 22:59 Lacus66 

  • Lacus66 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@XCode: Igen, ezen múlik. Ma voltam is egy boltban és megnéztünk 1-2 mai kilométeróra dokkoló részt. Sajna nem stimmeltek :(

Elküldve: 2013.07.22. 22:58 Lacus66 

  • Lacus66 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@XCode: Szia @XCode! Miből gondolod ezt a céget, mint lehetséges gyártót? Én úgy gondolom, hogy nem ez a cég gyártotta (de persze tévedhetek is). Miből gondolom ezt? Az említett céget 15 éve alapították és ez az óra legalább 15 éves vagy több. Ha megnézed az óra kiállását, akkor szerintem látható, hogy ez 15 évvel ezelőtt nem egy szar olcsó kínai tömegtermék volt. Most sem úgy néz ki. Sok mai olcsóbb óra (mint pl az említett cég termékeinek nagy része) megirigyelhetné a kijelző méretét, és a rajta egyszerre megjelenített adatok mennyiségét, és a tudását. Nem akarok valótlant állítani, de emlékeim szerint nagyon sok funkciót tudott. Ha megnézed, hogy ma melyik óra képes egyszerre legalább 4 adatot megjeleníteni, plusz nagy kijelzővel rendelkezik plusz sok funkcióval, akkor látható hogy ma is legalább 10.000 forintnál drágább órák tudnak ennyit. Akkor számolj vissza legalább 15 évet amikor nem volt ennyire fejlett a technika. Az illető akitől vettem anno, azt mondta ez ez óra nyert valami díjat is (persze nem tudom hogy igazat mondott-e). Azért köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni.

Elküldve: 2013.07.22. 22:46 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Lacus66: A jeladó nem gond. Bármelyik olcsóbb műszer hasonló egysége megteszi. Maga a jeladó valójában egy reed-relé (jobb műszereknél Hall-érzékelő), amit a mágnes ki-be kapcsol, amint elhalad a közelében. A táplálást a műszerben levő elem szolgáltatja. Egyszóval: ha találsz megfelelő rögzítő sarut, nyert ügyed van.

Elküldve: 2013.07.22. 22:42 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Lacus66: Valószínűleg a Sunding Electronics Ltd. gyártmánya. Már rég nem szerepel ilyen a kínálatukban. Az újabb gyártmányok rögzítő saruja aligha jó hozzá, de hátha. Egyébként a kínaiakra nem jellemző az alkatrész-utánpótlás. Olcsó műszer, végy másikat - szerintem ez a jelszavuk.

Elküldve: 2013.07.22. 22:33 Lacus66 

  • Lacus66 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@insetta: Kár hogy nem tudod a gyártó nevét, vagy a típusát. Zseniális kis óra volt. Hatalmas kijelző, 200km/h -ig mért és sok funkciót tudott. Egyszerre 4 adatot tudott megjeleníteni. Külön tetszett hogy felül grafikusan is megjelenítette a sebességet. Mai napig nem találok hasonlót még a neten sem. :( Nagyon a szívemhez nőtt......

Elküldve: 2013.07.22. 22:27 insetta 

  • insetta avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

Sajnos nekem is csak a computer maradt, miután ellopták a bringámat... Remélem majd írnak itt valami hasznosat, amivel énis életrekelthetem :)

Elküldve: 2013.07.22. 22:27 Lacus66 

Elküldve: 2013.07.22. 22:21 Lacus66 

  • Lacus66 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@XCode: Köszönöm a gyorsaságodat. Megelőztél engem a link csatolásában. :)

Elküldve: 2013.07.22. 22:18 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Lacus66: Jó lenne valami kép, leírás, mert így nagyon nehéz...

Elküldve: 2013.07.22. 22:18 Lacus66 

  • Lacus66 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

És a kép a kilométeróráról: http://kepkezelo.com/images/6qi3axm8vbayielnmuhh.jpg

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!