SEGÍTSÉG! Milyen kerékpárt vegyek ha..?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2020.05.25. 17:01 pappesz 

  • pappesz avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Szia! Köszönöm, hogy ráklikkeltél és segíteni szeretnél, vagy csak simán érdeklődsz.

Kecskeméten és vonzáskörzetében kerékpároznék. Vinném egyik gyerkőcömet a csomagtartóra szerelhető ülésen. Nem száguldozok, nem vagánykodok. Biztonságosan át akarok jutni A-ból B-be. Esetleg hosszabb utak, pl. Balaton-kör is lenne később. Kiscsaláddal rövidebb kerékpártúrák. Szeretném, hogy legyen első teló, illetve menő lenne ha tárcsafék is beleférne. Ár nagyonmax 140-en. De alatta lenne az igazi. 185 centi vagyok és jelenleg 110 kiló.

Tudnál ajánlani, segíteni? Egymillió kerékpárt megnéztem már, de valahol valami mindig hibádzott.

Elküldve: 2020.05.27. 11:22 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765
  1. 140e-ért nem kapsz értelmes bringát újonnan.
  2. Ebben a kategóriában a teleszkóp csak dísz a bringán! Újonnan még lehet, hogy működik is valamit, de egy idő után már csak a plusz 1kg-ot fogod belőle érezni! Meg azt, hogy kotyog esetleg. :)
  3. Tárcsaféket felejtsd el! Az olcsóbb tárcsafékek sokszor még gyengébben fognak, mint egy közepes V-fék! Csak a szívás van velük! Illetve a fenntartásuk is drágább, mint a V-fék! Egyedül vízben/sárban és az Alpok hágóin lehet(ne) előnye, de nem ebben az árkategóriában!

Elküldve: 2020.05.27. 07:22 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 127

@pappesz: Ahogy én látom a kerékpárkínálatot neked a trekking lenne szerintem a legmegfelelőbb, de a 140 ott is kevéske, talán a decathlonos márkák között találsz.

Sajnos a montik esetén a gyártók előbb rakják fel a tárcsaféket, mint egy rendes hajtás és kerékszettet, stb. , így 200 ezerért csak alapfelszereltségű bringát kapsz, de bezzeg tárcsafék az van rajta!

Már több mint 100ezer km V-fékes tapasztalatom van és soha sem éreztem a tárcsafék hiányát, pedig jártam már a Visegrádi-hegységben, a Vértesben, a Bakonyban, a Cserhátban, a Börzsönyben, a Gerecsében, a Balaton-Felvidéken és a Mátrában is.

Mivel, ha jól értem, nálad nem nagyon jönne számításba hegyvidék, így nincs annak jelentősége hogy én 30+ kg-mal könnyebb vagyok.

Elküldve: 2020.05.25. 20:54 Dezse 

  • Dezse avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@pappesz: Szia , én 130 kg 195 cm vagyok nem kis erővel hajtok egy biciklit MALI Cobra 2019 használtam a 27,5 verziót simán bírta.

Elküldve: 2020.05.25. 20:45 pappesz 

  • pappesz avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@rcs2003: Köszönöm a választ!

Érdekes amúgy. Egy 10 éves schwinn csepel magnum. Első gazdája vagyok. Nincs remedve, nem törik alattam. Nem hiszem, hogy a súly ennyire befolyásoló tényező lenne.

Elküldve: 2020.05.25. 18:35 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Hali! Túra/trekking kerékpárokat keress. Valószínűleg azért hibázott mind idáig mert a felsorolt kritériumokhoz mérten nagyon kevés a 140. Nem hiszem hogy ennyiből kijöhet amire vágysz, mindenképp kompromisszumot kell kötni, pl. a tárcsafék rögtön felejtős.. a teleszkóp általában majdhogynem felesleges többletsúly ezeknél a bicajoknál (ebben az árkategóriában), komolyan. A montit személy szerint hülyeségnek tartom, ha csomagtartó meg gyerekülés is kell, általában nem ilyen fajta és irányú terhelésekre vannak azok a vázak kialakítva, de végülis működhet csak vedd számításba hogy a te lelkeden fog száradni ha esetleg kettéreccsen alattad/alattatok a hátsó támvilla út közben, vagy a nyeregvázcső, vagy bármi hasonló... 110kg + gyerekülés + gyerek + csomagtartó + hátitáska az már elég jelentős teher. Fatbike-ot pedig csak akkor keress ha nagyon gyorsan meg akarod utálni a bicajos túrázást, az nagyon nem ez a pálya :)

Néhány támpont ami alapján nézgelődj: - Ahead-es nyakú váz(nem menetes!), KAZETTÁS hátsó agy(nem racsni, nem menetes és legalább 8 fokozat hátul!), duplafalú felni, -nem lemezből hajtogatott anyagú V-fék hanem tömör alu. Ha montit vennél, mindenképp ellenőrizd hogy csomagtartó, kitámasztó felfogatási lehetőség van-e a vázon. Tárcsafékből a Tektro márkájúakat valamint a bovdenes kivitelűeket kerüld el jó messzire.

Szokásos javaslat amit közhelyszerűen szoktak még csattogtatni hogy keress használtat mert az olcsó, de én mégsem bíztatnálak rá, hiszen ha pontosan tudnád mit keresel akkor nem is kérdeztél volna a fórumban. Így a "keress használtat" tanács csak még jobban bevinne a sötétbe.

Elküldve: 2020.05.25. 18:21 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@pappesz: Kicsit olyan kerékpárt (nyerget, fékpofát stb.) ajánlani másnak, mint feleségnek való fehérszemélyt. (Miért pont neked legyen jobb…)

Tegyük azonban félre a tréfát. Elsősorban túragépet javasolnék. Ha hosszabb utakat is tervezel terepen – különösen, ha laza homokon mászkálnál –, akkor túraterepjáróra, és széles (≈ 55 mm) gumiköpenyekre van szükséged. (A túragépek többségére széles gumi nemigen szerelhető. Ha mégis, akkor megütötted a főnyereményt.)

A tárcsafékkel csak gondot veszel a nyakadba. Nem beszéllek le róla, csupán mondom. A menetes hátsó agy kerülendő, mert rövid életű.

Szinte valamennyi kerékpár gyenge pontja a nyereg, a kormánymarkolat és a pedál. Hosszabb utakon a gyári nyereg és a kormánymarkolat igen kényelmetlen tud lenni. A gyári pedál pedig rendszerint rövid életű.

A teljesen felszerelt Kenzel Distance 200 trekking szerintem igen jó választás lenne, de nem fér bele keretedbe. S alighanem ezt sem a legkényelmesebb nyereggel szerelik. Ennél olcsóbb gépek esetében mindenképpen meg kell alkudnod sorsoddal. Világunk már csak ilyen.

Elküldve: 2020.05.25. 17:41 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

...vagy talán egy fat bike, bár ebben az árban nem biztos hogy lesz...

Elküldve: 2020.05.25. 17:31 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Szia!

Erre a célra talán egy monti kéne neked, egy 29 "-os kerekű.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!